Taşkınlık Yapıp Polise Saldıran Grup Gözaltına Alındı

Taşkınlık Yapıp Polise Saldıran Grup Gözaltına Alındı

Başkent'te Toplu Taşımaya Yapılan Zammı Protesto Eden Grup ve Polis Arasında Arbede Yaşandı. Polis ve Belediye Ekiplerine Zorluk Çıkartan Eylemciler Otobüslere Ücretsiz Binmek İstedi.

Taşkınlık Yapıp Polise Saldıran Grup Gözaltına Alındı

Başkent'te toplu taşımaya yapılan zammı protesto eden grup ve polis arasında arbede yaşandı. Polis ve belediye ekiplerine zorluk çıkartan eylemciler otobüslere ücretsiz binmek istedi. Gözaltına alınan grup belediye otobüslerinden indirilmeden sorgu için Çankaya Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Başkent'te akşam saatlerinde toplu taşımaya yapılan zammı protesto etmek isteyen Halkevleri mensubu bir grup eylemci Ziya Gökalp Caddesi üzerinde bulunan otobüs durağına geldi. Durakta bekleyen otobüslere ücretsiz binmek isteyen eylemciler belediye ekipleriyle tartıştı. Bunun üzerine güvenlik güçleri, bilet kontrolü yaparak otobüsü ücretsiz kullanmak isteyen vatandaşlara engel olmak istedi. Otobüsün şoförü de aracı hareket ettirmedi. Tartışma kısa sürede büyüdü ve eylemciler yolu trafiğe kapattı.

Yolu kapatan grup daha sonra Çevik Kuvvet ekiplerinin üzerine yürüdü. Polis ve eylemciler arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Polisin uyarılarına uymayan eylemciler, belediye otobüslerinden inmemek için direnince 2 belediye otobüsleriyle birlikte Çankaya Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Burada otobüslere ücretsiz binmek isteyen vatandaşlar ve eylemciler hakkında işlem başlatıldı. Bazı eylemcilerin gözaltına alındığı öğrenildi.

Kaynak: CHA