Tarlada Çalışanların Üzerine Yıldırım Düştü, 1 Kişi Bitkisel Hayata Girdi, 2 Kişi Yaralandı

Tarlada Çalışanların Üzerine Yıldırım Düştü, 1 Kişi Bitkisel Hayata Girdi, 2 Kişi Yaralandı

Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesinde Tarlada Çalışan 3 Kişinin Üzerine Yıldırım Düştü. Üzerlerine Yıldırım Düşenlerden Biri Bitkisel Hayata Girerken, 1'i Ağır, İki Kişi Yaralandı.

Tarlada Çalışanların Üzerine Yıldırım Düştü, 1 Kişi Bitkisel Hayata Girdi, 2 Kişi Yaralandı

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde tarlada çalışan 3 kişinin üzerine yıldırım düştü. Üzerlerine yıldırım düşenlerden biri bitkisel hayata girerken, 1'i ağır, iki kişi yaralandı.

Viranşehir merkeze bağlı Ekindöver köyünde meydana gelen olayda, ilk belirlenmelere göre 3 kişi yıldırımdan etkilendi. Üzerlerine yıldırım düşen Nurullah Güneş(18) ve kardeşi Resul Güneş (22) ile amcaoğulları Kenan Güneş (16) akrabaları tarafından Viranşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak, acil serviste müdahale edildi.

Durumu ağır olan ve kalbinin durduğu tespit edilen Nurullah Güneş (18)'e doktorlar tarafından kalp masajı ve şok uygulandı. Sık sık kalbi çalışıp duran Nurullah Güneş, 1 saatlik çalışma sonrası tüm müdahalelere rağmen kendine gelemedi. Solunumu duran ve bitkisel hayata girdiği tespit edilen Güneş, ambulansla Şanlıurfa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Şanlıurafa'ya götürülen Güneş'in hayati tehlikeyi atlatamadığı ve bitkisel hayata girdiği belirtildi.

Durumu ağır olan Resul Güneş de acil servisteki müdahalenin ardından Şanlıurfa Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Kardeşlerin amcaoğulları Kenan Güneş (16) ise Viranşehir Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Olay sonrası devlet hastanesine gelen Güneş ailesi ve akrabaları sinir krizleri geçirdi. Bu arada, bitkisel hayata giren Nurullah Güneş'in, geçtiğimiz hafta sonu yılan tarafından ısırıldığı ve ailesi tarafından Şanlıurfa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığı belirtildi. Yılanın soktuğu genç hastanede yapılan müdahale sonrası ölümden dönmüş. Bu defa, tarlada üzerine yıldırım düşmesi sonucu bitkisel hayata giren ve doktorlar tarafından ümit kesilen, ancak müdahalelerin devam ettiği Güneş'in acı kaderi ailesini adeta yıktı. Kürtçe ağıtlarla evlatlarının elbiselerine sarılan acılı aileyi akrabaları sakinleştirmeye çalışılar.

Bu arada, ismi henüz öğrenilemeyen Güneş ailesinin fertlerinden bir kişi ise acıya daha fazla dayanamayarak başını duvara vurdu. Başından yaralanan şahıs Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Kaynak: CHA