Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'ndan Açıklama

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'ndan Açıklama

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'ndan Yapılan Açıklamada, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker'in Terör Örgütü PKK'nın Elinde Bulunduğu Kaydedilen 8 Askerin İadesi İçin DTP ve İnsan Hakları Derneği'nden Talep Gelirse Bu Taleplerin Değerlendirileceğini Söylediğine Dair Haberlerin Gerçekle İlgisinin Olmadığı Belirtildi.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'ndan Açıklama

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker'in terör örgütü PKK'nın elinde bulunduğu kaydedilen 8 askerin iadesi için DTP ve İnsan Hakları Derneği'nden talep gelirse bu taleplerin değerlendirileceğini söylediğine dair haberlerin gerçekle ilgisinin olmadığı belirtildi.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Bugün öğle saatleri itibarı ile bir takım haber ajansları kaynak gösterilerek çeşitli haber sitelerine, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker'in Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesindeki operasyon sırasında kaybolduktan sonra terör örgütü PKK'nın elinde bulunduğu iddia edilen 8 askerin iadesi için DTP ve İnsan Hakları Derneği'nden talep gelirse bu taleplerin değerlendirileceğini söylediğine dair

haberler düşmüştür. Ortadoğu Ticaret ve Sanayi Fuarı'nın açılışına katılmak üzere gittiği Diyarbakır'da gazetecilerin sorusu üzerine Sayın Bakan'ın yaptığı iddia edilen bu açıklamanın gerçekle ilgilisi yoktur. Sayın Bakan, sorular üzerine konuyla ilgili gerekli açıklamaların Hükümet Sözcüsü Cemil Çicek tarafından yapıldığını söylemenin ötesinde herhangi bir açıklama yapmadığı gibi, yukarıdaki anlamın çıkartılabileceği herhangi bir söz de sarf etmemiştir. Haberlere konu olan ifadelerin bir yanlış anlaşılma

sonucu habere dönüştürüldüğü ve servis edildiği düşüncesindeyiz. Sözkonusu açıklamayı içeren haberlerin dikkate alınmamasını önemle duyururuz" denildi.

(TB-OK-Y)

Kaynak: İHA