Tamer Levent Haberleri

Tamer Levent haber, Tamer Levent son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tamer Levent - 25.12.2015
Ertuğrul 1890" Filminin Galası Yapıldı
Galaya, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, MHP İstanbul Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu'nun yanı sıra sinema ve sanat dünyasından pek çok isim katıldı.  "Ertuğrul 1890" Oyuncu kadrosunda, Kenan Ece, Alican Yücesoy, Uğur Polat, Mehmet Özgür, Tamer Levent, Melis Babadağ, Murat Serezli, Deniz Oral, Hakkı Haluk Cömert, Cem Cücenoğlu, Erkan Pekbay, Mert Aygün ve Alper Düzen ile Japon sinemasından Seiyo Uchino, Shioli Kutsuna, Naoto Takenaka, Yui Natsukawa, Toshiyuki Nagashima, Takashi Sasano, Yukiyoshi Ozawa'nın yer aldığı film 5 Aralık'ta Japonya'da gösterime girdi.
Tamer Levent - 24.12.2015
Bu Hafta 9 Film Vizyona Girecek
Filmin oyuncu kadrosunda Kenan Ece, Alican Yücesoy, Uğur Polat, Mehmet Özgür, Tamer Levent, Melis Babadağ, Murat Serezli, Deniz Oral, Hakkı Haluk Cömert, Cem Cücenoğlu, Erkan Pekbay, Mert Aygün, Alper Düzen ile Japon sinemasının tanınmış oyuncularından Seiyo Uchino ve Shioli Kutsuna ile Naoto Takenaka, Yui Natsukawa, Toshiyuki Nagashima, Takashi Sasano ve Yukiyoshi Ozawa yer alıyor.
Tamer Levent - 2.12.2015
Ertuğrul 1890" Filminin Dünya Prömiyeri Yapıldı
Yönetmen yardımcılığını da Uğur Karaaslan ve Oğuz Uydu'nun üstlendiği filmde rol alan Türk ve Japon oyuncular ise şöyle:   "Alican Yücesoy, Uğur Polat, Tamer Levent, Melis Babadağ, Murat Serezli, Deniz Oral, Mehmet Özgür, Kenan Ece, Hakkı Haluk Cömert, Erkan Pekbay, Alper Düzen, Cem Cücenoğlu, Mert Aygün, Seiyo Uchino, Shioli Kutsuna, Naoto Takenaka, Yui Natsukawa, Toshıyukı Nagashıma, Yukiyoshi Ozawa, Ayumı Takano, Takashı Sasano, Shioli Kutsuna.
Tamer Levent - 30.11.2015
Kushimoto" Uçağı Tokyo'da
Yönetmen yardımcılığını da Uğur Karaaslan ve Oğuz Uydu'nun üstlendiği filmde rol alan Türk ve Japon oyuncular ise şöyle:   "Alican Yücesoy, Uğur Polat, Tamer Levent, Melis Babadağ, Murat Serezli, Deniz Oral, Mehmet Özgür, Kenan Ece, Hakkı Haluk Cömert, Erkan Pekbay, Alper Düzen, Cem Cücenoğlu, Mert Aygün, Seiyo Uchino, Shioli Kutsuna, Naoto Takenaka, Yui Natsukawa, Toshıyukı Nagashıma, Yukiyoshi Ozawa, Ayumı Takano, Takashı Sasano, Shioli Kutsuna.
Tamer Levent - 24.11.2015
"Fosforlu"'nun Galası İle Açıldı!
Ekim ayında izleyicilerle buluşan ve büyük ses getiren "Fosforlu" müzikali'nin gala gösterisine birçok ünlü Tamer Levent, Levent Özdilek, Suna Keskin, Haldun Dormen, Göksel Kortay, Osman Çetintaş,Umut Demirdelen,Oya İnci,Sema Çeyrekbaşı,Pelin Ermiş, Şaylan Akmen, Günnur Çaras, Leyla Üstel, Berke Hürcan, Can Törtop, Engin Uludağ,Doğu Perinçek Aziz Torun, Can Sezen, Ebru Saçar, Dilek Türker, Bülent Çarıkçı, Serap Aksoy, Özge Özberk, Serpil Tamur, Halim Ercan katıldı.
Tamer Levent - 16.11.2015
Ertuğrul 1890 25 Aralık'ta Vizyona Giriyor
Uygulayıcı yapımcılığını Japonya'da TOEI şirketi, Türkiye'de Böcek Yapım'ın gerçekleştirdiği filmde, Türk oyuncular, Kenan Ece, Alican Yücesoy, Uğur Polat, Mehmet Özgür, Tamer Levent, Melis Babadağ, Murat Serezli, Deniz Oral, Hakkı Haluk Cömert, Cem Cücenoğlu, Erkan Pekbay, Mert Aygün, Alper Düzen ve Japon oyuncular Seiyo Uchino, Shioli Kutsuna, Naoto Takenaka, Yui Natsukawa, Toshiyuki Nagashima, Takashi Sasano, Yukiyoshi Ozawa rol adlı.
Tamer Levent - 13.11.2015
Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda Yarışacak Filmler Belli Oldu
- Dünya prömiyerini yaptığı 36. Montreal Film Festivali'nden FIPRESCI ve Jüri Özel ödülleriyle dönen MİSAFİR, yazar-yönetmen Mehmet Eryılmaz'ın "Hazan Mevsimi: Bir Panayır Hikayesi"nden sonra çektiği ikinci uzun metrajlı filmi. Baba evinden kovulduktan on yıl sonra annesinin ölüm döşeğinde olduğu haberini alarak, babası ve kardeşinin yanına dönen Nur'un amacı, dünya gözüyle annesini son bir kez görmek ve helalleşmektir ancak bu ziyaret Nur'un geçmişiyle giriştiği bir hesaplaşmaya da kapı açacaktır. Eryılmaz'ın bir önceki filminde de rol alan Zümrüt Erkin ve Fatih Al'a bu kez, Tamer Levent ve Ayten Uncuoğlu gibi usta isimlerin eşlik ettiği film, son derece sert hikayesini, olgun bir sinemasal anlatımla sarmalıyor.
Tamer Levent - 11.9.2015
Aydınlardan PKK'ya Ateşkes Çağrısı
Aralarında Tarık Akan, Kadir İnanır, Fazıl Say, Rıza Türmen ve Levent Üzümcü gibi isimlerin de bulunduğu aydın ve sanatçılar 'ateşkes' çağrısı yaptı.
Tamer Levent - 2.9.2015
Montreal'de 'Misafir'
Mehmet Eryılmaz'ın yazıp yönettiği "Misafir"; ilk filmi "Hazan Mevsimi – Bir Panayır Hikayesi"nin yanı sıra dramatik belgesel filmlere de imza atan yönetmenin ikinci uzun metraj filmi. Sinemasında insan ilişkilerini merkeze koyan Mehmet Eryılmaz, ilk filminden sonra "Misafir"de de kamerasını yine; tanıdığı toprakların üzerinde, yakından tanık olduğu, anne-kız, baba-kız ilişkilerine ve ailenin içsel sorunlarına doğrultuyor. Evrensel bir konu olan anne-kız ilişkisini, ölüm teması çerçevesinde işleyen "Misafir" filmi; ülkemizde de yaygın bir sorun olan aile içi cinsel taciz meselesini de alt hikaye bağlamında ele alıyor. Film, trajediden beslenen bir umut duygusuyla, yönetmenin ilk filminde de olduğu gibi "tutunamayanların hikayesi"ni anlatıyor. Yıllar önce babaevinden kovulan Nur, on yıl sonra annesinin ölüm döşeğinde olduğu haberini alır. Küçük kızını da yanına alarak acilen baba diyarına gider; amacı dünya gözüyle annesini görmek ve helalleşmektir... Filmde başrolleri Zümrüt Erkin, Tamer Levent, Ayten Uncuoğlu, Hale Akınlı, Ersin Umut Güler ve çocuk oyuncu Melek Çınar paylaşıyor.
Tamer Levent - 11.8.2015
"Misafir" Montreal Film Festivali'nde Gösterilecek
Filmde başrolleri, Zümrüt Erkin, Tamer Levent, Ayten Uncuoğlu, Hale Akınlı, Ersin Umut Güler ve çocuk oyuncu Melek Çınar'ın paylaşıyor.
Tamer Levent - 17.6.2015
Tobav: Demirel'in Sanata Desteği de Siyasetçiler Tarafından Bilinmeli
Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Vakfı (TOBAV) Genel Başkanı Tamer Levent, diyalog kurabildikleri bir Cumhurbaşkanı olan Süleyman Demirel’in renkli siyasi kişiliği yanında sanata desteğinin de Türkiye siyasetçileri tarafından bilinmesi gerektiğini söyledi.
Tamer Levent - 5.5.2015
Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri"
Bu yıl 20'ncisi düzenlenen "Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri" sahiplerini buldu.  Beşiktaş'taki Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen ödül töreninde, jüri başkanlığını Zuhal Olcay'ın yaptığı sinema ödüllerinde, müzikal ya da komedi dalında, "Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" ödülü "Deliha" ile Gupse Özay'a, "En Başarılı Erkek Oyuncu" ödülü ise "İçimdeki Ses" filmiyle Engin Günaydın'a verildi.  Aynı kategoride, "Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" ödülünün sahibi Füsun Demirel olurken, "Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu" ödülünün sahibi ise Çağlar Çorumlu oldu.  Dram dalında "Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" ödülünü "Gece"  filmiyle Nurgül Yeşilçay, "Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu" ödülünü "İtirazım Var" ile Serkan Keskin kazandı.  Dram kategorisinde "Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" ödülüne Vildan Atasever, "Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu" ödülüne ise Settar Tanrıöğen layık görüldü.  Ödül vermek için sahneye davet edilen yönetmen Safa Önal, sahneye gelirken dengesini kaybederek yere düştü. Yerden kaldırılan Önal, seyircilerin alkışları arasında sahneye çıktı. Konuşmasında, geçirdiği bir kaza sonucu 4 aydır sıkıntı yaşadığını anlatan Önal, "Beni onurlandırdınız. Benim bir ayıbımı örttünüz" dedi.  Tiyatro kategorisinin kazananları Tiyatro ödüllerinde, "Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" ödülü Melisa Sözen'e, "Yılın En Başarılı Erkek Oyuncu" ödülü Rıza Kocaoğlu'na, "Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" ödülü Aslı Yılmaz'a, "Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu" ödülü ise Ushan Çakır'a verildi.  Komedi, müzikli oyun ya da müzikal dalında "Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" ödülü Ayça Koyunoğlu'nun, "Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu" ödülü Levent Üzümcü'nün, "Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" ödülü Selen Uçer'in, "Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu" ödülü ise Arda Aydın'ın oldu.  Özel Ödüller  Gecede "Ayhan Işık Özel Ödülü"ne "Çalsın Sazlar" ve "Yağmur Kıyamet Çiçeği" filmleriyle oyuncu Engin Hepileri layık görüldü.  "Ekrem Bora Umut Veren Oyuncu Ödülü"ne "Mavi Dalga" filminin oyuncuları Albina Özden, Ayris Alptekin, Begüm Akkaya ve Nazlı Bulum ile "Sivas" filmindeki rolüyle Doğan İzci değer bulundu. Çocuk oyuncu İzci, ödülünü kimsesiz çocuklara armağan etti.  "20. Yıl Sinema Seçici Kurul Üstün Performans Ödülü" Nuri Bilge Ceylan'ın "Kış Uykusu" filmi oyuncuları Ayberk Pekcan, Demet Akbağ, Haluk Bilginer, Melisa Sözen, Nadir Sarıbacak, Nejat İşler, Serhat Mustafa Kılıç ve Tamer Levent'e verildi.
Tamer Levent - 29.4.2015
Türk Sineması'nın Kadınları Kapışacak!
Bilindiği gibi Sadri Alışık Ödülleri Sinema Seçici Kurulu Başkanı Erden Kıral, bu sene yönettiği 'Gece' adlı filmde rol alan oyuncuların değerlendirme dışı kalmaması adına sadece bu yıla mahsus olarak başkanlık görevinden çekildiğini daha önce açıklamıştı. Bu sene Sadri Alışık Ödülleri Sinema Seçici Kurulu Başkanlığı görevini Zuhal Olcay üstlendi. Kerem Alışık ise 'Ödüle aday olmanın da en az ödül almak kadar önemli, verilen emeğin ve çabanın iltifatlandırılarak dikkatlerden kaçmadığının gösterilmesi biz oyuncular için çok kıymetli. Aday olan tüm meslektaşlarımı tebrik ediyorum' dedi. 20.SADRİ ALIŞIK TİYATRO VE SİNEMA OYUNCU ÖDÜLLERİ ADAYLARI 2014-2015 SADRİ ALIŞIK SİNEMA ÖDÜLLERİ ADAYLARI: SİNEMA SEÇİCİ KURUL: ZUHAL OLCAY (Jüri Başkanı), Burak Göral,,Prof. Dr.Bülent Vardar , Fehmi Yaşar, Mehmet Aslantuğ, Vecdi Sayar KOMEDİ YA DA MÜZİKAL YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI Füsun Demirel/ İçimdeki Ses Tülin Özen/ Pek Yakında Zerrin Tekindor/ Pek Yakında YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI Cezmi Baskın/ Hadi İnşallah Çağlar Çorumlu/ Pek Yakında Zafer Algöz/ Pek Yakında YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI Büşra Pekin/ Hadi İnşallah Gupse Özay/ Deliha Leyla Lydia Tuğutlu/ İçimdeki Ses YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI Cem Yılmaz/ Pek Yakında Engin Günaydın/ İçimdeki Ses Şevket Çoruh/ İnşaat 2 DRAM YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI Işıl Yücesoy/ Unutursam Fısılda Lale Başar/ Köksüz Vildan Atasever/ Gece YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI Ahmet Rıfat Şungar/ Soğuk İlyas Salman/ Gece Settar Tanrıöğen/ Nergis Hanım YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI Ahu Türkpençe/ Köksüz Farah Zeynep Abdullah/ Unutursam Fısılda Nurgül Yeşilçay/ Gece YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI Erdal Beşikçioğlu/ Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Mert Fırat/ Gece Serkan Keskin/ İtirazım Var ÖZEL ÖDÜLLER AYHAN IŞIK ÖZEL ÖDÜLÜ Engin Hepileri/ Çalsın Sazlar/ Yağmur Kıyamet Çiçeği EKREM BORA UMUT VEREN OYUNCU ÖDÜLÜ Albina Özden/ Mavi Dalga Ayris Alptekin/ Mavi Dalga Begüm Akkaya/ Mavi Dalga Nazlı Bulum/ Mavi Dalga Doğan İzci / Sivas 20. YIL SİNEMA SEÇİCİ KURUL ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ "Kış Uykusu" Filminde ki Üstün Oyunculuk performansları ile Kış Uykusu'nun 8 oyuncusuna birden: Ayberk Pekcan Demet Akbağ Haluk Bilginer Melisa Sözen Nadir Sarıbacak Nejat İşler Serhat Mustafa Kılıç Tamer Levent ONUR ÖDÜLÜ SELMA GÜNERİ YUSUF SEZGİN 2014-2015 SADRİ ALIŞIK TİYATRO ÖDÜLLERİ ADAYLARI TİYATRO SEÇİCİ KURUL: ÜSTÜN AKMEN (Jüri Başkanı), Cem Duygulu, Dilek Yorulmaz, Eser Rüzgâr, Hami Çağdaş, Mehmet Çiftçi, Nil Aykon,Refika Sezik, Rengin Uz, Sevil Özdemir, Tijen Savaşkan, Tolga Polat, Yaşar İlksavaş YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI Aliye Uzunatağan – "Lillian" - İBBŞT Melisa Sözen – "Kalp Düğümü" – CRAFT TİYATRO Meltem Cumbul – "Göl Kıyısı" - TALİMHANE TİYATROSU YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI Bedir Bedir – "Üst Kattaki Terörist" İKİNCİKAT - Edip Tepeli – "Sırça Hayvan Koleksiyonu" - İBBŞT Rıza Kocaoğlu – "Ormanlardan Hemen Önceki Gece" - BİRİKEN YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI Aslı Yılmaz – "Tesir" - SİYAH BEYAZ RENKLİ TİYATRO Canan Atalay – "Fü" - İKİNCİKAT Selin İşcan – "İmparatorluk Kuranlar YahutŞümürz'' TİYATRO HAYAL PERDESİ YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI Deniz Celiloğlu – "İstenmeyen" D 22 Emre Çakman - "Annem, Oğlum ve Ben" – TİYATRO PERA Ushan Çakır - "Göl Kıyısı" - TALİMHANE TİYATROSU KOMEDİ, MÜZİKLİ OYUN YA DA MÜZİKAL DALINDA YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI Ayça Koyunoğlu – "5.
Tamer Levent - 20.4.2015
Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri"
Komedi, müzikli oyun ya da müzikal dalında "Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" adaylığına Ayça Koyunoğlu, Gökçe Bahadır ve Özge Borak, "Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu" adaylığına Alican Yücesoy, Bekir Aksoy ve Levent Üzümcü seçildi.  "Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" ödülüne Aylin Kontente, Eylül Soğukçay ve Selen Uçer, "Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu" ödülüne Arda Aydın, Onur Buldu ve Mustafa Dinç aday gösterildi.  Özel Ödüller  "Ayhan Işık Özel Ödülü"ne "Çalsın Sazlar" ve "Yağmur Kıyamet Çiçeği" filmleriyle Engin Hepileri, "Ekrem Bora Umut Veren Oyuncu Ödülü"ne "Mavi Dalga" filmi oyuncuları Albina Özden, Ayris Alptekin, Begüm Akkaya ve Nazlı Bulum ve "Sivas" filmindeki rolüyle Doğan İzci layık görüldü.  "20. Yıl Sinema Seçici Kurul Üstün Performans Ödülü"nü Ayberk Pekcan, Demet Akbağ, Haluk Bilginer, Melisa Sözen, Nadir Sarıbacak, Nejat İşler, Serhat Mustafa Kılıç ve Tamer Levent aldı.
Tamer Levent - 31.3.2015
Yönetmen Mehmet Eryılmaz, Film Festivali'ne "MİSAFİR" Oluyor!
Evrensel bir konu olan anne-kız ilişkisini, ölüm teması çerçevesinde işleyen "Misafir" filmi; ülkemizde de yaygın bir sorun olan aile içi cinsel taciz meselesini de alt hikaye bağlamında ele alıyor. Film, trajediden beslenen bir umut duygusuyla, yönetmenin ilk filminde de olduğu gibi "tutunamayanların hikayesi"ni anlatıyor. Yıllar önce babaevinden kovulan Nur, on yıl sonra annesinin ölüm döşeğinde olduğu haberini alır. Küçük kızını da yanına alarak acilen baba diyarına gider; amacı dünya gözüyle annesini görmek ve helalleşmektir... İlerleyen aylarda festival yolculuğuna devam edecek olan "Misafir"de; Zümrüt Erkin, Tamer Levent, Ayten Uncuoğlu, Hale Akınlı, Ersin Umut Güler, Melek Çınar, Fatih Al ve Sema Moritz'in yanı sıra Ümit Çırak, Figen Yalçınkaya, Mesut Coşkun, Aziz Albeniz ve Emre Çağrı Akbaba da rol alıyor.
Tamer Levent - 11.3.2015
Dizi Doktoru Oya Doğan, Ekran Romantik Komedilerle Dolacak
Ekran romantik komedilerle dolacak Gelelim oyunculuklara… Neredeyse hiç boş yok. Özge Özpirinçci kesinlikle Türkiye'nin Bridget Jones'u… Tek kelimeyle şahane oynuyor. Buğra Gülsoy'u yıllarca dramalarda izledikten sonra biraz saf Fatih olarak izlemek çok keyifli. Şimdi iyice kendini bırakıyor ve çok daha lezzetli bir performans sergiliyor. Lale Başar'ı zaten çok beğenirim ama sonradan görme Mukaddes olmak ona çok yakıştı. Tamer Levent, derin Şevket için biçilmiş kaftan.
Tamer Levent - 1.1.2015
Bu Hafta 6 Film Vizyona Girecek
İlyas Salman, Mariam Buturishvili, İrakli Samushia ile Tamer Levent'in rol aldığı "Mısır Adası", izleyiciyle buluşacak J. Watson'ın kitabından uyarlanan "Uyuyana Kadar"da, Nicole Kidman'ın canlandırdığı "Christine Lucas" karakterinin yaşadığı travmatik bir kazadan sonra yaşadıklarına odaklanıyor Shawn Levy'nin yönettiği ve Ben Stiller, Robin Williams, Owen Wilson ile Ben Kingsley'in oynadığı "Müzede Bir Gece: Lahitteki Sır" komedi ve aksiyon tutkunlarını sinema salonlarına çekmeyi hedefliyor Hollywood'un başarılı aktörlerinden Ryan Reynolds'un yeni filmi "Kayıp Çocuk", dokuz yıl boyunca kaçırılan kızını arayan bir ailenin yaşadıklarını anlatıyor.
Tamer Levent - 26.10.2014
Vatandaşların Katıldığı 'Dev Koro' Cumhuriyet Konseri Verdi
‘Cumhuriyetin temeli kültürdür’ temalı konser, Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Derneği (TOBAV) koordinasyonunda, 55 kişi ve kurumun desteğiyle Anıtpark'ta gerçekleşti. Türkiye çapında gönüllü 51 koro ve 6 orkestranın katılımıyla oluşturulan '91.Yıl Cumhuriyet Korosu' konser saygı duruşu ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Konser öncesi konuşan TOBAV Genel Başkanı Tamer Levent, "Türkiye Cumhuriyeti, 91.
Tamer Levent - 22.6.2014
250 Sanatçı 'Sanata Evet' Demek İçin Sahne Aldı
"SANAT BİR İŞİ ÖZENLE YAPMAKTIR" Etkinliği düzenleyen Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Vakfı (TOBAV) Genel Başkanı Tamer Levent, konserde sahne alan koroların demokrasinin simgesi olduğunu ifade etti.
Tamer Levent - 1.6.2014
Ressam Kahraman'dan Londra'da Soma İçin Sergi
Kahraman ayrıca, Macar sanatçılarla, İngiltere ve Fransa'da yaşayan Türk sanatçılarının projeye katkı koyduklarını, Rus ve İran vatandaşlarının da yoğun ilgisiyle karşılaştığını belirtti. Kahraman, Türkiye'den birçok ünlü ismin de kendisine destek olduğunu belirtti. Sergide, destek olan birçok ünlü yazar ve şairin Soma için yazdığı şiir ve makalelerin de yer alacağını belirten Kahraman, projenin, duyarlı tüm vatandaşların ve sanatçıların buluşma noktası olduğunu ifade etti. Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye Ödülü'ne layık görülen, Türk yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın 'Kış Uykusu' filminin önde gelen oyuncularından Tamer Levent'in de yer aldığı projede, tiyatro oyuncuları, opera, bale, fotoğraf sanatçıları, müzisyen, yazar ve şairlerden oluşan 50'ye yakın kişi gönüllü olarak katılıyor.
Tamer Levent - 16.5.2014
Soma'daki Maden Faciası
Filmin yönetmeni Nuri Bilge Ceylan ile oyuncular Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Nejat İşler, Tamer Levent, Melisa Sözen, Serhat Mustafa Kılıç'ın katıldığı galada Türk davetlilerin siyah rengi tercih ettiği görüldü.
Tamer Levent - 4.5.2014
Montreal Türk Filmleri Festivali
Ayrıca festival haftası boyunca, Türk sinemasının 100. yılı kutlamaları çerçevesinde Gitane Turquoise'da da ücretsiz filmler izlenebilecek.  Festivalin ilk günü olan 9 Mayıs'ta, yönetmenliğini Murat Düzyol'un yaptığı, Tamer Levent, Burcu Görek ve Buket Kurt'un rol aldığı "Olmak" ile yönetmenliğini Kerem Deren'in üstlendiği, Farah Zeynep Abdullah, Engin Akyürek, Ceren Moray, Onur Tuna ve Ege Aydan'ın izleyici karşısına çıktığı "Bi Küçük Eylül Meselesi" filmleri gösterilecek.
Tamer Levent - 11.3.2014
Tobav Tahliyelerle İlgili Açıklama Yaptı
    TOBAV adına açıklama yapan Tamer Levent, "Yaşamın mutluluk verici ve sanat olarak gerçekleşmesi yerine adaletsiz ve özensiz bir hukuk anlayışıyla, daha çok siyaseten tutuklanarak yıllardır hapiste tutulan saygın insanlarımız nedeniyle hapiste olmayanların vicdanlarının ve adalet duygularının karartılmış olmasından büyük utanç duymaktayız.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tamer Levent Haberleri | Tamer Levent Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Tamer Levent haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Tamer Levent kimdir, hayatı ve biyografisi. Sinema - Misafir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 17:50:35. #1.15#
title