Tarım Bakanı Çözümü Buldu: Gerekirse Üç Beş Gün Pirinç Yemeyiz

Tarım Bakanı Çözümü Buldu: Gerekirse Üç Beş Gün Pirinç Yemeyiz

Pirinç Fiyatlarındaki Artışla Yaşanan Kriz Giderek Tırmanırken Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker'den İlginç Açıklamalar Geldi. Eker, "Gerekirse Üç Beş Gün Pirinç Yemeyiz, Fiyatları İndiririz" Dedi.

Tarım Bakanı Çözümü Buldu: Gerekirse Üç Beş Gün Pirinç Yemeyiz

Pirinç fiyatlarındaki artışla yaşanan kriz giderek tırmanırken Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker'den ilginç açıklamalar geldi. Eker, "gerekirse üç beş gün pirinç yemeyiz, fiyatları indiririz" dedi.


Meclis Genel Kurulu'nda konuşan Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, son günlerde pirinç fiyatlarındaki artışı değerlendirdi. Türkiye'deki gıda fiyatlarındaki artışın dünyaya göre düşük olduğunu kaydeden Bakan Eker, hükümet olarak artışlar konusunda bazı tedbirler aldıklarını söyledi. Stoklarda yeterince pirinç ve buğday bulunduğunu, bunun piyasa fiyatlarının altında bir fiyatla önümüzdeki günlerde satışa sunulacağını kaydeden Bakan Eker, Türkiye'nin ihtiyacı olan buğdayın tamamına sahip olduğunu da söyledi. Bakan Eker, "Yeterince pirinç var. Sorun yok. Gerekirse üç beş gün pirinç yemeyiz, yerine bulgur yeriz, fiyatları düşürürüz" diye konuştu. (ANKA)


(EG/ZG)