Tarikat Haberleri

Tarikat haber, Tarikat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tarikat - 24.1.2020
Menemen Uğur Mumcu'yu unutmadı
Yaşanan bütün bu katliamlardan sonra gelinen noktanın 15 Temmuz olduğunu söyleyen Başkan Aksoy, "15 Temmuz'a nasıl geldiğimizi anlamak istiyorsanız rahmetli Uğur Mumcu'nun 'Tarikat, Siyaset, Ticaret' adlı kitabını okumanız gerekiyor.
Tarikat - 22.1.2020
Dini duyguları istismarla dolandırıcılık şüphelileri hakkında iddianame
Özdil'in, "Fırkayi Naciye" olarak bahsettiği örgütün, yardımda bulunmayanları "cehennem azabı"yla korkutup, bu durumdan kurtulmaları için maaşlarının bir bölümünü vermelerini istediği aktarılan iddianamede, şunlar kaydedildi: "Sanıklar Y.D. ve E.Ş. isimli mu¨ritlerin, konus¸malarında tarikat liderleri olan S¸aban Özdil'in veli ve mu¨barek (Evliya, u¨stu¨n o¨zellikli) sıfatında go¨rdu¨kleri ve Mu¨slu¨manların mutlaka bir velisinin olması gerektigˆini belirttikleri, veliyi bulduktan sonra insanların mallarını sadaka olarak bu veli ve tarikatına vermeleri gerektigˆini so¨yleyerek, s¸eriat kurallarına bagˆlı tarikat olduklarını ac¸ıklamaya c¸alıs¸tıkları go¨ru¨lmu¨s¸tu¨r.
Tarikat - 21.1.2020
Tayland'da muhalif parti anayasal monarşiyi devirme suçlamasından aklandı
Parti yetkililerinin Tay geleneklerine yönelik eleştirileri ve Partinin logosundaki ters üçgenin İlluminati tarikatının sembolüne benzediği yönündeki iddialarla ilgili şikayeti ele alan Anayasa Mahkemesi, Gelecek İleri Partisinin suç işleme niyeti göstermediği ve şikayetin yasal prosedüre göre yapılmadığına hükmetti.
Tarikat - 16.1.2020
Panama'da bir tarikata ait kampta 7 ceset bulundu
Orta Amerika ülkesi Panama'da bir tarikata ait kampta 7 kişinin cesedi bulundu.
Tarikat - 15.1.2020
Libya'nın jeo-stratejik önemi ve Türkiye-Libya ilişkilerinin arka planı
- II. Abdülhamid'in Libya politikası Libya'daki aşiret ileri gelenlerinin çocukları ve Kuloğullarından oluşan Hamidiye alayları kurularak halkın herhangi bir işgale karşı hazırlıklı olması yönünde çaba harcandı. Sahilden yapılacak saldırıları püskürtmek amacıyla, Tunus'tan Mısır sınırına kadar olan uzun sahil şeridinde, stratejik savunma noktalarına silah depoları kuruldu. Öte yandan Trablus, Fizan ve Bingazi'de birer kanaat önderi olan tarikat şeyhleri ve kabile liderlerine madalyalar ve nişanlar verilmekle birlikte, Osmanlı devletine bağlılığı öne çıkaran unvanlar ihdas edildi.
Tarikat - 14.1.2020
Adnan Oktar suç örgütüne ilişkin yargılamaya devam edildi
"İslam'ı kendi yaşayanlardanım" Ümraniye Çakmak Polis Merkezi'nde Suç Araştırma Bürosunda polis olarak görev yapan ve açığa alınan tutuksuz sanık Oğuzhan Öztürk, "Çeşitli yerlerde görev yaptım. Vatanımı milletimi sevdiğimden dolayı çeşitli görevlerde çalıştım. En son Ümraniye'de çalışırken gözaltına alındım. İddianamede bahsedilen tapelerle alakalı olarak ise, tapelerde ismi geçen görüştüğüm kişilerin örgütle alakası yoktur. 293 görüşme olmuş ama 5 yılda olmuş. 5 yıla yayıldığında bu 293 görüşme fazla değil. Ben bu davayla alakalı ne müştekileri tanırım ne de örgütün faaliyetlerine katılmışlığım vardır. Ben İslam'ı kendi yaşayanlardanım, hiçbir tarikat ve cemaatle alakam yoktur" şeklinde konuştu.
Tarikat - 14.1.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 3
"5 YILDA 293 GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİM" Ümraniye Çakmak Polis Merkezi'nde suç araştırma bürosunda polis olarak görev yaptığını söyleyen ve açığa alınan Oğuzhan Öztürk, "Çeşitli yerlerde görev yaptım. Şemdinli'de rüşvet almaya engel olduğum için Kırklareli'ne gönderildim. Vatanımı milletimi sevdiğimden dolayı çeşitli görevlerde çalıştım. En son Ümraniye'de çalışırken gözaltına alındım. İddianamede bahsedilen tapelerle alakalı olarak ise, tapelerde ismi geçen görüştüğüm kişilerin örgütle alakası yoktur. 293 görüşme olmuş ama 5 yılda olmuş. 5 yıla yayıldığında bu 293 görüşme fazla değil. Ben bu davayla alakalı ne müştekileri tanırım ne de örgütün faaliyetlerine katılmışlığım vardır. Ben İslam'ı kendi yaşayanlardanım, hiçbir tarikat ve cemaatle alakam yoktur.
Tarikat - 13.1.2020
Yargıtay Üyesi Kodalak: "FETÖ'nün yargı eliyle yaptığı ilk darbe Deniz Feneri'dir"
FETÖ içerisinde herkesin Erdem'den nefret ettiğini savunan Tosun, "Birol Erdem'in önceden Hakyol tarikatına mensup olduğunu biliyordum.
Tarikat - 10.1.2020
Adalet Bakanı Gül, soruları yanıtladı: (1)
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargı içinde FETÖ'nün ardından farklı tarikat ya da dini grupların yer aldığı şeklindeki iddialar bulunduğunun belirtilmesi üzerine, herkesin kendi dünya görüşünün olabileceğini belirtti.
Tarikat - 5.1.2020
Emniyetten "FETÖ/PDY Sözlüğü"
Köylü: Örgüt jargonunda Menzil tarikatına bağlı insanları ifade etmek için kullanılmaktadır.
Tarikat - 5.1.2020
Haftanın tarihine bakış
1997- Başbakan Necmettin Erbakan, tarikat tartışmalarının yoğunlaştığı bir sırada, Başbakanlık Konutu'nda 51 tarikat ve cemaat liderine iftar yemeği verdi.
Tarikat - 4.1.2020
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
"Dini duyguları, inancı istismar ederek bundan fayda, çıkar ve rant elde etmeye çalışan toplulukları kastederek söylüyorum. Birtakım tarikatların, cemaatlerin, buna benzer oluşumların bakanlıklara, kurumlara, ilgili kuruluşlara sızdığına dair zaman zaman iddialar ortaya çıkıyor.
Tarikat - 4.1.2020
Türkiye-Libya ilişkileri tarihi belgelerde
Osmanlı devletinde 1908'de II. Meşrutiyet'in ilanı ve akabinde II. Abdülhamid'in iktidardan uzaklaştırılmasıyla devletin hızla dağılma sürecine girdiğini dile getiren Köse, bu süreci şöyle anlattı: "1908'de Avusturya Bosna- Hersek'i ilhak etti. Bulgaristan bağımsızlığını ilan etti ve Yunanistan ilhak için Girit üzerindeki faaliyetlerini yoğunlaştırdı. İtalya ise bu kargaşadan istifade ile Trablusgarp üzerindeki faaliyetlerini ağırlık vererek işgal için fırsat gözetlemeye başladı. Bu gelişmeler üzerine Osmanlı devletine 28 Eylül 1911'de 24 saatlik bir nota vererek, Osmanlı devletinin Trablusgarp ve Bingazi'yi atıl bıraktığı ve buradaki İtalyan memurlarına iyi davranılmadığını öne sürerek, cevap istedi. Fakat notanın cevabını almadan Trablusgarp'ı işgale başladı. Osmanlı devleti işgal karşısında iktisadi, askeri ve uluslararası dengeler itibarıyla çaresiz bir konumdaydı. Fakat Bingazi ve Trablusgarp'daki Osmanlı askeri birimleri halkı teşkilatlandırıp, silah dağıtarak ve yardımlarla işgale karşı halkı moralize etti. Yine arşivlerimizdeki tarihi belgelerde, Tobruk mevkisinin I·talyanlar tarafından is¸gali u¨zerine Bingazi ahalisine silah dagˆıtıldıgˆı, Sunusi s¸eyhleri tarafından ordugaha sevk edilecek olan Arap go¨nu¨llu¨lerin ias¸elerinin sagˆlanması gerektigˆi, acil para ihtiyacının kars¸ılanması ic¸in Mısır Komiserligˆi ile irtibata gec¸ildigˆini görüyoruz." -"Enver Bey ile Mustafa Kemal Paşa halkı teşkilatlandırıp, İtalyanlara engel oldu" Osmanlı hükümetinin Trablusgarp'a doğrudan müdahale edemese de bazı subayların Mısır ve Tunus üzerinden işgal bölgelerine gönderildiğini belirten Köse, "Erkan-ı Harbiye Binbaşısı Enver Bey ile Mustafa Kemal Paşa, halkı teşkilatlandırarak İtalyanların iç bölgelere geçişine engel oldu. Buna ilişkin devlet arşivleri kayıtlarında Erkan-ı Harbiye Binbas¸ısı Enver Bey'in bu¨tu¨n Bingazi mıntıkası kumandanlıgˆı go¨revini u¨zerine alması hakkında Harbiye nazırının yazısı yer alıyor." ifadelerini kullandı. Sunusi tarikatı şeyhi Ahmet Şerif'in Osmanlı askerleri ile iş birliği yaparak, işgale karşı koymalarının işgalin iç kesimlere doğru ilerlemesini engellediğini anlatan Köse, "Bu sırada Balkanların karışmaya başlaması üzerine Osmanlı devleti İtalya ile barış anlaşması yapmak zorunda kalmıştır.
Tarikat - 30.12.2019
İçişleri Bakanı Soylu, canlı yayında soruları yanıtladı: (3)
Kadına karşı şiddetle mücadeleye ilişkin bir soru üzerine Soylu, AK Parti'nin 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadın Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunu çıkarttığını anlatarak, buna karşı tek bir kadın sivil toplum örgütünün itirazının olmadığını söyledi. Bunun AK Parti hükümetlerinin bu konudaki niyetini ortaya koyduğunu dile getiren Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da bu konuda bambaşka bir yaklaşımının olduğunu ve kadının siyasette çok daha fazla olmasını istediğini vurguladı. Soylu, burada aileyi temel almaları gerektiğini anlatarak, "Özellikle kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddet konusunda birçok tedbirimiz var ama bunun uygulanmasında yeni bir safhaya geçmemiz lazım geldiği bir gerçektir. Hukuki düzenlemeler yeterli, uygulamada da eksiklik yok ama koordinasyon ve entegrasyonda yapmamız gerekenler var." diye konuştu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve diğer bakanlık ve paydaşların bir araya gelerek 75 maddelik bir eylem planı ortaya koyduklarını aktaran Soylu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinatörlüğünde ortaya konulan politikaları uygulamakla mükellef olduklarını ifade etti. Bakan Soylu, bu konuda dünyadaki durumun da iyi olmadığını belirterek, kadın cinayetlerinde küresel ortalamanın milyonda 13 olduğunu, bunun Avrupa kıtasında milyonda 7, Türkiye ortalamasının ise milyonda 3,8 olduğunu vurguladı. Türkiye'de her bir kadın cinayetinin medyada yer aldığına dikkati çeken Soylu, "2017'de 353 kadın cinayeti oldu. Geçen sene 279'a düştü fakat bu yıl 332'ye çıktı." dedi. Soylu, bu konuda tüm kaymakam ve emniyet müdürlerine, yaklaşık 28 bin ilgili polis memuru ve jandarma görevlilerine eğitim verdiklerini belirterek, "Yaklaşık 250 bin polisimizi ve jandarmamızı önümüzdeki yıl eğiteceğiz. Aynı zamanda genelgemizi hazırladık. Pazartesi veya salı günü Bakanlığımızla ilgili neler yapmamız gerektiğini ortaya koyacağız." diye konuştu. Soylu, bu sene emniyete psikolog ve sosyolog alımlarına çıkacaklarını anlatarak, "Bizde de polis teşkilatında yılda ortalama 40-50 intihar olayları oluyor. Biz bunları da takip etmekle sorumluyuz. Bu konuda da yoğun bir çalışma ortaya koyuyoruz." ifadelerini kullandı. Kadına karşı şiddet olaylarında bu sene düşüş yaşandığına vurgu yapan Soylu, geçen sene 219 bin olay yaşanırken bu seneki sayının 181 bine düştüğünü söyledi. "Sosyal medyaya yansıyan yemin töreni görüntüleri" İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medyaya görüntüleri yansıyan polis meslek yüksekokulundaki yemin töreni ile ilgili bir soru üzerine, şöyle konuştu: "Bu konuda çok iyi önlemler aldığımızı söylemek isterim. Tüm araştırmalarda polis ve jandarma, Türkiye'nin en güvenilir ilk 3 kurumu arasında çıkıyor. Polis okulunda böyle bir olay oldu, bu olay 2017'nin Mart ayında oldu ama bu tamamen 10 binlerce yetişen öğrenciden birkaçına yönelik bir tek yerde yaşanmış ve oradaki yöneticilerine yönelik bir olaydır ve biz de hemen o yöneticiyi orada görevden aldık. Bu 2 yıl önce yayınlanmıştı ve yayınlanır yayınlanmaz hemen reaksiyonumuzu gösterdik." "Ne siyaset şerik kabul eder ne devlet" Emniyette bazı tarikatların yapılanmaya çalıştığına yönelik iddialara ilişkin görüşü sorulan Soylu, şunları kaydetti: "Bizim polisimiz, jandarmamız, askerimiz kahramanca bir mücadele ortaya koyuyor.
Tarikat - 26.12.2019
Japonya'da 10 yıl sonra ilk kez yabancı uyruklu bir kişi idam edildi
Ülkede geçen yıl idam edilen 15 kişiden 13'ü, Aum Şinrikyo kıyamet günü tarikatının üyesiydi.
Tarikat - 24.12.2019
İran'da Gonabadi tarikatı lideri Tabende hayatını kaybetti
İran'da siyasi faaliyetleriyle ön plana çıkan Gonabadi tarikatı lideri Nur Ali Tabende, 92 yaşında hayatını kaybetti.
Tarikat - 21.12.2019
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
Mahir Ünal, "(Cemaat veya tarikatlar) devleti tekrar ele geçirmesinin önüne geçmek için ciddi bir irade var mı?" sorusu üzerine şunları söyledi: "Bizim Osmanlı geleneğimizde de devlet asla dini grupları kendi yapısına yaklaştırmamış, dini gruplar da devlete yakın olmamışlardır.
Tarikat - 16.12.2019
Mustafa Cengiz: Fatih hoca ile futbolcular arasında hiçbir sorun yok -2
"GÜNDELİK BAŞARILARA, HAFTALIK HAFIZALARA SAHİBİZ" Kendilerinin Galatasaray'da emanetçi olduğunu ve bunu gelecek nesillere iyi bir şekilde aktarmak istediklerini söyleyen Cengiz, "Öncelikle şunu vurgulayalım, insanlarımız haklı. Gündelik başarılara, haftalık hafızalara sahibiz. Galatasaray son iki yılın şampiyonu. Galatasaray, tarihinde ilk defa kara geçti. Galatasaray, şartlar böyle giderse 2-3 yıl içerisinde de dernek bazında borcunu sıfırlayacak. Hedefimiz bu. Biz gelecek kuşaklara bunu teslim etmek istiyoruz. Biz burada emanetçiyiz. Bu emanet bizim aklımıza, vizyonumuza teslim edilmiş. Doğruluk ve dürüstlük yetmez doğru yönetmeniz gerekir. Biz Türkiye'de içinde bulunduğumuz şartlarda doğru yönettiğimize inanıyoruz. Şunu net olarak görmek gerek, haddimizi bileceğiz, herkes de haddini bilecek. Biz şu anda 147 milyon Euro bir zarar bildirmemize ve limitimiz 5 milyon olmasına rağmen 142 milyon aşımla, çok doğru bir sunum ve anlatım yaparak camianın büyük desteğiyle mali durumumuzda kıpırdanma yaptık ve UEFA ile 4 yıllık yapılandırma anlaşması yaptık. UEFA tarihinde bu bir ilk, üst üste iki defa yapılandırma yapan tek takımız. Aynı UEFA şu anda bizi örnek gösteriyor. Bu Türkiye için onur verici. Buna inanmayanlar CAS'a gitti, CAS'ı da kazandık. Biz, hedefimiz dünyanın tepesi ama realist olmak gerek maalesef 5 büyük ülke ligiyle diğer ülkeler arasındaki makas açıldı. Bunun en büyük nedenlerinden biri, bir ortak etkileşim. Geçmiş 10 yıldaki başarılara bakarak takımlar sıralanıyor, en üste en başarılı takım konuluyor. Böyle yapıldığında Türk takımları 20'nci, 30'uncu sıraya düşüyor. Bir taraf yüz milyonlarca Euro kazanırken diğer takımlar 1.5 milyon Euro'nun peşine düşüyor. Bu sadece Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray için değil maalesef diyorum ki diğer takımlarımız için de geçerli olduğunu gördük. Bu yürek sızlatan bir şey. Biz hala ülke puanına inanan, bu ülkede siyasi, dini, sosyal, sınıfsal, tarikatsal ayrımlar olmadan bir takım tutma olması gerektiğine inanıyoruz.
Tarikat - 16.12.2019
Mustafa Cengiz Fatih hoca ile futbolcular arasında hiçbir sorun yok - 1
"GÜNDELİK BAŞARILARA, HAFTALIK HAFIZALARA SAHİBİZ" Kendilerinin Galatasaray'da emanetçi olduğunu ve bunu gelecek nesillere iyi bir şekilde aktarmak istediklerini söyleyen Cengiz, "Öncelikle şunu vurgulayalım, insanlarımız haklı. Gündelik başarılara, haftalık hafızalara sahibiz. Galatasaray son iki yılın şampiyonu. Galatasaray, tarihinde ilk defa kara geçti. Galatasaray, şartlar böyle giderse 2-3 yıl içerisinde de dernek bazında borcunu sıfırlayacak. Hedefimiz bu. Biz gelecek kuşaklara bunu teslim etmek istiyoruz. Biz burada emanetçiyiz. Bu emanet bizim aklımıza, vizyonumuza teslim edilmiş. Doğruluk ve dürüstlük yetmez doğru yönetmeniz gerekir. Biz Türkiye'de içinde bulunduğumuz şartlarda doğru yönettiğimize inanıyoruz. Şunu net olarak görmek gerek, haddimizi bileceğiz, herkes de haddini bilecek. Biz şu anda 147 milyon Euro bir zarar bildirmemize ve limitimiz 5 milyon olmasına rağmen 142 milyon aşımla, çok doğru bir sunum ve anlatım yaparak camianın büyük desteğiyle mali durumumuzda kıpırdanma yaptık ve UEFA ile 4 yıllık yapılandırma anlaşması yaptık. UEFA tarihinde bu bir ilk, üst üste iki defa yapılandırma yapan tek takımız. Aynı UEFA şu anda bizi örnek gösteriyor. Bu Türkiye için onur verici. Buna inanmayanlar CAS'a gitti, CAS'ı da kazandık. Biz, hedefimiz dünyanın tepesi ama realist olmak gerek maalesef 5 büyük ülke ligiyle diğer ülkeler arasındaki makas açıldı. Bunun en büyük nedenlerinden biri, bir ortak etkileşim. Geçmiş 10 yıldaki başarılara bakarak takımlar sıralanıyor, en üste en başarılı takım konuluyor. Böyle yapıldığında Türk takımları 20'nci, 30'uncu sıraya düşüyor. Bir taraf yüz milyonlarca Euro kazanırken diğer takımlar 1.5 milyon Euro'nun peşine düşüyor. Bu sadece Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray için değil maalesef diyorum ki diğer takımlarımız için de geçerli olduğunu gördük. Bu yürek sızlatan bir şey. Biz hala ülke puanına inanan, bu ülkede siyasi, dini, sosyal, sınıfsal, tarikatsal ayrımlar olmadan bir takım tutma olması gerektiğine inanıyoruz.
Tarikat - 12.12.2019
'Semazenlerin aldığı eğitim sayesinde başı dönmüyor'
Kültür ve Turizm Bakanlığı Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu Müdürü ve Mevlevi Postnişini Fahri Özçakıl, semazenlerin, aylarca süren eğitimlerinin ardından sema sırasında başlarının dönmediğini belirtti. Özçakıl, semayı öğrenmek isteyenlerin ise öncelikle bu işe gönül vermiş olması gerektiğini ifade etti.  Mevlana'nın fikir yapısı ve düşünceleri, vefatının ardından oğlu Sultan Veled ve yakınları tarafından kurulan Mevlevi Tarikatı tarafından ve Mevlana'ya gönül veren 'Mevlevi' olarak adlandırılan kişiler tarafından günümüze kadar sürdürülüyor.
Tarikat - 12.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ -3
Görüntü Dökümü ------------- Kamyonetin görüntüsü Kamyonetten çıkarılan yatak ve bazalar Bazaların içindeki kaçak sigara paketleri Genel ve detay görüntüler Haber: Can ÇELİK-Kamera: ADANA, ==================================== 'Semazenlerin aldığı eğitim sayesinde başı dönmüyor'     Kültür ve Turizm Bakanlığı Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu Müdürü ve Mevlevi Postnişini Fahri Özçakıl, semazenlerin, aylarca süren eğitimlerinin ardından sema sırasında başlarının dönmediğini belirtti. Özçakıl, semayı öğrenmek isteyenlerin ise öncelikle bu işe gönül vermiş olması gerektiğini ifade etti.  Mevlana'nın fikir yapısı ve düşünceleri, vefatının ardından oğlu Sultan Veled ve yakınları tarafından kurulan Mevlevi Tarikatı tarafından ve Mevlana'ya gönül veren 'Mevlevi' olarak adlandırılan kişiler tarafından günümüze kadar sürdürülüyor.
Tarikat - 8.12.2019
Yunanistan Parlamentosunda İslamiyet tartışması
İslam dininde aşırılıklara yer bulunmadığını ve sözde İslam adına hareketlerde bulunan bazı tarikatların ve yan dini kuruluşların gerçek İslam'ı ve Kur'an'ı temsil etmediğini vurgulayan Ahmet, şunları kaydetti: "Sayın Velopulos, tüm dinlerde çeşitli doktrinler, tarikatlar ve yan dini kuruluşlar olduğu gibi, İslam'da da bazı tarikatlar (aşırılıklar içeren) olabilir.
Tarikat - 4.12.2019
ANALİZ – Cezayir'de başkanlık seçimi ve artan gerilim
Adalet ve Bina Partisi'nin genel başkanı olan Abdulkadir b. Karine ise geçmiş dönemlerde Turizm Bakanlığı, Meclis Başkanlığı gibi görevlerde bulundu. Bin Karine Müslüman Kardeşler Hareketinin kurduğu Hareketu Muctemeu's-Silm partisinin kurucularından. Ancak sonradan bu hareketten ayrılarak kendi partisini kurdu. Bin Karine, ülkedeki tarikatlar ve dini gruplardan da oy almayı hedefliyor.
Tarikat - 26.11.2019
İçişleri Bakanlığına ilişkin yeni düzenlemeler teklifi TBMM Genel Kurulunda
CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan da "FETÖ'den doğan boşluğun başka tarikatlar tarafından doldurulduğunun ve bu durumun emniyet teşkilatı içinde rahatsızlık yarattığının söylendiğini" iddia etti.
Tarikat - 24.11.2019
Haftanın tarihine bakış
29 Kasım? 1846- Türk müziği bestecisi Hammamizade İsmail Dede Efendi vefat etti.? 1932- Jön Türk hareketinin önderlerinden düşünür Abdullah Cevdet öldü.? 1935- İstanbul'da Paşabahçe Şişe ve Cam Fabrikası açıldı.? 1937- Hatay'da bağımsız rejim yürürlüğe girdi.? 1978- "Halkın Tapınağı" adlı tarikata üye 913 kişi Guyana ormanlarındaki merkezlerinde zehir içerek topluca intihar etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tarikat Haberleri | Tarikat Haber - Haberler - Sayfa 4 - Tarikat haberleri, son dakika tarikat haber ve gelişmeleri burada. Çığ faciasında en çok şehit veren mahalleye ziyaret.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 21:19:17. #1.14#
title