Taraftarların Bilet Kavgasını Polis Ayırdı

Bjk İnönü Stadı'nda Oynanan Beşiktaş-fenerbahçe Derbisi Öncesinde Ellerinden Biletlerinin Zorla Alındığını İddia Eden İki Grup Arasında Kavga Çıktı. Polis Her İki Grubu Ayırırken, Taraftarlardan Biri Baygınlık Geçirdi.

Taraftarların Bilet Kavgasını Polis Ayırdı

BJK İnönü Stadı'nda oynanan Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi öncesinde ellerinden biletlerinin zorla alındığını iddia eden iki grup arasında kavga çıktı. Polis her iki grubu ayırırken, taraftarlardan biri baygınlık geçirdi.

İddiaya göre; maçı izlemek üzere stada gelen 3 Beşiktaş taraftarının stat girişinde kimliği belirsiz kişilerce biletleri zorla ellerinden alındı. Bunun üzerine iki grup arasında tartışma başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine gruplar kavgaya tutuştu. Statta görevli polislerin müdahale ettiği kavgada gruplar güçlükle birbirinden ayrıldı. Polisin devreye girmesi ile son bulan kavga, bu kez sözlü tartışmaya dönüştü. Biletlerinin zorla illerinden alındığı iddia eden taraftarlar uzun süre polisi ikna etmeye

çalışırken, diğer grup böyle bir şey yapmadıklarını ileri sürdü. Tartışma sürerken Beşiktaşlı bir taraftar baygınlık geçirdi. Baygınlık geçiren taraftara olay yerindeki polisler müdahale etti. Bu esnada biletleri aldığı ileri sürülen gruptan bir kişi hızla koşarak kaçmak istedi. Bunun üzerine kaçan kişiyi kovalayan ekipler, kısa bir süre sonra kaçan şahsı yakalayarak olay yerine geri getirdi. Taraftarlar daha sonra ekip otosuna bindirilerek emniyete götürüldü.

Öte yandan, stat içerisinde olay çıkardıkları gerekçesiyle 2 Fenerbahçeli taraftar dışarıya çıkarıldı. Taraftarlar bindirildikleri polis aracıyla polis merkezine götürüldü.

(CC-AS-MFS-OK-S)

Kaynak: İHA