Taksi Şoförlerinin Duyarlılığı Gasp Olayını Ortaya Çıkardı

Taksi Şoförlerinin Duyarlılığı Gasp Olayını Ortaya Çıkardı

Genç Kadın, O Anda Açık Olan Telefondan Çığlık Attığını Duyan Taksi Şoförlerinin Duyarlılığı ve Polisin Takibiyle Kurtarıldı.

Taksi Şoförlerinin Duyarlılığı Gasp Olayını Ortaya Çıkardı

Antalya'da evde yalnız olduğu sırada iki kişi tarafından bıçakla gasbedilerek elleri ve ayakları bağlanan genç kadın, o anda açık olan telefondan çığlık attığını duyan taksi şoförlerinin duyarlılığı ve polisin takibiyle kurtarıldı. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Örnekköy semtinde ailesiyle yaşayan ve bir işadamının kızı olduğu öğrenilen E.E. (25) evde yalnız bulunduğu sırada iki kişinin saldırısına uğradı. Eve zorla giren zanlılarla karşılaşmasından az önce, duraktaki taksici Z.İ'yle konuşan ve taksi isteyen E.E, maruz kaldığı saldırı nedeniyle telefonun açık kaldığı sırada çığlık attı.

Çığlık sesini duyan ve telefonun aniden kapanmasından şüphelenen taksi şoförü Z.İ, geri aradığı telefona cevap verilmemesi üzerine duraktaki diğer arkadaşı C.O. ile devamlı müşterisi E.E'nin aynı semtteki evinin çevresini kontrol etti. Evde bir hareketlilik olmadığını gören ancak beklemeyi sürdüren iki taksici, polise çığlık sesi duyduklarını ihbar etti.

Taksicilerin beklediği sırada evden koşar adımlarla çıktıkları görülen Y.A. (19) ile M.K. (19) adlı zanlılar, taksiciler ve olay yerine gelen Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerince kaçmaya çalışırken, kovalamaca sonucu yakalandı. İki zanlının kaçarken çevreye attıkları paralar ve ziynet eşyaları da polis ekiplerince ele geçirildi. Polis ekipleri, evinde bıçak tehdidiyle elleri ve ayakları iple bağlanan E.E'yi de kurtardı.

Taksi şoförlerinin duyarlılığı, şüphesi, takibi ve polise haber vermeleriyle ortaya çıkan saldırı ve gasp olayıyla ilgili Muratpaşa İlçe Emniyet Amirliği ekiplerince geniş çaplı soruşturma başlatıldı. Saldırı sırasında zanlılara şoförlük ve gözcülük yaptıkları iddia edilen N.Ç. (20) ile kardeşi M.Ç. (19), V.P. (25) ve 16 yaşındaki kız arkadaşları D.S. yakalandı.

Soruşturmayı derinleştiren Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 6 zanlının Adana'dan gelerek eyleme karıştıklarını belirlediler. E.E'nin maruz kaldığı saldırı, evindeki para ve ziynet eşyalarının gasp edilmesi olayının, genç kadının işadamı olan babasının sahibi olduğu deri mağazasında 2 yıl müdürlük yapan ve daha sonra işten ayrılan M.Y. (27) adlı kişi tarafından azmettirilmesiyle planlandığı ortaya çıktı.

Polisin takibi sonucu kısa sürede yakalanan M.Y'nın, saldırıya maruz kalan E.E. ile babasının işyerinde çalıştığı dönemden bu yana arkadaş olduğu, genç kadının evde bulunduğu saatleri de iyi bilerek, olayı organize ettiği ileri sürüldü.

Olay sırasında genç kadının bağlanarak ve alıkonularak evinden 9 bin 800 lira, 10 bin 52 dolar ve bin 330 Avro ile yüksek değerde takılar ile çeşitli eşyalar ve cep telefonlarını gasp edildiği belirlendi.

Gözaltında bulunan 7 zanlı, Demircikara Polis Merkezindeki sorgularının ardından 'zorla alıkoyma ve yağma' suçlamalarıyla adliyeye sevk edildi.

Olayın ortaya çıkmasını sağlayan taksi şoförleri Z.İ. ile C.O. ise gazetecilerin soruları üzerine, yıllardır tanıdıkları müşterileri olan E.E'nin telefonda çığlığını duymalarıyla, başına kötü bir şeyin gelmiş olabileceği endişesiyle önce polise haber verdiklerini, daha sonra evinin çevresini kontrol ettiklerini söylediler. Taksi şoförleri, üzerlerine düşen insanlık görevini yerine getirdiklerini anlattılar.

(SEY-BNY-İU) - ANTALYA