Tanju Özcan kimdir, kaç yaşında? Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan aslen nereli? - Haberler
Haberi Paylaş

Tanju Özcan kimdir, kaç yaşında? Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan aslen nereli?

Haberler.com - Haberler | Gündem
Tanju Özcan kimdir, kaç yaşında? Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan aslen nereli?

Türk avukat ve siyasetçi Tanju Özcan, internette ve sosyal medyada araştırılıyor. 2011-2019 yılları arasında Bolu milletvekili olarak görev yapan Özcan, 2019 yerel seçimlerinde partisi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'den Bolu Belediye Başkanlığına seçildi. Peki, Tanju Özcan kimdir, kaç yaşında? Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan aslen nereli?

Sosyal medyada ve internette araştırılan Tanju Özcan, Türk avukat ve siyasetçidir. Tanju Özcan hakkında tüm detayları burada bulabilirsiniz.

TANJU ÖZCAN KİMDİR?

Tanju Özcan, 12 Aralık 1973, Bolu doğumlu Türk avukat ve siyasetçi. 2011-2019 yılları arasında Bolu milletvekili olarak görev yaptı. 2019 yerel seçimlerinde partisi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'den Bolu Belediye Başkanlığına seçildi. 12 Aralık 1973 tarihinde Galip Bey ve Emine Hanım'ın çocuğu olarak Bolu'da doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oluşunun ardından serbest avukat olarak çalıştı. Milletvekili seçilmeden önce Belediye Meclis Üyeliği ve Boluspor Yöneticiliği görevlerini sürdürdü.

TANJU ÖZCAN SİYASİ KARİYERİ!

İlk defa 2011 Türkiye genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden Bolu milletvekili olarak meclise girdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi XXIV. Dönem Başkanlık Divanı Kâtip üyesiydi. Hiçbir partinin tek başına iktidar olmak için gereken sandalye sayısına ulaşamadığı Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinde tekrar CHP Bolu milletvekili olarak meclise girdi. Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde de CHP Bolu milletvekili olarak meclise girdi. 2018 Türkiye genel seçimlerinde bir kez daha Bolu milletvekili seçildi. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Partisi CHP'den Bolu Belediye Başkanı olarak aday gösterildi. Özcan aldığı %52.71 oy oranı ile belediye başkanı seçildi. 5 Nisan 2019 tarihinde kendi isteğiyle Kur'an-ı Kerîm'e el basıp yemin ederek belediye başkanlığı görevini selefi Alaaddin Yılmaz'dan devraldı. Milletvekilliğinden istifa etti.2019 yerel seçimlerinde partisi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'den Bolu Belediye Başkanlığına seçildi.

Haberler.com - Gündem

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title