Tarikat Haberleri

Tarikat haber, Tarikat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tarikat - 9.11.2019
Toplu intiharda "psikolojik otopsi" önemli
Ailedeki liderlik yapısını araştırmak gerekiyor Paranoid kişilerin korkuyla yaşadığını ve verdikleri kararların temelinde korku olduğunu belirten Prof. Dr. Nevzat Tarhan, "Gelecek korkusu ağır bastığında, 'üç sene beş sene böyle bir şeyi yaşamaktansa her şey bitecekse şimdiden bitsin' tarzında bir yaşam felsefesi olabilir. Aile içerisinde böyle bir yaşam felsefesi var mı onu bilemiyoruz. Bu vakada anlatılanlara göre ablanın liderliği var gibi duruyor, diğer kardeşlerini korumak için böyle bir planı olabilir, onu bilemiyoruz. Adli Tıp'tan ne çıkacak bakmak gerekir. Diğer yandan ailenin sosyal temas tarzları, iletişim biçimleri, en son telefonda ne konuşuldu, nerelere girildi, ona da bakmak gerekir. Örneğin batıda bazı tarikatlar vardır, kendi içlerinde lider bir karar verince hepsi onu yapar, toplu intihar ederler mesela.
Tarikat - 5.11.2019
Adnan Oktar organize suç örgütü davası
Mahkeme Başkanı Galip Mehmet Perk'in bir müştekinin beyanlarında "telefonlara şifre koyma yasağının olduğunu, Adnan Oktar'a bir şey olursa aralarında Merve Büyükbayrak'ın da olduğu 4 kişinin yönetici olacağı" iddialarından bahsetmesi üzerine sanık Büyükbayrak, "Kişi nasıl istiyorsa telefonunu öyle kullanır, bir iftira atılıyor. Adnan Bey bir lider değil, kimin ne zaman vefat edeceğini Allah bilir. Biz Allah rızası için dini yaşıyoruz. Ben olmam arkadaşım yine İslamı yaşar. İddia makamı bana 'veliaht' diyor. Bu tarikatlarda olur.
Tarikat - 4.11.2019
Rubaileriyle edebiyat dünyasını etkileyen şair: "Ömer Hayyam"
Eserlerini Fransızca kaleme alan Lübnanlı yazar Amin Maalouf'un birçok dile tercüme edilen ve büyük ilgi gören "Semerkant" adlı romanında, Hayyam'ın Selçuklu döneminin ünlü veziri Nizamül-Mülk ve İsmaililik mezhebine dayalı Haşhaşiler tarikatını kuran Hassan Sabah ile arkadaşlıkları konu ediliyor.
Tarikat - 17.10.2019
Senegal'de milyonlar "Büyük Magal" için toplandı
Senegal'de milyonlarca insan Müridi tarikatının kurucusu Şeyh Ahmadou Bamba'nın 1902'de Gabon'da sürgündeyken elde ettiği manevi derecesinin kutlandığı "Büyük Magal" için Tuba kentinde toplandı.
Tarikat - 11.10.2019
"Gül Baba'nın hikayesi Osmanlı Devleti'nin yaşam felsefesidir"
Süleyman Kızıltoprak, gözlemlerine göre Gül Baba Türbesi'ni Türklerden daha çok Macarların ziyaret ettiğini söyleyerek, şu değerlendirmelerde bulundu: "Çünkü çağımızın ihtiyaç duyduğu o dostluk ve sevgi mesajının geçmişte birçok kimse, düşünür ile büyük insanlar tarafından verildiğini ve bunun da kalıcı olduğunun en büyük göstergesidir Gül Baba. Çağımızda evrensel olarak sevgiye, dostluğa büyük bir ihtiyaç var. Bu ihtiyacı karşılamak için Gül Baba'yı ziyaret etmek, bahar mevsiminde türbenin gül bahçesinde 10 dakikalık bir yürüyüş bize oldukça büyük bir pozitif enerji verecektir." "Gül Baba'nın Anadolu'ya nasıl iştigal ettiği hakkında bir belge yok" Aynı zamanda müzisyen ve çevirmen olan Dr. Erdal Şalikoğlu ise Evliya Çelebi'ye göre Gül Baba'nın soyunun Hz. Muhammed'e kadar uzandığından bahsederek, "Çelebi'nin asıl adı Cafer olan Gül Baba'nın Merzifon'da doğduğunu bildirmesi dışında Anadolu'ya ve Bektaşi tarikatına nasıl iştigal ettiği, ne tür faaliyetlerde bulunduğuna dair maalesef elimizde bir belge yok.
Tarikat - 7.10.2019
Irak ulusal güvenlik konseyi danışmanı: karşı koyacağız
Alfayyadh, "Irak'ın istikrarına ve birliğine karşı komplo kurmak isteyenler var, biz yolsuzluğu bitirmek ve Irak hükümetini devirmek için uğraşanlarla mücadele edeceğiz. Silahlı kuvvetler Irak'ta herhangi bir siyasi anlaşmazlıktan uzak. Darbe veya isyana yer yok ve Irak, belirli bir tarikat tarafından yönetilmeyecek" dedi.
Tarikat - 27.9.2019
Batı Afrika'nın en büyük camisi ibadete açıldı
Açılışı Cumhurbaşkanı Macky Sall ve Müridi tarikatının Şeyhi Mountakha Mbacke tarafından gerçekleştirilen ve 30 milyon avroya mal olan Massalikoul Jinaan Camisi, Müridilerin bağışlarıyla yapıldı.
Tarikat - 26.9.2019
MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt Açıklaması
Gazetecilerin FETÖ'nün 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu raporunun TBMM Başkanlığına sunulduğu ve ortadan kaybolduğuna yönelik iddiaları anımsatması üzerine Enginyurt, sözlerini şöyle sürdürdü: "15 Temmuz raporu yazılmış, kaybolmuş hiç önemli değil. 15 Temmuz darbesini yapan, bundan sorumlu olan FETÖ'ye destek veren, siyasi, ekonomik destek verenlerin hepsi vatan hainidir. Bütün vatan hainlerine eşit bir şekilde muamele edilmeli ve yaptıklarının bedeli ödetilmelidir. 15 Temmuz darbe raporu Mecliste olsa ne olur olmasa ne olur? Bütün mesele FETÖ'ye karşı samimi bir mücadeledir. Son günlerde bu mücadelenin yıpratılmaya çalışıldığını düşünüyorum. Özellikle Adalet Bakanı üzerinden bir tezgah kuruluyor. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, FETÖ mücadelesinde en samimi, en dik duruşu gösterenlerden bir bakanımızdır. Özellikle Adalet Bakanlığı, HSK ve yargıda FETÖ ile mücadele noktasında büyük başarılar gösterilmiştir. Keşke Adalet Bakanlığında FETÖ ile yapılan mücadele diğer bakanlıklarda da gerçekleşmiş olsa." Bir gazetecinin, "yargıdaki bir takım atamalarla ilgili olabilir mi?" sorusuna Enginyurt, "Menfaatlerinin bozulacağını düşünen, çıkar hesabı yapanlar veya yargıyı bir şekilde şu tarikata, bu cemaate dahil etmek isteyenler, 'yargı bizim olsun' diyenler böylesi bir oyun sergiliyor.
Tarikat - 22.9.2019
"Kardeşlik ve barışı kim yazarsa o kazanacak"
Ekonomide baş aşağı gitmekten daha kötüsünün, ahlaki yozlaşma ve çürüme olduğuna dikkati çeken Erdoğdu, her tarafa sirayet eden, bürokrasiden iş dünyasına, tarikatlardan sivil toplum örgütlerine kadar komple bir çürümenin içine düşürüldüklerini savundu.
Tarikat - 12.9.2019
CHP'den "MEB yönetmelik değişikliği" açıklaması
Milli Eğitim Bakanlığının yönetmelikte yaptığı değişiklik ile sivil toplum kuruluşlarının tüm eğitim kademelerinde okullara girmesinin önünü açtığını öne süren Lale Karabıyık, şunları kaydetti: "Milli Eğitim Bakanlığı vakıf ve derneklere yetkilerini devretmesi nedeniyle eleştirilirken, Sosyal Etkinlikler Yönetmeliğinde yaptığı değişiklik ile tarikat, cemaat, vakıf ve derneklerin okullara girebilmesi için yeni bir kapı daha araladı.
Tarikat - 9.9.2019
Canan Kaftancıoğlu hakkındaki mahkeme kararı
CHP'liler için "Hiç bir zaman söylemek istediğini söylemekten korkmayan, kaçmayan onurlu yurttaşlarız." diyen Bektaş, şöyle devam etti: "Bakın bir cumhuriyet kadınından neyin intikamı alındı. 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası veriliyor. İstanbul'daki kaynakların tarikatlara, cemaatlere, vakıflara aktarılması yerine İstanbullulara aktarılmasına yönelik millet iradesine sahip çıktığı için cezalandırılıyor.
Tarikat - 6.9.2019
İlim Yayma Cemiyeti'nden açıklama
İlim Yayma Cemiyeti, "Cemiyetimiz hiçbir cemaat ya da tarikat oluşumuyla bağı olmayan sivil toplum kuruluşudur.
Tarikat - 5.9.2019
Mustafa cengiz: hocamıza verilen cezayı onaylamıyoruz
Galatasaray'da başkan Mustafa Cengiz, GS TV'de gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Fatih Terim'in 4 maçlık cezası hakkında konuşan başkan Cengiz, "Her camia için kutsal değerler vardır. Bunlardan biri de bizim kuruluş tarihimizdir. Bu ceza açıklamasının özellikle saat 19.05'te yayına girmesi beni buraya getirdi. Bunu yakıştıramadım. TFF, herhangi bir takımın, herhangi bir kulübün, tarikatın takımı değildir.
Tarikat - 5.9.2019
CHP'den "yeni eğitim öğretim yılı" açıklaması
Bu zorlu maratonun yükünü omuzlarında taşıyacak öğretmenlere, öğrencilere ve velilere kolaylıklar dileyen Kaya, cemaat ve tarikatların inisiyatifine bırakılan eğitim sisteminin can çekiştiğini ileri sürdü.
Tarikat - 20.8.2019
Tokat Barosu adli yıl açılış törenine katılacak
Yardımcı, şunları kaydetti: "Devlet yöneticisi ve hukukçuların siyasi görüş, mezhep, tarikat, makam, ikbal gibi subjektif konuların etkisinde kalmadan sadece evrensel hukuk kuralları, adalet, adil yargılanma hakkına ve Cumhuriyet'in temel değerlerine sahip çıkması durumunda adli yıl açılışlarında mekan kavramının önemi kalmayacaktır.
Tarikat - 20.8.2019
İskenderiye'deki Zerkani camisi yıkıldı
Mısır'ın İskenderiye kentinde bulunan İhlasiye Tarikatı'nın kurucusu Seyyidi Ebul İhlas ez-Zerkani'nin camisi yıkılarak türbesi başka bir bölgeye nakledildi.
Tarikat - 16.8.2019
Bir Zamanlar Hollywood'da: Quentin Tarantino'nun en iyi filmi mi?
Tarikat lideri Charles Manson'un bir grup müridi ile birlikte ünlü yönetmen Roman Polanski'nin evini basarak eşi Sharon Tate dahil 9 kişiyi öldürmesi de filmin merkezindeki olaylardan biri.
Tarikat - 8.8.2019
Yılbaşı gecesinde yakalanan DEAŞ'lının yargılanmasına devam edildi
"Vatanını, milletini seven bir insanım" Mahkeme başkanının 'siz tağutsunuz, kafirsiniz' dediğini hatırlatması üzerine, sanık Murat Y. "Ben hiçbir cemaate, tarikata, örgüte bağlı değilim, sadece Müslümanım demek istedim.
Tarikat - 19.7.2019
CHP'li Kaya'dan 11. Kalkınma Planı'na eleştiri
Taşımalı eğitimin, öğrenci, velinin kanayan yarası olduğunu belirten Kaya,11. Kalkınma Planı'nda buna dair bir çözüm göremediklerini dile getirdi. Kaya, devlet yurdu olmayan yerde öğrencilerin cemaat, tarikat, vakıfların açtığı yurtlarda kalmaya mecbur bırakıldığını söyledi.
Tarikat - 16.7.2019
TİP Genel Başkanı Erkan Baş Açıklaması
"Türkiye'de iktidarın FETÖ ile mücadelesi yoktur. FETÖ'yü bir sopa olarak kullanarak toplumun tüm muhalif kesimlerine karşı bir tasfiye girişimi vardır." ifadesini kullanan Baş, "Türkiye'de tarikatların, cemaatlerin, dinin siyasal alandaki egemenliğinin yerini laiklik almadığı sürece bu tehlikeler yaşanmaya devam edecek.
Tarikat - 15.7.2019
TBMM Genel Kurulu özel gündemle toplandı - TİP Genel Başkanı Baş
FETÖ ile kesintisiz mücadele eden bir geleneğin temsilcisi olduğunu ifade eden Baş, "Bir övünme vesilesi falan değil. Fetullah Gülen'le mücadele edilecekse komünistlerin söylediklerinin dikkate alınmasının gerektiği çok açıktır. Hangi dini inancı benimsediğini söylüyor olursa olsun, cemaatlerin, tarikatların, halkın dini inancını kullananların siyasette yerinin olmaması, laikliğin kuvvetlendirilmesi gerekir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tarikat Haberleri | Tarikat Haber - Haberler - Sayfa 6 - Tarikat haberleri, son dakika tarikat haber ve gelişmeleri burada. siyanürle ölümler intihar değil, cinayettir -2.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.11.2020 11:01:54. #1.14#
title