Tarsus'ta Esrar Operasyonu

Tarsus'ta Esrar Operasyonu

Mersin'in Tarsus İlçesinde Gerçekleştirilen Esrar Operasyonunda 13 Kilogram Esrar Ele Geçirildi. Esrar Sattıkları İddia Edilen 7 Kişi Yakalanarak Cezaevine Gönderildi.

Tarsus'ta Esrar Operasyonu

Mersin'in Tarsus ilçesinde gerçekleştirilen esrar operasyonunda 13 kilogram esrar ele geçirildi. Esrar sattıkları iddia edilen 7 kişi yakalanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgiye göre, Tarsus Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerinin istihbarat çalışmaları neticesinde Tarsus'ta ikamet eden K.A. isimli şahsın yanında bulunan Y.K ve N.Ö ile birlikte çevre illerden ve Hatay'dan getirdiği esrar maddesini Tarsus'ta ve çevresinde sattıkları bilgisini aldı. K.A, Y.K. ve N.Ö'nün Hatay'dan esrar getirerek Tarsus'ta pazarlayacakları bilgisine ulaşan ekipler, gerekli tedbirleri alarak otobanda 2 ayrı otomobil içerisinde şahısları

kıskıvrak yakaladı. Operasyonda otomobil içerisinde yaklaşık 13 kilogram kubar esrar maddesi ile 16 bin 360 YTL para ele geçirildi.

Gözaltına alınan K.A., N.Ö., E.C.Ş., T.Ş., E.A., Y.K. ve A.K., isimli şahıslar çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

(EY-HT-MEF-Y)

Kaynak: İHA