Tarım Bakanı Fakıbaba'dan Suruç Açıklaması

Tarım Bakanı Fakıbaba'dan Suruç Açıklaması

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Politika

Tarım Bakanı Fakıbaba'dan Suruç açıklaması Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba: "Benim seçim çalışması yapan arkadaşıma bir saldırı olmuştur" Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba halkla bayramlaştıŞANLIURFA - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref...

Tarım Bakanı Fakıbaba'dan Suruç açıklaması

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba:

"Benim seçim çalışması yapan arkadaşıma bir saldırı olmuştur"

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba halkla bayramlaştı

ŞANLIURFA - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa'da partililerle bayramlaştı. Burada bir açıklama yapan Fakıbaba, Suruç ilçesinde AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve milletvekili adayı İbrahim Halil Yıldız'a yapılanın bir saldırı olduğunu söyleyerek, hakkın yerini bulacağını belirtti.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, partililerle bayramlaştı. Yenişehir Mahallesindeki bir düğün salonundaki bayramlaşma programına Bakan Fakıbaba'nın yanı sıra Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, milletvekilleri, milletvekili adayları, ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı. Burada partililer ve halkla bayramlaşan Bakan Fakıbaba, Suruç'ta yaşanan olayla ilgili bir açıklama yaptı. İlk önce herkesin bayramını kutlayan Bakan Fakıbaba, "İslam aleminin, basının, herkesin bayramını mübarek ediyorum, kutluyorum. Aileleriyle nice sağlıklı bayramlar diliyorum" dedi.

Benim seçim çalışması yapan arkadaşıma bir saldırı olmuştur

Suruç'ta seçim çalışması yapan arkadaşına yönelik bir saldırı gerçekleştirildiğini dile getiren Bakan Fakıbaba, "Dün gerçekten bayram yapamadık. Ben o konuya da dönmek istemiyorum. Çok üzüntülü bir olay. Olmaması lazımdı. Şanlıurfamıza hiç uygun bir olay değil. Adli ve idari soruşturmalar devam ediyor. Biz adalete inanıyoruz, yargıya inanıyoruz. Bu soruşturmanın sonucunda evvelallah hak yerini bulacaktır ama benim seçim çalışması yapan arkadaşıma bir saldırı olmuştur. Bu bağlamda da gerçekten, kesinlikle bunu kınıyorum ve inşallah böylesi olayların da olmaması için dua ediyoruz" diye konuştu.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve Milletvekili Adayı İbrahim Halil Yıldız'ın seçim çalışması nedeniyle yaptığı esnaf ziyaretinde yaşanan olayda 4 kişi hayatını kaybetmiş, 8 kişi ise yaralanmıştı. Hayatını kaybedenlerden biri de milletvekilinin ağabeyi Mehmet Şah Yıldız'dı.

Tarım Bakanı Fakıbaba'dan Suruç Açıklaması
Tarım Bakanı Fakıbaba'dan Suruç Açıklaması
Tarım Bakanı Fakıbaba'dan Suruç Açıklaması
Tarım Bakanı Fakıbaba'dan Suruç Açıklaması

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title