Tarzan ve Çevre Günleri etkinlik programı açıklandı

Tarzan ve Çevre Günleri etkinlik programı açıklandı

Her yıl olduğu gibi bu yıl da 31 Mayıs–6 Haziran tarihleri arasında kutlanacak olan Manisa Tarzanı Çevre Günleri etkinlik programı Belediye Encümen Salonu'nda düzenlenen toplantıyla açıklandı.

Tarzan ve Çevre Günleri etkinlik programı  açıklandı

MANİSA Belediyesi Kültür ve Sosyal İşlerden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu, bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Manisa Tarzanı Çevre Günleri etkinlik programını açıkladı. Başkan Yardımcısı Ustamehmetoğlu, tüm vatandaşları etkinliğe katılmaya davet etti.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da 31 Mayıs–6 Haziran tarihleri arasında kutlanacak olan Manisa Tarzanı Çevre Günleri etkinlik programı Belediye Encümen Salonu'nda düzenlenen toplantıyla açıklandı. Toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu'nun yanı sıra Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Yonca Ekmekçi de katıldı.

Çok renkli ve güzel bir programın hazırlandığını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu, "Çok sıkmadan keyifli bir program hazırladık. Tam çevre günlerine ve Tarzan'ımıza yakışır bir program olduğuna inanıyoruz. Tüm halkımızın bu programlara katılmasını bekliyoruz.

Program 31 Mayıs Pazartesi günü saat 11.00'de Manisa Tarzanı Ahmet Bedevi'nin mezarı başında anılması ile başlıyor. Ulupark'ta lokma dağıtımı ve halk oyunları gösterilerimiz var. Saat 14.00'de Manolya Meydanı'nda Manisa Belediyesi GEKAP stant açılışı ve ambalaj atıkları toplama yarışması ödül törenimiz olacak.

1 Haziran Salı günü saat 11.00'da Türk Hava Kurumu İlköğretim Okulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu 'Çöpten Sanata Heykel' sergisi, saat 14.00'te İlköğretim okulları atık pil yarışması ödül törenimiz var. Bu ödül töreni Fatih Parkı içerisinde olacak.

2 Haziran Çarşamba günü Manisa Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nda Liselerarası 3. Tiyatro Festivali ödül törenimiz var. 3 Haziran Perşembe günü saat 21.00'da Cumhuriyet Meydanı'nda ünlü sanatçı Kutsi'nin Halk Konseri olacak. Çok güzel, çok keyifli bir konser olacağını bekliyoruz.

4 Haziran Cuma günü saat 11.00'de Ağaç dikim töreni, 11.00'da Çevre ve Resim Şenliği ve saat 21.00'da 'Doğadan' Fotoğraf sunumumuz var. 5 Haziran Cumartesi günü Havacılık Festivali gösterileri, Uçurtma Şenliği ve Bisiklet turu olacak. Tüm Manisalıları bu etkinliklere bekliyoruz.

6 Haziran Pazar günü Spil zirvesi At alanı mevkiinde saat 08.00'da 1. Dağcılık Şenliğimiz ile program son bulacak. Etkinlik programını diğer kurumlarımızla ortaklaşa hazırladık. Emeği geçen tüm kurumlara teşekkür ediyorum" diye konuştu.

İşte bir hafta sürecek etkinlik programı

Kaynak: Bültenler