Taşucu Haberleri

Taşucu haber, Taşucu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Taşucu - 06.05.2019
Suriyeli Kaçak Göçmenler Gümrüğe Takıldı
İzmir Gümrüğü'nden mühürlü Hüseyin T.'nin kullandığı TIR, Silifke ilçesindeki Taşucu Gümrük Kapısı'ndan giriş yaptı.
Taşucu - 06.05.2019
Tır Dorsesinde 62 Kaçak Göçmen Yakalandı
Mersin'in Silifke ilçesinde bulunan Taşucu Gümrük kapısından çıkış yapıp Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) gidecek olan bir tırın dorsesinde Suriye uyruklu 62 kaçak göçmen yakalandı.
Taşucu - 06.05.2019
Mersin'de 62 Düzensiz Göçmen Yakalandı
Alınan bilgiye göre, Hüseyin T'nin kullandığı, üzerinde gümrük mührü bulunan tır, arabalı vapurla KKTC'ye gitmek üzere Taşucu Gümrük Kapısı'ndan çıkış yaptı.
Taşucu - 03.05.2019
Fetö, Sınav Sonuçları Açıklanmadan Tebrik Etmiş
Sanık A.E, ifadesinde şu bilgileri paylaştı: "2010 yılı bahar dönemi ALES sınavından bir iki gün önce H.Ö. benimle önemli bir konu hakkında görüşmek istediğini söyledi. Beni Konya'da bir eve çağırdı. Yanına tek başına gittim. H.Ö. bana önceden hazırlanmış bir yemin metnini okutarak, 'Sana göstereceğim şeyleri hiç kimseye söylemeyecek ve bu konuda yemin edeceksin.' şeklinde telkinde bulundu. Söylediği şekilde yemin ettim. Yemin sonrasında evin farklı bir odasında cebinden flash bellek çıkardı. Kendi yanında getirdiği bilgisayara taktı. Bir yazı çıkınca oraya şifre girdi. Sonra klasör açıldı. Oradan da ayrı bir dosya açtı. Bu arada odanın içinde projeksiyon kurulmuştu. Projeksiyondan yaklaşık 70 soru ve yorumlu cevap yazılarının bulunduğu sayfalar açıldı. Projeksiyon üzerinden ALES sınav soruları ve cevaplarını açarak ezberlememi istedi. Bunları ezberlememi söyledi. Ben de ezberledim. Evden çıkarken aynı şekilde kimseye söylememem konusunda beni sıkıca uyardı. H.Ö. sınava girdikten hemen sonra 'hayırlı olsun' diyerek beni tebrik etti. 70 sorunun tamamı bu sınavda çıktı. Sınavdan 83 puan aldım." Çukurova Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji bölümünde 2010'da araştırma görevlisi olarak göreve başladığını bildiren A.E, 2012'de Mersin Taşucu'nda H.
Taşucu - 21.03.2019
Silifke'de Erik Hasadı Başladı
Türkiye'de 'çileğin anavatanı' olarak bilinen ancak ılıman iklimi sebebi ile birçok meyve-sebzenin üretimine olanak sağlayan Silifke'nin Keben, Sabak, Bükdeğirmeni, Karakaya, Evkafçiftliği, Kargıcak, İmambekirli, Karahacılı, Ortaören, Kabasakallı, Atayurt, Atakent, Taşucu mahallelerinde üretilen erikte hasat dönemine girilmesi yüzleri güldürdü.
Taşucu - 09.02.2019
Mersin'de Erik Ağaçları Çiçek Açtı
Mersin'de erik ağaçları çiçek açtı Türkiye'nin birçok yerinde kar ve yağmur etkili olurken, Silifke'de örtü altındaki çiçek açan erik ağaçları beyaza büründü MERSİN - Mersin'in Silifke ilçesinde örtü altındaki erik ağaçları çiçek açtı. Silifke Erik Üreticileri Birliği Başkanı Ali Şen, yaptığı açıklamada, ülkenin birçok yerinde kar ve yağmur etkili olurken Silifke'nin Keben Mahallesi'nde örtü altındaki erik ağaçlarının çiçek açtığını söyledi. İlk erik hasadının Mart ayının ilk haftasında yapılacağını ifade eden Şen, Göksu Vadisi'ndeki Keben, Sabak, Bükdeğirmeni, Karakaya, Evkafçiftliği, Kargıcak, İmambekirli, Karahacılı, Ortaören ile ilçe merkezindeki Kabasakallı, Atayurt, Atakent ve Taşucu mahallelerinde erik üretimi yapıldığını söyledi.
Taşucu - 04.02.2019
Kızıltan: "Mersin Net İhracatçı Bir Kenttir"
"Ekonomi Şurası'nda tüm sorunları Cumhurbaşkanımıza ilettik" Geçtiğimiz hafta TOBB öncülüğünde yapılan Ekonomi Şurası'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a kentin ve bölgenin sorunlarını anlatma fırsatı bulduklarını da söyleyen Kızıltan, şöyle devam etti; "Cumhurbaşkanı ve ilgili bakanlarımızın olduğu toplantıda kürsüden şu sorunları gündeme getirdim: Finansmana erişim zorluğumuzdan bahsettim ve yüksek faizin olumsuz etkilerinden dolayı, işletmelere kredi faizi desteği verilmesini gündeme getirdik. Toplantıda özel sektörün KDV alacaklarının ödenmesini, maliyetlerimizi arttıran enerji faktöründe, üretimde ve ticarette kullanılan doğal gaz ve elektrikteki KDV'nin yüzde 18'den yüzde 1'e düşürülmesini, tarım ve ticarette kullanılan elektrikten alınan yüzde 2 TRT payının da kaldırılmasını talep ettik. Ayrıca, yatırım teşvik sisteminin revize edilmesini, ilçe ve istihdam dostu bazlı bir yatırım teşvik sisteminin oluşturulmasını ve katma değer oluşturana destek veren bir sistemi talep ettik. 'İşveren ve çalışan bir ailedir, biri olmazsa diğer olmaz' dedik ve işletmelerimizin ayakta durabilmesi adına 2019 yılı boyunca SGK işveren primlerinin alınmamasını dile getirdik. İş dünyasına nefes aldıracak ve işçi kardeşlerimiz ile ekmeğimizi paylaşmaya devam etmemizi sağlayacak düzenlemelere çok ihtiyacımız var dedik. Benzer bir çok sorun ve talepleri iletme fırsatı bulduk." "Mersin, ülkemizin sosyal huzurunun ve ekonomik zenginliğinin payandasıdır" Kızıltan, gündeme getirdikleri konuların Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yakından takip edilmesinin kendilerini mutluğu ettiğini belirtirken, görüşmede Cumhurbaşkanı tarafından yeni bir 'istihdam seferberliği' başlatılması için oda ve borsa temsilcilerinin çalışma yapmasını talep ettiğini de ifade ederek, "Mersin'in 2019 yılı istihdam hedefi de 40 bin yeni istihdam olarak belirlendi. Bu noktada Mersin iş dünyası olarak en zor zamanlarda bile istihdam şampiyonu olduk. Bu çabaya devam ederek bu hedefi yakalayacağız. Yeter ki, bunu sağlayacak, önünü açacak yatırımlarımız yerine gelsin. Mersin iş dünyası olarak Cumhurbaşkanımıza, Mersin'in genel bütçeye aldığından fazlasını veren bir kent olduğunu, Mersin'in bekleyen yatırımlarının olduğunu, havaalanı, yeni konteyner limanı, Çeşmeli-Taşucu Otoyolu, Seka Limanının özelleştirilmesi ve turizm bölgelerinin tamamlanması durumunda Mersin'in taahhüt ettiğinden çok daha fazla istihdam oluşturacağını söyledim.
Taşucu - 21.12.2018
Taşucu'ndan Lübnan ve Suriye'ye Gemi Seferi
Silifke ilçesinde bulunan Taşucu Limanı'nda bir firma tarafından gemiyle Lübnan ve Suriye'ye yük ve yolcu taşınıyor.
Taşucu - 18.12.2018
Otoyol İhalesinde Teklif Gelmedi
Çeşmeli-Erdemli-Silifke-Taşucu Otoyolu Projesi ihalesinde teklif gelmedi.
Taşucu - 15.12.2018
2019 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
Osmangazi Köprüsü'nün de içinde bulunduğu İstanbul-İzmir Otoyolu'nu 2019'da bitireceklerini bildiren Turhan, şunları söyledi: "Dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüsü olacak 1915 Çanakkale Köprüsü'nün de içinde yer aldığı Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Balıkesir Otoyolu'nun Malkara-Gelibolu-Lapseki kesimini de 2022'de trafiğe açıyoruz. Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu'nu anlamlı bir gün olan 9 Eylül 2019'da bitirmeyi hedefliyoruz. Avrupa-Orta Doğu otoyol bağlantısını kesintisiz hale getirecek Ankara-Niğde Otoyolu'nu da 2020'de hizmete açmayı hedefliyoruz. Aydın-Denizli otoyol ihalesini 27 Kasım'da yaptık, değerlendirme süreci devam ediyor. Mersin-Çeşmeli-Erdemli-Taşucu Otoyolu'nun ihalesini de 18 Aralık'ta yapıyoruz.
Taşucu - 13.12.2018
İkinci 100 Günde "Ulaştırma ve Altyapı" Atağı
Toplam 246 kilometre uzunluğundaki Aydın-Denizli-Burdur Otoyolu ile Mersin (Çeşmeli)-Erdemli-Silifke-Taşucu Otoyolu'nun yap-işlet-devret yöntemiyle ihalesi yapılacak.
Taşucu - 28.11.2018
Ressamlar Mersin'de Buluştu
Silifke Belediyesi öncülüğünde, Taşucu Mahallesi Atatürk Kültür Merkezi'nde açılan sergide, resim, heykel, seramik, fotoğraf ve ebru çalışmalardan 100 eser yer alıyor.
Taşucu - 15.11.2018
Bakan Turhan, Aa Editör Masası'na Konuk Oldu
Turhan, bazı projelerin YİD modeliyle de yapılamadığını vurgulayarak, "Uzmanlarımız ülke kaynakları nasıl etkin ve verimli kullanılır, bunun planlamasını yapıyor. Biz YİD projelerinde genelde 10 yıl içinde geri dönüşümü sağlayabileceklere yatırımcı bulabiliyoruz. Fransa 20 yıllık, İtalya geçmişte 40 yıllık süreli projelere yatırımcı buluyordu. Mesela şu an pazara çıkmış iki YİD projemiz var, Aydın-Denizli ve Mersin-Taşucu otoyolları.
Taşucu - 25.10.2018
Silifke'de Engelsiz Park Hizmete Açıldı
Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, Taşucu Mahallesi'ndeki park açılışında yaptığı konuşmada, engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştıracak ve yaşam standartlarını yükseltecek hizmetler yapmaya devam edeceklerini söyledi.
Taşucu - 18.10.2018
Mersin'de Uyuşturucu Operasyonu
Mersin Gümrük Muhafaza ekiplerince Taşucu Limanı'nda yapılan operasyonda yaklaşık 1 milyon adet uyuşturucu hap ele geçirildi.
Taşucu - 17.10.2018
Otoyol İhalesine Erteleme
Çeşmeli-Erdemli-Silifke-Taşucu Otoyolu Projesi'nin ihalesi 18 Aralık'a ertelendi.
Taşucu - 18.09.2018
Yaz Bitti Tekne Keyfi Bitmedi
ADANA Profesyonel Doğa ve Su Sporları Kulübü üyeleri, doğa, tarih ve kültür gezilerinin yanı sıra 'yaz biter, deniz keyfi bitmez' diyerek tekne turuna çıktı. Sonbaharı değerlendirmek isteyen 80 kulüp üyesi, Mersin'in Silifke İlçesi'nin Taşucu Mahallesi'nden tekne ile Akdeniz'in mavi sularına açıldı.
Taşucu - 18.09.2018
Dha Yurt Bülteni 5
Görüntü Dökümü ------------------------ Adli tıp biriminin dış görüntüsü Gözaltına alınan zanlıların sağlık kontrolüne getirilmeleri Süre: 01'27" Boyut: 268 MB Haber - Kamera: Gökhan KESKİNCİ - Çağlar ÖZTÜRK/ADANA,   ======================================================= 4 - YAZ BİTTİ TEKNE KEYFİ BİTMEDİ ADANA Profesyonel Doğa ve Su Sporları Kulübü üyeleri, doğa, tarih ve kültür gezilerinin yanı sıra "yaz biter, deniz keyfi bitmezö diyerek tekne turuna çıktı. Sonbaharı değerlendirmek isteyen 80 kulüp üyesi, Mersin'in Silifke İlçesi'nin Taşucu Mahallesi'nden tekne ile Akdeniz'in mavi sularına açıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Taşucu Haber, Taşucu Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 8 - Taşucu haber sayfamızda Taşucu haberleri okuyabilir, Taşucu son dakika haberleri ve güncel Taşucu gelişmelerini görebilirsiniz. Kız Kardeşi Silahla Vurulan Silifke Belediye Başkanı Mücahit Aktan Tutuk
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.10.2021 02:05:54. #1.14#

title