Tarık Sarı Mezarı Başında Anıldı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Tarık Sarı Mezarı Başında Anıldı

İzmir'in Çeşme ilçesinde trafik kazasında yaşamını yitiren Yeni Asır Gazetesi Magazin Muhabiri İsmail Tarık Sarı, ölümünün 7'nci yılında mezarı başında anıldı.

İzmir'in Çeşme ilçesinde trafik kazasında yaşamını yitiren Yeni Asır Gazetesi Magazin Muhabiri İsmail Tarık Sarı, ölümünün 7'nci yılında mezarı başında anıldı. Sarı'nın çok sevdiği ve yanından ayırmadığı 'Linda' adlı köpeğinin de 4 gün önce trafik kazasında can verdiği ortaya çıktı.

Çeşme'de 10 Eylül 2006 tarihinde, haber çekiminden dönerken, ters şeride giren alkollü kamyon şoförünün otomobillerine çarptığı kazada, ulaştırma görevlisi Hamdi Çakır ile birlikte hayatını kaybeden magazin basının deneyimli ismi Tarık Sarı, Ege Magazin Gazetecileri Derneği Başkanı Mehmet Kurt ile meslektaşları tarafından, ölümünün 7'nci yılında mezarı başında anıldı. Buca Kaynaklar'daki Yeni Buca Mezarlığı'ndaki anma töreninde konuşan Ege Magazin Gazetecileri Derneği Başkanı Mehmet Kurt, Tarık Sarı'nın meslektaşı olduğu kadar çok iyi de bir dostu olduğunu dile getirdi. Sarı'yla birlikte yıllarca görev yaptığını anlatan Mehmet Kurt, hem dost olarak hem de meslektaşı olarak magazin basınında yerinin doldurulamayacağını söyledi.

LİNDA DA AYNI KADERİ PAYLAŞTI

Tarık Sarı'nın habere giderken sürekli yanında olan, dönene kadar motosikletinin üstünde kendisini bekleyen köpeği Linda'nın da 4 gün önce trafik kazasına kurban gittiği ortaya çıktı. Tarık Sarı öldükten sonra, köpeği Linda'nın, gündüz evlerinin zemin katındaki akaryakıt dağıtımı yapan firmanın görevlilerinin yanında durduğu, akşamları ise eve geldiğini anlatan eşi Emel Sarı, "Eşim trafik kazasında öldükten sonra Linda evde çok sıkılıyordu. Evimizin altında yakıt dağıtım firmasında çalışan ve Linda'yı da çok seven Tunay İlkme'ye vermiştim. Geçtiğimiz aylarda da Yalova'ya taşınan Tunay, gözyaşları içerisinde 4 gün önce beni telefonla arayarak Linda'nın yolun karşısına geçerken bir aracın altında kalarak yaşamını yitirdiğini söyledi. Eylül ayında ölen eşim Tarık Sarı'yla köpeği Linda'nın da yine bir eylül ayında aynı kaderi paylaşması beni gerçekten bir kez daha üzdü. Linda çok sevdiği sahibi Tarık'a kavuştu" dedi. - İzmir

Tarık Sarı Mezarı Başında Anıldı
Tarık Sarı Mezarı Başında Anıldı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title