TBMM Başkanı Arınç Alanya'da (3)

TBMM Başkanı Arınç Alanya'da (3)

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Bülent Arınç, Alanya'da Dün Geçirdiği Kalp Krizi Sonucu Hayatını Kaybeden Dayısının Oğlu Erdoğan Yönet'in (72) Cenaze Törenine Katıldı. Yönet, Hacı Memişler Camii'nde Kılınan Cenaze Namazının Ardından Bektaş Mezırlığı'nda Defnedildi.

TBMM Başkanı Arınç Alanya'da (3)

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Bülent Arınç, Alanya'da dün geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden dayısının oğlu Erdoğan Yönet'in (72) cenaze törenine katıldı. Yönet, Hacı Memişler Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Bektaş Mezırlığı'nda defnedildi.

Dayısının oğlu Erdoğan Yönet'in cenaze töreni için Alanya'ya gelen Bülent Arınç ve eşi Münevver Arınç, ilk olarak cenaze evine gitti. Akrabaları tarafından karşılanan Arınç ve eşine hurma ve zemzem suyu ikram edildi. Arınç daha sonra öğle namazı için Kuyularönü Camii'ne gitti. Bülent Arınç, namazdan sonra Alanya Çarşısı'nı gezerek esnafla bir süre sohbet etti. TBMM Başkanı Arınç, burada Hollandalı 2 bayan turistin isteğini kırmayarak kendileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi. Akrabaları ve protokolle

birlikte öğle yemeği yiyen Arınç, daha sonra cenaze töreni için Hacı Memişler Camii'ne gitti. Burada kılınan cename namazının ardından defin işlemi için Bektaş Mezarlığı'na geçildi. Basın mensupları mezarlıktan içeri alınmazken, ani bastıran yağmur nedeniyle cenaze töreni çabuk bitti.

TBMM Başkanı Arınç, Genelkurmay Başkanlığı'nın bildirisi ile ilgili basın mensuplarının sorularına, "Buraya taziye ziyaretine geldim" diyerek cevap vermedi. Polisin yoğun güvenlik tedbirleri altında gezisini sürdüren Arınç'ın yarın akşam saat 23.00 sıralarında Ankara'ya dönmesi bekleniyor.

(RY-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA