Taşköprülü Çaycıdan Telsizli Hizmet

Taşköprülü Çaycıdan Telsizli Hizmet

Kastamonu'nun Taşköprü İlçesi'nde Belediye Tarafından Kötü Görünmesi Sebebiyle Diafon Hatları Kesilen Esnaf Telsizle Hizmet Vermeye Başladı.

Taşköprülü Çaycıdan Telsizli Hizmet

Kastamonu'nun Taşköprü İlçesi'nde belediye tarafından kötü görünmesi sebebiyle diafon hatları kesilen esnaf telsizle hizmet vermeye başladı.

Taşköprü Belediyesi, çarşı merkezindeki kötü kablo sarkıntılarını ve görüntü kirliliğini önlemek için diafon hatlarını kaldırdı. Hatları kesilen çay ocakları çareyi telsiz sistemi kurarak buldu. İlçenin Tabakhane Mahallesi'nde bulunan Durak Çay Evi işletmecisi Ömer Demirkıran, hizmetlerini aksatmamak için 40 adet telsiz alarak dükkanlara bıraktı. Müşterilerin çaylarını telsizle istediğin söyleyen Ömer Demirkan, "Müşterilerimizi mağdur etmemek için 2.5 bin YTL vererek 40 adet telsiz aldım. Şimdi müşterilerimiz çaylarını telsizle söylüyor. Telsizler sayesinde müşteri sayımda arttı. 1 kilometre uzaktan bile müşteri bulabiliyorum ve eskisi gibi metrelerce uzaklara kablo çekmek zorunda kalmıyorum. Bu sıkıntılı dönemde telsizlerin parasını ödemekte biraz zorlandık ama bizde teknolojiye ayak uydurduk" diye konuştu.

(AD-BÖ-RO-RO-Y)