Tatilciler Seçim İçin Dönüyor

Tatilciler Seçim İçin Dönüyor

Pazar Günü Yapılacak Genel Seçimler Öncesi Memleketlerinde Oy Kullanmak İsteyen Tatilciler, Dönüş Yolculuğuna Başladı.

Tatilciler Seçim İçin Dönüyor

Pazar günü yapılacak genel seçimler öncesi memleketlerinde oy kullanmak isteyen tatilciler, dönüş yolculuğuna başladı.

Kuşadası Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde 35 firmanın otobüslerinde yer kalmadı. İstanbul, Ankara, Karadeniz ve İç Anadolu ile Güneydoğu Anadolu yönüne giden firmalar, 19-21 Temmuz tarihleri arasında yüzde 100 doluluğa ulaştı. Söz konusu 3 gün boyunca Kuşadası'ndan her gün 20 otobüs ek sefer konulurken, firmalar her gün 60 sefer yapmaya başladı. Ek seferler de talebi karşılayamayınca çevre il ve ilçelerden otobüs kiralama yoluna gidildi.

Kuşadası Hakiki Koç firmasının Müdürü Kemal Barlar, oy kullanmak isteyen tatilcilerin taleplerini karşılayamadıklarını belirterek, ek seferler için araç bulunamadığını söyledi. Barlar, "Talep çok büyük, ama ek sefer koyacak araç yok. Şu anda 19-20 ve 21 Temmuz tarihlerinde tüm otobüslerde doluluk oranı yüzde 100. Özellikle İstanbul, Ankara, Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerine yoğun bir talep var. Otobüslerde yer bulamayanlar İzmir ve Aydın'dan yer ayırtmaya çalışıyor" dedi.

Pamukkale Turizm'in bölge müdürlüğünü yapan Belediye Meclis Üyesi Bahadır Yıldırım da, 19-20 ve 21 Temmuz tarihlerindeki yerlerin 15 gün önceden bittiğini belirterek, "Talep aşırı fazla, ama araç olmadığı için karşılayamıyoruz. Ayrıca, siyasi partilerin de seçmenleri taşımak için girişimleri var"diye konuştu.

Bu arada, seçimler öncesi yazlığına tatile gelenlerin bir bölümü de geri dönüş için umudunu siyasi partilere bağladı. Seçmenlerin oylarını kullanabilmeleri için organizasyon yapan CHP Kuşadası İlçe Örgütü 27 otobüs kiraladı. CHP Kuşadası İlçe Başkanı Nail Özazman, seçmenlerden partilerine yoğun bir talep geldiğini belirterek, bu amaçla hazırlık yaptıklarını söyledi. Özazman, "Şu ana kadar partimize başvurarak oy kullanmak için memleketine dönmek isteyenler bin 500 civarında. 27 otobüs kiraladık. İstanbul

ve Ankara hattında güzergahtaki illere otobüsler gidecek. Yakın çevredeki seçmenlerin sayısı daha fazla. Aydın, İzmir il merkezi ve ilçelerine seferler düzenlenecek" dedi.

(ZH-CC-CC-Y)