Tarım Bakanlığı: Uruguay'dan Canlı Hayvan İthalatı Devam Ediyor
Haberler » Politika » Haber

Tarım Bakanlığı: Uruguay'dan Canlı Hayvan İthalatı Devam Ediyor

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'ndan, Uruguay'dan Halen Türkiye'ye Canlı Hayvan İthalatının Devam Ettiği ve İthalatta Herhangi Bir Sorun Bulunmadığı Bildirildi.

Tarım Bakanlığı: Uruguay'dan Canlı Hayvan İthalatı Devam Ediyor

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'ndan, Uruguay'dan halen Türkiye'ye canlı hayvan ithalatının devam ettiği ve ithalatta herhangi bir sorun bulunmadığı bildirildi.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Uruguay İhracatı Yasakladı Ette Yeni Bir Sıkıntı Kapıda" başlıklı yorum haberde "yanlış" anlamalara uygun noktalar bulunduğu ifade edildi. Bakanlığın Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tacettin Ural tarafından yapılan açıklamada, Uruguay yetkililerinin sığır eti ithalatında sağlık şartları ile ilgili olarak bakanlıktan değişiklik talepleri olduğu ve karşılıklı görüşmeler sonrasından konunun çözümlendiği belirtildi. Uruguay'dan halen Türkiye'ye canlı hayvan ithalatının devam ettiği bildirilen açıklamada, ithalatta herhangi bir sorun bulunmadığı vurgulandı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Adı geçen yorum haberin "Uruguay İhracatı Yasakladı Ette Yeni Bir Sıkıntı Kapıda' başlığıyla verilmiş olması dikkat çekmektedir. Bu tür haberlerin gerçek amacı anlaşılamamakla beraber et spekülatörlerine hizmet edeceği düşünülmektedir. Spekülatörlere hizmet etmeye, ülkemiz çıkarlarını ise olumsuz etkilemeye müsait bu tür yayınların takdiri kamuoyunundur." (ANKA)

(HM/ÖZK)