Haberler » Spor » TBF Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası - Spor

TBF Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası

TBF Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası ilk maçında, Optimum TED Ankara Kolejliler'i 56-49 yenen Mersin Büyükşehir Belediyesinin başantrenörü Zafer Kalaycıoğlu, iyi savunma yaparak maçı kazandıklarını söyledi.

TBF Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Toto Kadınlar ilk maçında, Optimum TED Ankara Kolejliler'i 56-49 yenen Büyükşehir Belediyesinin başantrenörü Zafer Kalaycıoğlu, iyi savunma yaparak maçı kazandıklarını söyledi.

Kalaycıoğlu, Optimum TED Ankara Kolejliler maçının ardından Antakya Spor Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında, maça çok kötü başladıklarını, iki oyuncunun sakatlanmasına rağmen oyundan kopmadıklarını kaydetti.

Rakip Optimum TED Ankara Kolejliler'in de maçtan hiç kopmadığını vurgulayan Kalaycıoğlu, uzatmalara giden maçta kendilerinin daha şanslı olduğunu, iyi savunma yaparak kazandıklarını söyledi.

Türkiye Kupası için 'ın tercih edilmesinin çok isabetli olduğunu ifade eden Kalaycıoğlu, ligde Homend Antakya Belediyesi'nin tüm maçlarını takip ettiğini, kentin inanılmaz bir taraftar kitlesi bulunduğunu belirtti.

Optimum TED Ankara Kolejliler Başantrenörü Derya Özyer ise sahaya kazanmak için çıktıklarını, maçın genelinde de çok iyi bir mücadele ortaya koyduklarını, fakat uzatmalarda şanssız bir şekilde mağlup olduklarını kaydetti.

Oyuncuların çok iyi mücadele ettiğini ifade eden Özyer, maçın kritik bölümlerinde ve uzatma dakikalarında çok basit hatalar yaptıklarını, rakibin bu durumdan iyi yararlandığını söyledi.

- HATAY

Kaynak: AA

Manşet

Haberler