Taner Aşkın, Galatasaray Başkanlığına Adaylığını Açıkladı

Galatasaray'da Mart Ayında Yapılacak Seçimli Olağan Genel Kurulu Öncesinde Kulüp Başkanı Özhan Canaydın'ın Yeniden Başkanlığa Aday Olmayacağını Açıklamasının Ardından Taner Aşkın, Galatasaray Başkanlığına Aday Olduğunu Bildirdi.

Taner Aşkın, Galatasaray Başkanlığına Adaylığını Açıkladı

Galatasaray'da Mart ayında yapılacak Seçimli Olağan Genel Kurulu öncesinde Kulüp Başkanı Özhan Canaydın'ın yeniden başkanlığa aday olmayacağını açıklamasının ardından Taner Aşkın, Galatasaray başkanlığına aday olduğunu bildirdi.

Galatasaray'ın süratle bir kurumsal yapıya kavuşması gerektiğini belirten Taner Aşkın, "Yanlış giden bir şey var diye söylemek mümkün değil. Yapılabilecek işler olabilir, yapılmamış işler olabilir, bunlar için imkanlar temin edilememiş olabilir, fakat bir şey gerçek, onu söylemek zorundayım. Galatasaray'ın süratle bir kurumsal yapıya gitmesi lazım. Bizim programımızdaki ilk hedef ise kurumsal yapıyla başlıyor. Ondan sonrası arkasından gelecek zaten" şeklinde konuştu Başkan Özhan Canaydın'ın aldığı kararın şahsi bir karar olduğunu ve sürpriz olmadığını ifade eden Taner Aşkın, "Ben bu durumu saygıyla karşılıyorum. Bu bir bayrak yarışıydı, sayın Canaydın bayrağı bir başkasına vermek istediğini söyledi. Bundan sonraki yönetimde görev alacaklar daha iyisini yapmaya çalışacak, çünkü Canaydın'ın 6 senedir taşıdığı bu bayrağı teslim etmek istediği şu andan itibaren, gelecek yönetimin yükünün çok daha ağır olduğunu bilmesi lazım" diye konuştu.

Galatasaray'ın her zaman örnek alınmış bir kurum olduğunu belirten Aşkın, "Biz kimseden örnek almayız, herkese örnek oluruz" diyerek sözlerini noktaladı.

(EE-İY-S)