Taşköprü'de Kutlu Doğum Haftası Kutlamaları

Taşköprü'de Kutlu Doğum Haftası Kutlamaları

Alemlere Rahmet Olarak Gönderilen Son Peygamber Hz. Muhammed'in (Sav) Doğumunun 1436. Yıldönümü, Kastamonu'nun Taşköprü İlçesinde Düzenlenen Çeşitli Etkinliklerle Coşku İçinde Kutlanıyor.

Taşköprü'de Kutlu Doğum Haftası Kutlamaları

Alemlere rahmet olarak gönderilen son Peygamber Hz. Muhammed'in (sav) doğumunun 1436. yıldönümü, Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşku içinde kutlanıyor.

İlçe Müftülüğü ile Taşköprü Genç İşadamları Derneği (TAGİAD) tarafından organize edilen 'Efendimizi Anma' programı Karasaid Camii'nde gerçekleştirildi. Gecede, Mısırlı ünlü hafızlardan Sümeyye ile Yasin Şarkavi tarafından Kur'an ziyafeti sunuldu. Kur'an ziyafetinde vatandaşlar gözyaşlarına hakim olamadı. Gecede bir konuşma yapan Müftü Bayram Çelik, asr-ı saadetten örnekler vererek organizasyonun önemine işaret ederek, "Alemlerin Efendisi Hz. Peygamberimiz (sav) insanlığa rehber olarak gönderilmiştir. Onun rahmeti tüm insanların üzerinedir. Efendimiz, susuz kalan topraktaki bitkilere suyun verdiği hayat gibi, bataklığı düşmüş, bunalmış, ümidini yitirmiş insanlar onu tanıyıp anladıktan sonra ümit var olarak hayata geri dönmüşlerdir. Bu dönüş, bu huzur ve mutluluk ancak ona ümmet olmakla ve onu rehber olarak kabul etmekle mümkündür. Çünkü O'nun rehberliğine, önderliğine, sevgi ve merhametine hepimiz muhtacız. Ne mutlu ki efendimizi gerçek manada anlayıp ona ümmet olanlara, ne mutlu onun sevgi, onurlu ve müjdeleyici yolundan ayrılmayıp gidenlere" diye konuştu.

(AD-BÖ-NÇ-NÇ-Y)