Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Amacıyla Projeler İmzalandı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Amacıyla Projeler İmzalandı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Amacıyla Projeler İmzalandı
Bültenler - Haberler | Güncel

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörlüğü'ne 10. Proje Başvuru Döneminde müracaatı yapılan ve desteklenmesi uygun görülen 9 proje sahibi ile İl Koordinatörlüğü Toplantı Salonu'nda sözleşmeler imzalandı.

Sözleşme imza törenine Giresun Vali Yardımcısı Yüksel Çelik, İl Koordinatörü Özer Çoban, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhammet Angın, Espiye Kaymakamı Osman Bilgin, proje sahipleri ve basın mensupları katıldı.

Kırsal Turizm, Arıcılık ve Bal Paketleme Tesislerinin kurulumunu içeren projelerin toplam yatırım tutarı 1 milyon 526 bin 806 TL iken, desteklenecek miktarın 600 bin 943 TL olduğu bildirildi. 10. Çağrı Dönemi'nde gelen 7 projede diğer makine ve ekipmana ek olarak traktör alımı da yer alırken, başvuru sahiplerinin destek kapsamında traktörlerini KDV, ÖTV gibi birçok vergiden muaf olarak %50 hibe ile alacakları belirtildi.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Giresun İl Koordinatörü Özer Çoban konuşmasında, sözleşmesi imzalanan projelerin ilimize ekonomi ve istihdam açısından ciddi katkılar sağlayacağını belirterek, bu projelerin yeni projelere örnek teşkil etmesi bakımından önemine değindi. Sözleşmesi imzalanan projelerin 2013 yılı bütçesinden karşılanacağını ve hibe ödemelerinin yılbaşından önce yapılacağını belirten Çoban, ayrıca 11. Proje başvuru dönemi kapsamında 8 Kasım 2013 tarihine kadar yeni projelerin kabulünü gerçekleştireceklerini dile getirdi.

Vali Yardımcısı Çelik, kırsal kalkınma yatırımlarının ilimiz açısından son derece önemli olduğunu belirterek, ilerleyen zamanda proje sayının daha da artmasının beklendiğini söyledi. Aynı zamanda bu projelerin diğer ilçelerimize de örnek olması gerektiğine vurguda bulunarak hibe sözleşmesi imzalayan yatırımcıları tebrik etti.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title