Tam Destek Sözü

Tam Destek Sözü

2004'te İstanbul'da Yapılan Yarışmanın Şampiyonu Ukraynalı Şarkıcı Ruslana'dan Mor ve Ötesi'ne Tam Destek...

Tam Destek Sözü

2004'TE İSTANBUL'DA YAPILAN YARIŞMANIN ŞAMPİYONU UKRAYNALI ŞARKICI RUSLANA'DAN MOR VE ÖTESİ'NE TAM DESTEK...

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da 22 Mayıs Perşembe günü yapılacak 53. Eurovision şarkı yarışması ikinci yarı finalinde Türkiye'yi 'Deli' adlı parçayla temsil edecek olan Mor ve Ötesi grubu, 2004'te İstanbul'da yapılan yarışmanın şampiyonu Ukraynalı şarkıcı Ruslana'dan tam destek sözü aldı.

Mor ve Ötesi grubu ile Belgrad Hyatt otelinde buluşan Ruslana, grubun üyeleri Harun Tekin, Kerem Özyeğen, Kerem Kabadayı ve Burak Güven ile bol bol Eurovision, Türkiye ve rock müziği konularını konuştu.

Ruslana, Mor ve Ötesi grubunun 'Deli' adlı parçasını çok beğendiğini belirtti.

Mor ve Ötesi'nin Eurovision'a bu parçayla yenilik ve değişiklik getirdiğini söyleyen Ruslana, 'Ben Türkiye'nin finalde birinci gelip kazanmasını canı gönülden istiyorum. Türkiye, İsrail, Azerbaycan ve Ukrayna'nın şarkıları gördüğüm en iyi şarkılar. Ama Türkiye, tabii ki her zaman kalbimde bir numara' dedi.

Türkiye'nin kendisi için çok önemli yeri olduğunu belirten Ruslana, 'İstanbul'un bana verdiği zaferi ömür boyu unutamayacağım. Türkiye'yi artık kendi ülkem gibi görüyorum' diye konuştu.

Bir süre önce İstanbul'da konser veren Ruslana, eskisinden daha çok ilgiyle karşılaştığını belirterek, Mor ve Ötesi'nin kazanması için her desteği vereceğini vurguladı.

Belgrad'da Eurovision'un iki yarı finali 20-22 Mayısta, final 24 Mayıs Cumartesi yapılacak.

H2/ Kaynak:AA