Tatilcilerin Dönüş Çilesi

Tatilcilerin Dönüş Çilesi

Yalova'yı İstanbul'a Deniz Yolu ile Bağlayan En Önemli Geçiş Noktalarından Biri Olan Topçular-eskihisar Feribot İskelesi, Bayram Sonrasında Dönüşe Geçen Vatandaşların Oluşturduğu Yaklaşık 15 Kilometrelik Kuyrukla Yoğun Bir Gün Geçiriyor.

Tatilcilerin Dönüş Çilesi

Yalova'yı İstanbul'a deniz yolu ile bağlayan en önemli geçiş noktalarından biri olan Topçular-Eskihisar Feribot İskelesi, bayram sonrasında dönüşe geçen vatandaşların oluşturduğu yaklaşık 15 kilometrelik kuyrukla yoğun bir gün geçiriyor.

Bayramı İstanbul dışında geçiren vatandaşların dönüş yolculukları başladı. İstanbul'a deniz yolu ile geçmeyi tercih eden vatandaşlar, Yalova'nın Topçular-Eskihisar arabalı vapur iskelesinde 15 kilometrelik kuyruk oluşturdu. Bayram tatilini son gününe kadar değerlendiren vatandaşlar, Topçular'da vapura binebilmek için uzun süre beklemek zorunda kaldı. Yalova kent merkezine kadar uzanan kuyrukta bekleyen binlerce otomobil, otobüs ve kamyon sürücüsü ek seferler ile İstanbul'a geçmeye çalışıyor. İstanbul

Deniz Otobüsleri ise normal seferlerine ek seferler ilave etmesine rağmen vatandaşın talebini karşılayamamış gibi görünüyor.

(İA-OK-Y)

Kaynak: İHA