Tatvan'da Otel Açılışı

Tatvan'da Otel Açılışı

Bitlis’in Tatvan ilçesinde hizmete giren "Güngör Omesyus" isimli 4 yıldızlı otelin açılışı yapıldı.

Tatvan'da Otel Açılışı

Bitlis'in Tatvan ilçesinde hizmete giren "Güngör Omesyus" isimli 4 yıldızlı otelin açılışı yapıldı.

Kurban kesilmesi ve duaların okunmasının ardından Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu tarafından 4 yıldızlı otelin açılış kurdelesi kesildi. Yapılan açılışın ardından davetlilerle birlikte oteli gezen Vali Ustaoğlu, otel sahibi iş adamı İzzettin Güngör'den otel ile ilgili bilgi aldı.

Otelin hayırlı olmasını dileyen Vali Ustaoğlu, iş yeri işletmecilerine helalinden bol kazançlar dileğinde bulunarak, "Mevcut tesisimiz 4 yıldızlı 90 yatak kapasitesi ile bölgemizde en fazla ihtiyaç duyduğumuz, turizm altyapısının oluşturulmasında yatak kapasitesinin attırılması bizim için çok önemliydi. Bu anlamda boşluğun doldurulmasında önemli bir misyonu ifa etmiş olacağız. Tabi böyle tesisler bu bölge açısından önemlidir. Her zaman söylüyorum; bölgemizde huzur, emniyet, güven arttıkça gerek bu bölgede gerekse dışarıda, özellikle komşumuz olan İran'dan turizm açısından çok önemli potansiyele sahip olan bu ilimize ziyaretlerin olacağını, turların düzenleneceğini hepimiz biliyoruz. İnşallah bu tip mekanlar ilimizde yaygınlaştıkça, bu tarihi ve kültürel misyonu çok köklü ve derin geçmişi olan ilimizin tanıtımında çok önemli katkılar sağlayacaktır. Bu vesileyle tesisimizin ilimiz açısından, ilçemiz açısından hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. İlimizin istihdamına da ayrı bir katkı sağlayacaktır" diye konuştu.

Düzenlenen açılış programı, davetlilere ikramlarda bulunulmasıyla sona erdi.

Açılış programına Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, Mutki Kaymakamı Mehmet Kılıç, Ahlat Belediye Başkanı Mümtaz Çoban, TATSO Başkan Yardımcısı Cengiz Şahin, kurum amirleri, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. - BİTLİS

Kaynak: İHA