Tayland'da Köpekler İçin Özel Radyo İstasyonu

Tayland'da Köpekler İçin Özel Radyo İstasyonu

Dünyanın İlk Köpeklere Özel İnternet Radyo İstasyonu, Tayland'da 'Www.dogradiothailand.com' Sitesinden Yayın Hayatına Başladı.

Tayland'da Köpekler İçin Özel Radyo İstasyonu

Dünyanın ilk köpeklere özel internet radyo istasyonu, Tayland'da 'www.dogradiothailand.com' sitesinden yayın hayatına başladı.

Tayland'da yayın hayatına giren köpeklere özel radyo istasyonunda, özel olarak seçilen vokal veya enstrümantel müziğe eşlik eden DJ'ler çalışıyor. Radyonun sahibi Anupan Boonchuen, ilginç girişimini Bangkok Post Gazetesi'ne, "Müziğin köpeklerin yaşamında ve davranışlarında büyük etkisi var. Sanki müzik duyduğunda o anki ruh hali değişiyor, daha itaatkar oluyorlar. Kuyruğunu sallıyor, yatıyorsa derhal dikkat kesilip başını kaldırıyor. Müzik eşliğinde bakım yapılıyorsa hareketsiz duruyor. Şimdilik 10 DJ

ile çalışıyoruz. Hepsini özel mülakattan sonra işe aldık" sözleriyle anlattı. Boonchuen, DJ'lerde aradıkları özellikleri ise "Bay-bayan iyi havlaması, inilti çıkarması, müziğin durumuna göre değişik tonlarda havlaması ve köpek yanında olmasa bile onunla iletişime geçmesi" şeklinde sıraladı.

(AİS-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA