Taşköprü'de Sarımsak Festivali Coşkusu

Taşköprü'de Sarımsak Festivali Coşkusu

Kastamonu'da gerçekleştirilen 'Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivali' renkli görüntülere sahne oluyor.

Taşköprü'de Sarımsak Festivali Coşkusu

Kastamonu'nun Taşköprü ilçe belediyesince bu yıl 25'incisi gerçekleştirilen 'Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivali' renkli görüntülere sahne oluyor. Perşembe günü başlayan ve Pazar günü sona erecek festival kapsamında, şarkıcı Hadise yarın konser verecek.

Taşköprü Cumhuriyet Meydanı'nda başlayan programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, bu yıl Taşköprülüler olarak aynı anda birden fazla coşkuyu bir arada yaşadıklarını söyledi.

Her Şey İçin Spor Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Erdal Zorba ise konuşmasında, sporun özellikle gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durması yönünde baş faktör olduğuna dikkat çekerek, Hayrobolu Festivali ile başladıkları etkinliklerine Sarımsak Festivali ile devam ettiklerini kaydetti.

Törene katılan İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş ise , büyük bir nimet olduğunu belirttiği Taşköprü sarımsağının bedene şifa, dertlere deva, yemeklere lezzet olduğunu kaydetti. AKParti Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen ile MHP İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu da, Sarımsak Festivali'nin bölgede kendine özgü bir yeri olduğunu belirterek, festivallerin milli değerlerin yaşatılması bakımından önemine değindi.

5 ÜLKEDEN YABANCI EKİP

Festivalin açılış programında Makedonya, Özbekistan, Ukrayna, Meksika, ve Hindistan folklor ekipleri ile Taşköprü Halk Eğitim Merkezi ve Bakırköy Halk Oyunları ekibi birbirinden güzel danslar sergiledi. Festival kapsamında çeşitli yarışmalar, fotomaraton yapılırken, Yarın da Hadise ve Tan konser verecek. Festival, Pazar günü at yarışları ile birlikte, Sıla'nın açık hava konserinin ardından sona erecek. - Kastamonu / Tasköprü