Taşköprü Ziraat Odası Başkanlığına Çelik Yeniden Seçildi

Taşköprü Ziraat Odası Başkanlığına Çelik Yeniden Seçildi

Kastamonu'nun Taşköprü İlçesinde, Ziraat Odası Olağan Genel Kurulunda Başkanlığa Murat Çelik Yeniden Seçildi.

Taşköprü Ziraat Odası Başkanlığına Çelik Yeniden Seçildi

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde, Ziraat Odası Olağan Genel Kurulunda başkanlığa Murat Çelik yeniden seçildi.

Taşköprü Belediyesi toplantı salonunda gerçekleşen genel kurula CHP Kastamonu eski Milletvekili Mehmet Yıldırım, Taşköprü Belediye Başkan Yardımcısı Tayfur Mumcu, Kastamonu Ziraat Odası Başkanı Nahit İğdirli, Taşköprü Tarım İlçe Müdürü Satı Sezer, çevre ilçe ziraat odası başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, banka müdürleri ile delegeler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başlayan genel kurulda mevcut başkan Murat Çelik'in sunduğu tek liste olarak seçime gidildi. 76 delegenin oy kullandığı genel kurulda oyların tamamını alan Çelik, dördüncü kez Taşköprü Ziraat Odası Başkanlığına seçildi.

1999 yılında odanın Taşköprü'de kurulduğunda hiçbir yeri bulunmadığını bildiren Çelik, "Odamıza kendi binasını aldık. İnşallah 2012 yılında faaliyete geçireceğiz. Ayrıca Taşköprü Belediye Başkanımıza geçtiğimiz yıl çiftçimizin alın terini alabilmesi için sarımsağımızı tescilletmesinden dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca tüm muhtar arkadaşlarıma, delegelerimize ve tüm çiftçilerimize bizi tekrar bu göreve layık gördükleri için şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.

CHP Kastamonu eski Milletvekili Mehmet Yıldırım da geçen yıl Kastamonu Şeker Fabrikası tarafından pancarın 12.7 kuruştan satın alınırken bu sene bu rakamın 10.7 kuruşa gerilediğini ifade ederek, bugün bu rakamın en az 13.5 kuruş olması gerektiğini belirtti. Yıldırım, "Şimdi neden burada yoksunuz? Köylere Hizmet Götürme Birliğini koz olarak kullanamazsınız, yok böyle bir şey. Çiftçinin bu yılki pancardan kaybı 10 milyon lira" dedi.

- KASTAMONU