Tasarımcı Gözde Becerikli, 9 Kez Yendiği Kanser Hastalığına Yenik Düştü

Tasarımcı Gözde Becerikli, 9 Kez Yendiği Kanser Hastalığına Yenik Düştü

Daha önce 9 kere yakalandığı kanseri yenen tasarımcı Gözde Becerikli, Eylül ayında nüks eden hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti. Gözde'nin son mesajı ise ''Bu son şansım'' oldu.

2006 yılında henüz 23 yaşındayken yumuşak doku kanserine yakalanan ve 9 kez kanseri yenikten sonra yeniden yakalndığı kanser nedeniyle hayatını kaybeden tasarımcı Gözde Becerikli, herkesi hüzne boğdu. Becerikli'nin, sosyal medyadaki son mesajı ise ''Bu son şansım yoksa öleceğim'' oldu.

''SON ŞANSIM YOKSA ÖLECEĞİM''

Posta'nın haberine göre, Eylül ayında 10. kez kansere yakalanan Tasarımcı Emel Gözde Becerikli, dün hayatını kaybetti. Gözde Becerikli 11 Eylül'de yaptığı paylaşımda "Birileri yardımcı,aracı olsun bana! 1 senedir içimde saklıyorum çoğu arkadaşımla iletişimimi bile kopardım. Yılbaşında olduğum 12.ameliyatımda tümörler alınamadı hepsi içimde büyüyor ve korkunç acılar çektiriyor bana. 46 kiloya düştüm, beslenemiyorum. Gün aşırı acildeyiz çaresi yok. Birilerine ulaşalım lütfen yardım edin! Acil beni ameliyat edebilecek değerli bir genel cerrah arıyorum. Arkadaşlarım son şansım bu yoksa ölücem. Paylaşalım beni iyileştirin!!!!" demişti.


BİRÇOK ÜNLÜ DESTEK VERMİŞTİ

Becerikli'nin yazdıkları kısa süre içerisinde binlerce kişi tarafından paylaşılmıştı. 'Gözde'yi yaşatalım' başlıklı paylaşıma Demet Akalın ve Didem Soydan gibi isimlerden de destek gelmişti.

Gözde'nin cenazesi yarın öğlen namazını müteakiben Moda Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.