Tasarruflu Her Ampul Bir Ağaç Sayılıyor - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Tasarruflu Her Ampul Bir Ağaç Sayılıyor

Tasarruflu Her Ampul Bir Ağaç Sayılıyor
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Lpg'nin Elektrik Üretiminde de Kullanılmasını Tekrar Gündeme Getireceklerini Bildirdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, LPG’nin elektrik üretiminde de kullanılmasını tekrar gündeme getireceklerini bildirdi.

Güler, İpragaz ve Philips’in ortaklaşa hayata geçireceği "İpragaz ile Tasarruf Evinize Geldi" projesinin protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, 100 vatlık bir ampulün 20 vatlık verimli ampülle değiştirilmesi durumunda sadece 80 vatlık kár olmadığını, her ampül değişimiyle 1 ağaç, 1 milyon ampül değişikliğiyle de 1 milyon ağaç dikilmiş olduğunu anlattı.

İpragaz CEO’su Selim Şiper de, önümüzdeki dönemde yapacakları tüm sosyal sorumluluk projelerinde tasarruf konusuna önem vermeyi istediklerini ifade ederek, bu projenin "fikir babası"nın Enerji Bakanı Hilmi Güler olduğunu söyledi.

Philips Türkiye ve Kafkaslar CEO’su Anton Booij ise, enerji tasarruflu aydınlatma sistemlerinin, küresel ısınmanın etkilerini azaltma konusundaki önemli adımlardan biri olduğunu dile getirdi.

Demirören Haber Ajansı - Ekonomi Haberleri

, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title