Taksim'de Toplanan Bir Grup, ABD ve NATO Bayrağını Ateşe Verdi
Haberler » Güncel » Taksim'de Toplanan Bir Grup, ABD ve NATO Bayrağını Ateşe Verdi - Haber

Taksim'de Toplanan Bir Grup, ABD ve NATO Bayrağını Ateşe Verdi

Afganistan'da bulunan NATO üssünde görevli bazı Amerikan askerlerinin Kur'an-ı Kerim yakmasına tepki gösteren bir grup vatandaş, Taksim Meydanı'nda toplanarak olayı protesto etti.

Taksim'de Toplanan Bir Grup, ABD ve NATO Bayrağını Ateşe Verdi

'da bulunan NATO üssünde görevli bazı Amerikan askerlerinin Kur'an-ı Kerim yakmasına tepki gösteren bir grup vatandaş, Meydanı'nda toplanarak olayı protesto etti. Taksim'den 'na yürüyen grup, yaptıkları açıklamanın ardından ABD ve NATO bayraklarını ateşe verdi.

Kur'an'a Saygı Platformu üyesi yaklaşık 500 kişilik grup, akşam saat 20.30'da Beyoğlu Taksim Meydanı'nda toplandı. Afganistan'daki Amerikan askerlerinin Kur'an-ı Kerim yakmasına tepki gösteren grup, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve NATO'yu protesto etti. Üzerinde Hicr Süresi 9. ayeti "Hiç Şüphe Yok ki Kur'an-ı Biz İndirdik, Elbette Yine Onu Biz Koruyacağız" yazılı afiş ve pankart açan ve "Kahrolsun ABD", "Kahrolsun NATO" şeklinde sloganlar atan grup üyeleri, daha sonra yaktıkları meşaleler ve sloganlar eşliğinde Taksim Meydanı'ndan Galatasaray Meydanı'na yürüdü.

Olaya tepki gösteren grup üyesi Garip Ekinci, "Amerikan'ın kitabımıza olan saldırısını tüm dünya Müslümanları olarak kınıyoruz" şeklinde konuştu.

Yürüyüşün ardından grup Galatasaray Meydanı'nda açıklama yaptı. Grup adına açıklama yapan Mehmet Özcan, "Haç'lı Amerikan emperyalizminin İslam dünyasına azgınca saldırı ve komploları durmaksızın devam ediyor. Ellerinden yüzbinlerce Müslüman kanı damlayan büyük şeytan Amerika, İslam ümmetinin en yüce değeri olan Kur'an-ı Kerim'i ateşe verme küstahlığını gösterdi." dedi.

Özcan, açıklamalarına şöyle devam etti:

"ABD önderlikli NATO işgal güçleri, Afganistan'da, kadın, yaşlı, çocuk ayırt etmeksizin masum ve savunmasız Müslüman kardeşlerimizi vahşice katlederken, sözüm ona "terörle mücadele" adı altında, aynı saldırıları Pakistan, Somali ve Yemen'de de sürdürerek en barbar terörizmi bizzat kendisi ortaya koymaktadır. Aynı Amerika'nın 7 yıllık işgal boyunca Irak'ta bir milyondan fazla kardeşimizi nasıl katlettiğine, Ebu Gureyb'lerle, Guantanamo'larla, gizli CIA sorgulama merkezleriyle nasıl insanlık dışı bir devlet terörü sergilediğine bütün dünya tanık oldu.

Ellerinden damlayan masum Müslüman kanları henüz kurumayan, aynı kanlı elleriyle bu kez Afganistan'daki Bagram Hava Üssü'nde en büyük kutsalımız olan Kur'an'ımızı ateşe veren ve İslam dünyasına yönelik yeni saldırı ve savaş tehditleri savuran büyük Şeytan Amerika, acaba bu cesaret ve cüreti kendinde nasıl buluyor?" diye sordu.

Yapılan açıklamanın ardından grup üyeleri, beraberlerinde getirdikleri ABD ve NATO bayraklarını sloganlar eşliğinde ateşe verdi. Polisin yoğun güvenlik önlemleri aldığı eylemin ardından grup, olaysız şekilde dağıldı.

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler