Tarih Kokan Gezici Tır Uşak'ta - Haberler
Haberi Paylaş

Tarih Kokan Gezici Tır Uşak'ta

Tarih Kokan Gezici Tır Uşak'ta
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Yaklaşan "Zafer Haftası" öncesi Uşak'a gelen Seddülbahir Özel Müzesi'nin gezici tırı yoğun ilgi görüyor.18 Mart 2010 yılında Tarihçi Ahmet Uslu' nun şahsi gayretleriyle oluşturulan tarih tırı, 51.gezi durağı olarak Uşak kent meydanına geldi.

Yaklaşan "Zafer Haftası" öncesi Uşak'a gelen Seddülbahir Özel Müzesi'nin gezici tırı yoğun ilgi görüyor.

18 Mart 2010 yılında Tarihçi Ahmet Uslu' nun şahsi gayretleriyle oluşturulan tarih tırı, 51. gezi durağı olarak Uşak kent meydanına geldi. Müze tır on gün Uşak'ta kalarak Uşaklıların ziyaretine açık olacak.

Tarihçi Ahmet Uslu Uşak ziyaretiyle ilgili İHA Muhabirine yaptığı açıklamada şunları söyledi. "Çanakkale'de sahibi bulunduğum müzeden derlediğimiz, 1915 yılındaki savaşlardan kalan tarihi parçalar ile Anadolu'yu geziyoruz. Çanakkale'de yaşanan o ruhu anlatmak, yaşatmak için 51. durağımız olan Uşak'tayız. Bugüne kadar yaklaşık 14 milyon kişi gezici müzemizi ziyaret etti. Hedefimiz 2015 yılının sonunda tüm Türkiye'ye Çanakkale'yi anlatabilmek. Yaklaşık 10 gün Uşak'ta olacağız. Tüm Uşaklıları ücretsiz gezebilecekleri tarih kokan tırımıza davet ediyorum." Dedi.

Uşak kent meydanında 10 gün boyunca duracak olan gezici tırda, 1915 yıllarındaki savaşlardan kalan nadide parçalar ve o günleri yansıtan eşyalar sergileniyor. Ayrıca tırın başında ve sonunda iki adet canlandırma odası bulunuyor. - UŞAK

Tarih Kokan Gezici Tır Uşak'ta

Tarih Kokan Gezici Tır Uşak'ta

Tarih Kokan Gezici Tır Uşak'ta

Tarih Kokan Gezici Tır Uşak'ta

Tarih Kokan Gezici Tır Uşak'ta

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title