Tatilcilerin Trafik Çilesi

Tatilcilerin Trafik Çilesi

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Dolayısıyla 3 Günlük Tatili Değerlendirmek İsteyen Vatandaşlar, Kocaeli'nin Gebze İlçesindeki Eskihisar- Topçular Arabalı Vapur İskelesi'nde Uzun Kuyruklar Oluşturdu.

Tatilcilerin Trafik Çilesi

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla 3 günlük tatili değerlendirmek isteyen vatandaşlar, Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki Eskihisar- Topçular Arabalı Vapur İskelesi'nde uzun kuyruklar oluşturdu.

Gençlik ve Spor Bayramı tatilini fırsat bilen vatandaşlar, bugün öğle saatleri itibariyle Eskihisar-Topçular hattında çalışan arabalı feribotlarla karşıya geçmek için 5 kilometreyi bulan uzun kuyruklar oluşturdu. Eskihisar-Topçular hattında çalışan araba vapurlarının sefer sayısının artırılmasına karşın, özellikle tatillerini Ege ve Akdeniz'de geçirmek isteyen vatandaşların önemli geçiş noktalarından olan iskelede araç kuyruğu E-5 Karayolu İstasyon Kavşağı'na kadar uzandı.

Yetkililer, iskelede 12'ye yakın feribotun sefer yaptığını belirtirken, daha fazla beklemeyen bazı araç sürücüleri de Körfez'i karayolundan geçmeyi tercih ettiler.

(MEA-CC-CC-Y)