Tarsus Yörük Keçileri Yavruladı Yörük Keçileri Yavruladı

Tarsus Yörük Keçileri Yavruladı Yörük Keçileri Yavruladı

Mersin'in Silifke İlçesi'nde, Sarıkeçili yörüklerinin yetiştirdiği keçilerin yavruları dünyaya geldi.

Tarsus Yörük Keçileri Yavruladı Yörük Keçileri Yavruladı

Mersin'in Silifke İlçesi'nde, Sarıkeçili yörüklerinin yetiştirdiği keçilerin yavruları dünyaya geldi. Oğlaklar, veteriner tarafından kontrolden geçirildi.

Kış mevsimini Silifke, Aydıncık, Anamur, Bozyazı, Erdemli, Gülnar ilçelerinde sahile yakın kesimlerde geçiren Sarıkeçili yörüklerinin kıl keçilerinin yeni yavruları dünyaya geldi. Yeni doğan oğlaklar, ilçedeki veteriner Murat Gök tarafından kontrolden edildi. Tespit edilen hasta ve zayıf yavrular tedaviye alındı.

Sarıkeçililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Bayram Gök, tek geçim kaynakları olan kıl keçilerinin yavrulama döneminin başladığını, yeni doğan yavruların ise veteriner kontrolünden geçirildiğini kaydetti. Bölgede yaşayan Sarıkeçili yörükleriyle sürekli irtibat halinde olduklarını ve gelen talep doğrultusunda yeni doğan oğlakların kontrolü için veteriner götürdüklerini belirten Gök, kıl keçisinden başka geçim kaynağı olmadığından onların yavrularının sağlıklı bir şekilde büyümesi için çaba gösterdiklerini belirtti.