Taşköprü'de Elektrik Telleri Yeraltına Alınıyor

Taşköprü'de Elektrik Telleri Yeraltına Alınıyor

Kastamonu'ya Bağlı Taşköprü İlçesi'nde Elektrik Şebekeleri Yeraltına Alınıyor.

Taşköprü'de Elektrik Telleri Yeraltına Alınıyor

Kastamonu'ya bağlı Taşköprü İlçesi'nde elektrik şebekeleri yeraltına alınıyor.

Taşköprü Belediyesi tarafından yapılan elektrik şebekesini yeraltına alma çalışmalarına ara verilirken, çalışmalara havaların ısınmasıyla yeniden başlandı. Elektrik şebekesinin yeraltına alınmasıyla ilgili açıklama yapan Taşköprü Belediye Başkanı Hasan Altan, "Amacımız gelecek kuşaklara 21. yüzyıl yerel yöneticilik anlayışının gerektirdiği şekilde, 'Yaşanabilir Bir Taşköprü' bırakmak" şeklinde konuştu.

İlçe merkezinin yaklaşık yüzde 80'lik kısmında elektrik tellerini yeraltına alan Taşköprü Belediyesi, ilçe merkezinde bulunan terminal ve çevresinde elektrik tellerini yeraltına alma çalışmalarına başladı. Sökülen elektrik tellerinin yerineyse dekoratif ve daha estetik görüntüye sahip ışıklandırma direkleri dikilmesi planlanıyor. Taşköprü Belediye Başkanı Hasan Atlan, "Amacımız günümüz belediyecilik anlayışı içerisinde göze hoş görülmeyen elektrik tellerini yeraltına alarak çevre kirliliğinin önüne geçmek, çalışmanın yüzde 80'i tamamlandı" dedi.

'Yaşanabilir bir Taşköprü' için çalışmalarının 2007 yılında da artarak devam edeceğini belirten Altan, "Elimizdeki yeni projeleri hayata geçirebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz, gelecek kuşaklara 21. yüzyıl yerel yöneticilik anlayışının gerektirdiği yaşanabilir bir Taşköprü bırakacağız" şeklinde konuştu.

(AD-BÖ-RO-RO-Y)