Taşkesti Haberleri

Taşkesti haber, Taşkesti son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Taşkesti - 26.11.2011
İpekyolu Belediye Başkanları Ayaş'ta Toplandı
İpekyolu Belediyeleri Turizm Kalkınma Birliği'nin 2011 yılı son Meclis Toplantısı, Ayaş'ta yapıldı. Ayaş Belediye Başkanı Ali Başkaraağaç, Çayırhan Belediye Başkanı Ömer Bayrak, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Taşkesti Belediye Başkanı Tahsin Özcan, Sarıyar Belediye Başkanı Halil Ünsal, Kıbrıscık Belediye Başkanı Kemal Aktaş, Nallıhan Belediye Başkanı A.
Taşkesti - 14.11.2011
Mudurnu'da Trafik Kazası
Bolu'nun Mudurnu İlçesi Taşkesti Beldesinde bir kişi aracını park etmek isterken 16 metre yüksekten Mudurnu Çayına uçtu.
Taşkesti - 03.10.2011
Bolu'da İl Genel Meclisi 2011 Ekim Ayı Toplantısı
Ayrıca, Mudurnu İlçesi Yaylabeli Köyü Merkez ve Karaağaç Mahallesine içme ve kullanma suyu tahsisi talebi, Mudurnu İlçesi, Taşkesti Beldesi Gölcük Köyü Merkez, Şuayipler, Harmanseki ve Tekirler Mahallesi içme ve kullanma suyu, Seben İlçesi Hoçaş Köyü hudutlarında yer alan Seben bölmelerde bulunan üzerine Hidroelektrik Santral Alanı (HES) amaçlı hazırlanan 1/1000 ölçekli imar planının onanmasına dair imar ve bayındırlık komisyonundan gelen rapor, Seben İlçesi, Çeltikdere Köyü hudutlarında, tapunun taşınmazlar üzerinde Hidroelektrik Santral Alanı (HES) amaçlı hazırlanan 1/1000 ölçekli imar planının onanmasına dair İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen raporlar görüşüldü.
Taşkesti - 01.10.2011
Evi, Kümesi ve Civcivleri Kül Oldu
Bolu'nun Mudurnu İlçesi'ne bağlı Taşkesti Beldesi'nde Cihat Aslan'a ait kümeste meydana gelen yangında 4 bin 200 civciv telef olurken, evi ve kümesi de kül oldu.
Taşkesti - 01.10.2011
Mudurnu'daki Yangında 4 Bin 200 Tavuk Telef Oldu
Mudurnu'ya bağlı Bekdemirler Köyü Akçaalan Mahallesinde Cihat Ceylan'a ait tavuk kümesinde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın kümesin yanında bulunan tek katlı eve de sıçradı. Mudurnu ve Taşkesti belediyeleri itfaiye ekipleri yangına müdahale etti, ancak ev ile kümes tamamen yandı, kümeste bulunan 4 bin 200 tavuk telef oldu.
Taşkesti - 28.09.2011
Mudurnu'da Traktör Kazası: 1 Ölü (Fotoğraflı
Edinilen bilgiye göre, Taşkesti beldesinde Barış Dağ idaresindeki 14 DV 298 plakalı traktörle Tosunlar köyünde oturan kayınpederi Mustafa Sarıkaya'ya odun getirdi.
Taşkesti - 25.09.2011
Japon İşadamı Tarihi İpek Yolu'nda 15 Bin Kilometre Yürüyecek
Tarihi İpek Yolu güzergahında 15 bin kilometre gittikten sonra koşuyu Şanghay'da tamamlayacağını belirten Kenichi, "Yarın Taşkesti-Nallıhan karayolunda 40 kilometre daha gittikten sonra ertesi gün Ankara'nın Beypazarı ilçesine ulaşacağız.
Taşkesti - 18.09.2011
Mudurnu'da Yangın
Edinilen bilgiye göre, Mudurnu'ya bağlı Orta Köyünde Mehmet ve Ali Yaman'a ait bir evde bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Kısa bir süre içinde büyüyen yangına Mudurnu ve Taşkesti Belediyesi İtfaiye ekipleri müdahale ederek söndürdü.
Taşkesti - 17.09.2011
Sülüklü Göle Yoğun İlgi
Mudurnu'ya bağlı Taşkesti Beldesi Belediye Başkanı Tahsin Özcan AA muhabirine, Bolu'nun turizm cenneti olduğunu kaydederek, "Abant, Gölcük, Yedigöller, Sünnet, Sülüklü, Aladağ ve Taşlıyayla gölleri Bolu'nun en gözde turizm merkezlerinden biri.
Taşkesti - 10.09.2011
CHP Bolu Milletvekili Özcan: "Bakanlarla Sürekli İletişim Halinde Olup Bolu'nın Sıkıntılarını İleteceğim"
CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, bakanlarla sürekli iletişim halinde olup, Bolu'nun sıkıntılarını ileteceğini söyledi. Özcan, CHP İl binasında Bolu ile ilgili Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile yaptığı görüşmelere ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu. Özcan, yaptığı açıklamada, ilk olarak Bolu Orman Kooperatifleri Başkanı İdris Şener ve Taşkesti Kooperatif Başkanı Rahmet Özdemir ile birlikte Eroğlu'nu ziyaret ettiklerini dile getiren Özcan, "Kendilerine üretim fiyatlarının düşük olmasının yanında mazot fiyatlarının yüksek olmasının orman köylüsünü zarara uğrattığını söyledik" dedi.
Taşkesti - 09.09.2011
Akse Çamlığında Güvenlik Önlemi
Uşak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Ekrem Taşkestik, geçen hafta iki kız kardeşin öldürüldüğü kent merkezindeki Akse Çamlığı'nda güvenlik önlemleri alınacağını bildirdi.
Taşkesti - 09.09.2011
Mudurnu'da Çıkan Orman Yangını
Bolu'nun Mudurnu ilçesinde çıkan ve 1 hektarlık ormanlık alanın zarar gördüğü yangın söndürüldü. Edinilen bilgiye göre, Mudurnu'da Toplu Konut İdaresi (TOKİ) konutlarına 200 metre uzaklıkta bulunan çöplük alanında bilinmeyen bir nedenle çıkan ve daha sonra rüzgarın da etkisi ile ormanlık alana sıçrayan yangın, Bolu, Mudurnu, Göynük, Nallıhan ve Taşkesti Belediyesi İtfaiye ve Mudurnu Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından büyümeden kontrol altına alınarak söndürüldü.
Taşkesti - 21.08.2011
Mudurnu'da Trafik Kazası: 5 Yaralı
Bolu'nun Mudurnu İlçesi'nde meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre, İstanbul'dan Mudurnu istikametine gitmekte olan Mehmet Ali Ağbaba idaresindeki 34 BN 7051 plakalı otomobil, Taşkesti Akyazı yolunda yoldan çıkarak takla attı.
Taşkesti - 20.08.2011
Mudurnu'da Yangın
Bolu'nun Mudurnu ilçesinde çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Edinilen bilgiye göre, Mudurnu'nun Taşkesti Beldesi Karamurat köyünde otluk alanda bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.
Taşkesti - 19.08.2011
Bolu'da Trafik Kazası: 4 Yaralı
Mudurnu ilçesine bağlı Taşkesti beldesinde otomobilin devrilmesi sonucu 4 kişi yaralandı.
Taşkesti - 17.08.2011
Mudurnu'da Trafik Kazası: 3 Yaralı
Bolu'nun Mudurnu ilçesinin Taşkesti beldesindeki trafik kazasında, aralarında 1 aylık bebeğin de bulunduğu 3 kişi yaralandı.
Taşkesti - 24.07.2011
Mudurnu'da Yangın
Bolu'nun Mudurnu ilçesinde içerisi boş olan tavuk kümesinde çıkan yangında kümes tamamen yandı. Edinilen bilgiye göre, Mudurnu'ya bağlı Munduşlar köyünde Şirzat Çoğalgil ve Tuncer Tuğ'a ait 50 bin tavuk kapasiteli kümeste bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Çıkan yangın kısa bir süre içerisinde büyüdü. Mudurnu, Taşkesti Belediyesi İtfaiye ekipleri ve Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı ekipler müdahale ederek yangını söndürdü.
Taşkesti - 24.07.2011
Tavuk Kümesi Yandı
Bolu'nun Mudurnu İlçesi'nde boş tavuk kümesi çıkan yangında alev alev yandı. Saat 13. 15 sıralarında, Mudurnu'nun Munduşlar Köyü'nde bulunan Bircan isimli tavuk kümesinde yangın çıktı. Bilinmeyen bir nedenle çıkan yangında alevler 50 bin civciv kapasiteli kümesi sardı. Kümeste çalışanların haber vermesi üzerine Mudurnu Belediyesi, Taşkesti Belde Belediyesi ve özel kuruluşlara ait itfaiye araçlarıyla yangına müdahale edildi.
Taşkesti - 24.07.2011
Boş Tavuk Kümesi Yandı
Bolu'nun Mudurnu İlçesi'nde boş tavuk kümesi, çıkan yangında alev alev yandı. 50 bin civciv kapasiteli kümeste bir hafta sonra üretime geçileceği öğrenildi. Saat 13. 15 sıralarında, Mudurnu'nun Munduşlar Köyü'nde bulunan Bircan adlı tavuk kümesinde yangın çıktı. Bilinmeyen bir nedenle çıkan yangında, alevler 50 bin civciv kapasiteli kümesi sardı. Kümeste çalışanların haber vermesi üzerine Mudurnu Belediyesi, Taşkesti Belde Belediyesi ve özel kuruluşlara ait itfaiye araçlarıyla yangına müdahale edildi.
Taşkesti - 20.07.2011
AK Parti Bolu Milletvekillerinden Teşekkür Ziyareti
AK Parti Bolu milletvekili Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü, bazı ilçe ve beldelere, seçimde verdikleri destekten dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette, İl Genel Meclisi üyeleri, ilçe ve belde belediye başkanları ile teşkilat üyeleri de yer aldı. Ercoşkun ve Küpçü, teşekkür ziyaretlerine Göynük ve Mudurnu ile Taşkesti beldesinden başladı.
Taşkesti - 24.06.2011
22 Yıl Önce Geldiği Taşkesti'de Balık Yetiştirmeye Başladı
Bolu'nun Mudurnu ilçesi Taşkesti beldesine 22 yıl önce gelen Norveçli Emil Johansen, yerleştiği beldede balık yetiştirme başladı.
Taşkesti - 09.06.2011
"Park, Bahçe ve Yeşil Alanlarda Bakım, Yenileme ve Güzelleştirme Çalışmasına Başladık"
Uşak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Ekrem Taşkestik, yaz mevsiminin gelmesi park, bahçe ve yeşil alanlarda bakım, yenileme ve güzelleştirme çalışmalarına başladıklarını bildirdi.
Taşkesti - 11.05.2011
Mudurnu'da Trafik Kazası: 4 Yaralı
Bolu'nun Mudurnu ilçesinde iki otomobilin çarpışması sonucu 4 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre, Mudurnu-Taşkesti Beldesi karayolunun 7.
Taşkesti - 10.05.2011
Mudurnu'da Okuma Yazma Kursları Sona Erdi
Mudurnu'ya bağlı 25 köyde açılan okuma yazma kursları sona erdi. Kaymakamı Alp Arslan, Mudurnu'da 25 köyde başlatıkları okuma yazma kursularının sona erdiğini bildirdi. Mudurnu Kaymakamlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından "Ana kız okuldayız" kampanyası kapsamında, okuma yazma seferberliği düzenlendi. Mudurnu, Taşkesti beldesi ve 25 köyde başlatılan okuma yazma kurslarından çok sayıda vatandaş yararlandı.
Taşkesti - 18.04.2011
Mudurnu'da Türk Halk Müziği Yarışması
Bolu'nun Mudurnu ilçesinde, ilköğretim okulları arasında Türk Halk Müziği yarışması düzenlendi. Mudurnu Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilköğretim 1-5 sınıf öğrencileri arasında Türk Halk Müziği yarışması düzenlendi. Cumhuriyet İlköğretim Okulunda düzenlenen yarışmaya, Dumlupınar İlköğretim Okulu, Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Taşkesti İlköğretim Okulu, Yatılı İlköğretim Bölge Okulu ve Yazılar İlköğretim okulundan katılan birer öğrenci ile yapıldı.
Taşkesti - 12.04.2011
Hayri Aslan Kız Teknik Ve Meslek Lisesi Ek Binasının Temeli Törenle Atıldı
Ankara'nın Çubuk ilçesinde hayırsever bir iş adamı tarafından yaptırılacak 16 derslikli ek bina inşaatının temeli törenle atıldı. Hayırsever iş adamı Hasan Aslan tarafından yaptırılacak olan Çubuk Hayri Aslan Kız Teknik ve Meslek Lisesi ek bina inşaatının temeli Çubuk'ta düzenlenen bir törenle atıldı. Törene Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı, Belediye Başkanı Lokman Özden, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak, Şube Müdürleri İdris Karakuş, Mehmet Taşkesti, Kamyoncular Kooperatifi Başkanı Metin Mutlu, Belediye Meclis Üyesi Sabri Koca, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.
Taşkesti - 04.04.2011
Uşak Basınında Bugün
Uşak'ta yayınlanan gazetelerde yer alan haberlerden bazıları şöyle: BİR EYLÜL: "Parklara gereken önemi verilmiyor" Uşak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Ekrem Taşkestik, kentteki parklarda oluşan tahribat nedeniyle yaklaşık bir milyon lira zarar oluştuğunu söyledi.
Taşkesti - 02.04.2011
Uşak'ta Parklara Milyonluk Zarar
Uşak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Ekrem Taşkestik, vatandaşların parklara verdiği zarar nedeniyle geçen yıl bir milyon liraya yakın harcama yaptıklarını söyledi.
Taşkesti - 01.03.2011
Orman İşletmesinde Hizmet İçi Eğitim
Toplantıya Mudurnu İşletme Müdür Yardımcısı Hüseyin Şahiner, Almacık Bölge Şefi Ercan Aydemir, Taşkesti Bölge Şefi Ferdi Karacan, Hacıali Bölge Şefi İbrahim Büyükşahin, Şarot Bölge Şefi İlker Çeneli, Güveytepe Bölge Şefi Yusuf Adıgüzel, Sarpuncu Şefi Mehmet Hacıbebekoğlu, Vakıfaktaş Şefi Adem Uzun ve orman muhafaza memurları katıldı.
title