Tarımda Sigorta Kültürü Gelişecek - Haberler
Haberi Paylaş

Tarımda Sigorta Kültürü Gelişecek

Tarımda Sigorta Kültürü Gelişecek
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Sakarya Ticaret Borsası, Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ile birlikte 3. Meslek komite üyelerine Uygulamalı Tarımsal E-Kesinti toplantısı düzenledi.

Sakarya Ticaret Borsası, Sakarya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ile birlikte 3'üncü Meslek komite üyelerine Uygulamalı Tarımsal E-Kesinti toplantısı düzenledi. Toplantıyı değerlendiren Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Cevdet Mete, tarımda sigorta kültürünün gelişerek toplum bilincinin oluşturulacağını ifade etti

Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Nurten Canbasoğlu ve SGK personeli tarafından 2014 yılında uygulanacak olan tarımsal kesinti sistemi ve tarımsal E- kesinti programının nasıl kullanılacağı hususunda meslek komitesi üyelerini bilgilendirdi.

Ticaret Borsası Başkanı Cevdet Mete toplantı ile ilgili olarak SGK İl Müdürlüğüyle birlikte Tarımsal Kesinti Tebliği ve kullanılacak olan Program ile ilgili önümüzdeki günlerde daha geniş katılımlı bir toplantı düzenleyeceklerini kaydederek, "Üyelerimizle SGK İl Müdürlüğünü buluşturarak faydalanıcıların sistem hakkında akıllarına takılan konularda aydınlatılmasını sağlayacağız. Yapacağımız bu toplantı içerik yönünden daha kapsamlı olacak ve sistemde kullanıcı için sorun oluşturan unsurlar hususunda SGK'ya geri bildirimlerde bulunacağız" dedi.

Cevdet Mete kayıtdışılığın en fazla olduğu sektörün tarım sektörü ve inşaat sektörü olduğunu belirterek, Çalışma Bakanlığı tarafından kayıtdışılıkla mücadele konusunda önemli projeler geliştirildiğini ifade etti. Mete, "Tarımsal faaliyette bulunanların prim borçlarının sattıkları tarımsal ürün bedelinde kesinti yapılmasına dair geliştirilen tarımsal e-kesinti sistemiyle devlet sosyal güvenlik kurumunu daha iyi çalıştıracak. Herkes sistem içine alınarak prim yatırma kimsenin keyfine bırakılmayacak. Bu sayede tarımda kayıtdışılık minimum seviyeye inecek" şeklinde konuştu.

Mete 2014 yılı itibariyle uygulanacak olan sistemin zaman içinde yerine oturacağını, bu sayede tarımda sigorta kültürü gelişerek toplum bilinci oluşacağını ifade etti. - SAKARYA

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title