Talihsiz Ölüm! Köpeğini Korumak İsterken Dünyanın En Zehirli İkinci Yılanı Tarafından Isırıldı

Talihsiz Ölüm! Köpeğini Korumak İsterken Dünyanın En Zehirli İkinci Yılanı Tarafından Isırıldı

İngiliz adam, evcil hayvanını korumak için evinin yakınlarında karşısına çıkan yılanı uzaklaştırmak isterken, en zehirli ikinci tür olarak bilinen hayvan tarafından ısırılarak hayatını kaybetti.

İngiltere'nin Tamworth şehrinde yaşayan adam, köpeğini korumak isterken zehirli bir yılan tarafından ısırılarak öldürüldü.

YILANI UZAKLAŞTIRMAK İSTEDİ

24 yaşındaki adam, geçtiğimiz Çarşamba günü akşam saatlerinde Cole Yolu'ndaki evinin önünde evcil hayvanının önüne çıkan yılanı uzaklaştırmak istedi. O esnada oldukça zehirli bir tür olan doğu kahverengi yılan tarafından ısırılan adam hemen acil servisi aradı. Olay yerine gelen doktorların müdahalesine rağmen talihsiz adam 1 saat sonra hayatını kaybetti.

EN ZEHİRLİ İKİNCİ TÜR

Doğu kahreverengi yılanı olarak bilinen pseudonaja textilis türü yılan çok güçlü bir zehre sahip. 2 metreyi aşabilen uzunluğa sahip yılan, dünyanın en zehirli ikinci yılan türü olarak bilinir. Genellikle insanlarla yüzleşmekten kaçınan yılanın zehri o kadar toksiktir ki yavruları bile rahatlıkla bir insanın ölümüne sebep olabilir.

Kaynak: Haberler.Com