TBMM Başkan Vekili Pakdil Kahramanmaraş'ta

TBMM Başkan Vekili Pakdil Kahramanmaraş'ta

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkan Vekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, Bugünkü TBMM'nin Cumhurbaşkanlığı Koltuğuna Yakışan Kişiyi Seçeceğini Söyledi.

TBMM Başkan Vekili Pakdil Kahramanmaraş'ta

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkan Vekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, bugünkü TBMM'nin Cumhurbaşkanlığı koltuğuna yakışan kişiyi seçeceğini söyledi.

Kahramanmaraş'ın Elbistan ve Nurhak ilçelerinde bir dizi ziyaretlerde bulunan Pakdil, AK Parti Elbistan İlçe Başkanlığı'nda düzenlenen Birliktelik Toplantısı'nda parti kurmayları ve vatandaşlar ile biraraya geldi. AK Parti Hükümeti'nin icraatlarını değerlendiren ve partililere hitap eden Pakdil, Cumhurbaşkanlığı seçimleri konusunda yaşanan tartışmalara değindi. Pakdil, CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Selim Sümen'in, 'Atatürk'ün ve İsmet İnönü'nün oturduğu koltuğa yakışmayanlar, Cumhurbaşkanı koltuğuna oturamaz" şeklindeki sözlerinin hatırlatılması üzerine, "O konu ile ilgili olarak konuşan kişilerin ne ifade ettiğini onlara sormak lazım. Ancak ben şu kadarını söyleyeyim. Bugünkü Türkiye Büyük Millet Meclisi, Cumhurbaşkanlığı koltuğuna yakışan kişiyi seçecektir" dedi.

Toplantıya AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Murat Mercan, Nurhak İlçe Başkanı Hüseyin Döner, İl Genel Meclis Üyeleri, ilçe ve beldelerin yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

(ACK-HT-OK-Y)

Kaynak: İHA