Tarsus'a 11 Milyon Liralık Yatırım
Haberler » Yerel » Tarsus'a 11 Milyon Liralık Yatırım - Haberler

Tarsus'a 11 Milyon Liralık Yatırım

Tarsus Belediyesi tarafından yap işlet devret modeli ile inşa edilen Ergenekon Mahallesi Yaşam Merkezi bünyesinde bulunacak kapalı semt pazarı, yüzme havuzu ve spor kompleksi 11 milyon TL’ye mal olacak.

Tarsus'a 11 Milyon Liralık Yatırım

Belediyesi tarafından yap işlet devret modeli ile inşa edilen Ergenekon Mahallesi Yaşam Merkezi bünyesinde bulunacak kapalı semt pazarı, yüzme havuzu ve kompleksi 11 milyon TL’ye mal olacak.


Temel atma töreninde katılımcılara seslenen Başkan Can, 13 dönümün üzerindeki tesisin zemin katında kapalı semt pazarı ve market, 1’inci katında yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, sauna, Türk hamamı, buhar odası, fitness bölümü ve kafeterya, 2’nci katta ise modern bir düğün salonu yer alacağını söyledi.


Başkan Can, “Şu an temelini attığımız tesisin zemin katında kapalı semt pazarı ve mahallede yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyacını gidermeye yönelik market bölümü, 1’inci katta yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, sauna, Türk hamamı, buhar odası, fitnes bölümü ve kafeterya, 2’nci katta ise oldukça modern bir düğün salonu yer alacak. Temelini attığımız tesisin bölgemizde bir emsali daha bulunmamaktadır. Bayındırlık birim fiyatları ile yaklaşık maliyeti 11 milyon TL olup, bu tesisin yapımı için belediyemiz bütçesinden hiç para harcanmayacak olması da bizleri ayrıca mutlu etmektedir. Zeminde yer alan kapalı semt pazarı, belediyemiz tarafından kullanılacak ve geliri de belediyemize ait olacaktır. Tesisin diğer bölümleri yapımcı firma tarafından işletilecek ve sözleşme süresi sonunda hiçbir bedel talep edilmeden belediyemize devredilecektir. Tesis, 2017 yılının ortasında tamamlanacak ve hizmet vermeye başlayacaktır. Temelini hep birlikte attığımız bu tesisimizin bir an önce hizmete girmesi dileklerimle herkese hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.


Pazarcılar Başkanı Metin Altın, Başkan Can’a çiçek takdim ederek hizmetleri için teşekkür etti. Milletvekili de tesisin Tarsus’a ve Tarsuslulara hayırlı olmasını diledi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise yaptığı konuşmada, Tarsus’un gün geçtikçe güzelleştiğini söyledi.


Müftü Hayri Erenay’ın yaptığı duanın ardından Tarsus Kaymakamı Bekir Atmaca, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Belediye Başkanı ile protokol üyeleri temel atma botununa basarak, tesisin harcını döktü.

Kaynak: CİHAN

Manşet

Haberler