Tamamı Kadınlardan Oluşuyordu! Cinsel İlişki Ürünleri Satan Şebeke Çökertildi

Tamamı Kadınlardan Oluşuyordu! Cinsel İlişki Ürünleri Satan Şebeke Çökertildi

Ankara'da tamamı kadınlardan oluşan kaçakçılık şebekesinin, faturasız ve belgesiz cinsel ilişki ürünlerini telefonla sattığı ortaya çıktı.

Tamamı Kadınlardan Oluşuyordu! Cinsel İlişki Ürünleri Satan Şebeke Çökertildi

Ankara'da tamamının kadınlardan oluştuğu iddia edilen kaçakçılık şebekesinin, faturasız ve belgesiz cinsel ilişki ürünlerini call center yoluyla sattığı ortaya çıktı. Sipariş ettiği ürünleri almaktan vazgeçen mağdurlarına, hukuk bürosundan arandığı izlenimi yaratarak, "ya sipariş ettiğiniz ürünü alın, ya da hakkınızda icra takibi başlatılıyor" diyen şebeke üyelerinin, mağdurlarından başlattıkları hayali icra takibiyle olmayan dosyayı kapatmak için bile para aldıkları tespit edildi.

AYLIK 60 BİN LİRA KAZANÇ SAĞLIYORLAR

Ankara'nın en yoğun bölgelerinden Kızılay'da bulunan bir binanın dairesini kiralayan dokuz kadın şüphelinin izledikleri bu yöntemle yüklü miktarda vurgun gerçekleştirdiği öğrenilirken, haftada 500 ile bin arası cinsel ilişki ürünleri sattıkları ve kendilerine aylık 30 ile 60 bin lira arası kazanç sağladıkları saptandı.

4 BİNİN ÜZERİNDE CİNSEL İÇERİKLİ ÜRÜN ELE GEÇİRİLDİ

Ankara'da polisin uzun zamandır takibe aldığı, tamamı kadınlardan oluşan kaçakçılık şebekesine yönelik düzenlenen operasyonda dokuz şüpheli gözaltına alındı. Faturasız ve belgesiz yabancı menşeili cinsel içerikli ürünleri call center yoluyla pazarlayan şüphelilerin bu yöntemle haftada 500 ile bin arası kaçak cinsel içerikli ürün sattığı tespit edildi. Yasadışı yollardan sattıkları ürünlerden ayda 30 ile 60 bin lira arası gelir elde ettikleri öğrenilen şebekenin Kızılay'da bulunan adresine yönelik yapılan aramalarda 4 binin üzerinde cinsel içerikli ürün ele geçirildi.

"YA ÜRÜNÜ AL YA DA HAKKINDA İCRA TAKİBİ BAŞLATILIYOR"

Müşterilerin sipariş verdiği ürünü almaması üzerine ise kendilerini hukuk bürosundan arıyormuş izlenimi veren şebeke üyelerinin, müşterilere, "ya bu ürünü alın ya da hakkınızda icra takibi başlatılacak" dedikleri bildirildi. Müşterileri hakkında hayali icra dosyaları da açan şüphelilerin mağdurlarından açılan hayali dosyayı kapatma bedeli aldıkları, mağdurlarına yüksek bedelli icra dosyalarının kapanması için sözde orta yolu bularak düşük para alıp dosyayı kapattıklarını söyledikleri ortaya çıktı.