Taşınmaz Satışına Onay

Taşınmaz Satışına Onay
ANKA - Haberler | Ekonomi

Muş'un Merkez ilçesindeki 3 taşınmaz ile İstanbul Maltepe'deki 1 taşınmazın, yapılan ihalelerde en yüksek bedeli veren teklif sahiplerine satışı onaylandı.

Muş'un Merkez ilçesindeki 3 taşınmaz ile İstanbul Maltepe'deki 1 taşınmazın, yapılan ihalelerde en yüksek bedeli veren teklif sahiplerine satışı onaylandı.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın (ÖİB) Tebliğleri Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Muş'un Merkez ilçesi, Zafer Mahallesi'nde bulunan 11 bin 600 metrekare, 5 bin 566 metrekare ve 5 bin 184 metrekare yüzölçümlü taşınmazların "satış" yöntemiyle ve "pazarlık usulü" uygulanmak suretiyle özelleştirilmesini teminen yapılan ihaleler çerçevesinde ihalede en yüksek bedeli veren teklif sahiplerine satışına onayladı. Buna göre yaklaşık 11 bin 600 metrekare yüzölçümlü taşınmazın üzerinde bulunan binalarla birlikte 5 milyon 713.bin TL bedelle en yüksek teklifi veren Yalçın Çakar Petrol Ürünleri İnşaat Nakliye Turizm Gıda Sanayi Dış Ticaret Ltd. Şti.'ye yaklaşık 5 bin 566 metrekare yüzölçümlü taşınmazın üzerinde bulunan binalarla birlikte; 3 milyon 330 bin TL bedelle en yüksek teklifi veren Mehmet İkbal Ballı'ya yaklaşık 5 bin 184 metrekare yüzölçümlü taşınmazın üzerinde bulunan binalarla birlikte; 3 milyon 500 bin TL bedelle en yüksek teklifi veren Tekin Şener'e ihale şartnamesi çerçevesinde satılmasına karar verdi. Karar çerçevesinde satış sözleşmelerinin imzalanması ve Karar gereklerinin yerine getirilmesi hususlarında ÖİB yetkili kılındı.

-İSTANBUL MALTEPE'DE TAŞINMAZ SATIŞINA ONAY-

Bu arada, Maliye hazinesi adına kayıtlı İstanbul Maltepe Cumhuriyet Mahallesi Tahta Köprü mevkiindeki bulunan 420,13 metrekare yüzölçümlü taşınmazın, yapılan ihale sonucunda 1 milyon 305 bin TL bedelle en yüksek teklifi veren Cengiz İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'ne satılmasına karar verildi. Karar gereklerinin ve satışa konu taşınmazın devir işlemlerinin ihale şartnamesindeki hükümler doğrultusunda yerine getirilmesi karara bağlandı.

Kaynak: ANKA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title