Şanlıurfa'da Klima Servisleri Komşu İllerden Yardım Alıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Şanlıurfa'da Klima Servisleri Komşu İllerden Yardım Alıyor

AA - Haberler | Güncel
Şanlıurfa'da Klima Servisleri Komşu İllerden Yardım Alıyor

Türkiye'nin en sıcak kentlerinden Şanlıurfa'da, talebi karşılamada zorlanan klima servisleri çevre illerden yardım almaya başladı.

EŞBER AYAYDIN - Türkiye'nin en sıcak kentlerinden Şanlıurfa'da, talebi karşılamada zorlanan klima servisleri çevre illerden yardım almaya başladı.

Hava sıcaklığının 40 dereceye ulaştığı kentte vatandaşlar çoğunlukla klima veya vantilatörle serinlemeye çalışıyor. Birçok kişinin evinde ise birden fazla klima bulunuyor.

Ramazan ayının yaz aylarına denk gelmesiyle klimaya olan talep her geçen gün artıyor.

Bayi ve servisler ise yoğun klima satışı nedeniyle istekleri karşılamakta zorlanıyor. Ramazan ayında artan talep nedeniyle kimi firmalar, montajları yetiştirmek için civar illerden servis yardımı alıyor.

Bir beyaz eşya mağazası müdürü Bekir Baysoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, klima satışlarının geçen yıllara oranla arttığını söyledi.

Ramazan ayının sıcaklara denk gelmesinin satışların artmasına neden olduğunu dile getiren Baysoy, "Çok fazla satış olunca klima montajında sorun yaşamaya başladık. Arkadaşlarımız işleri yetiştiremiyor. Çevre illerden yardım almaya başladık ancak buna rağmen talepleri karşılamada zorlanıyoruz" dedi.

Bir firmanın servis yetkilisi İbrahim Halil Çalışkan da montaj konusunda Gaziantep, Osmaniye ve Kahramanmaraş'taki teknik ekipten destek aldıklarını ifade etti.

Yazın başından itibaren yoğun dönem geçirdiklerini anlatan Çalışkan, şunları kaydetti:

"Ramazan ayının ilk gününden itibaren bölgemizdeki sıcaklıklarının artması klimada satış patlamasına neden oldu. Bundan dolayı çok zorlanmaya başladık. Aslında buradaki sıkıntı tüketicilerimizin ihtiyaçlarını son dakikaya bırakmasından kaynaklanıyor. Ramazan öncesi günde 20-25 montaj gerçekleştirirken bu rakam şu an yaklaşık 200'e çıktı." - Şanlıurfa

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title