Tahtalı Barajı Haberleri

Tahtalı Barajı haber, Tahtalı Barajı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tahtalı Barajı - 26.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 27
AK Parti Grup Başkan Vekili Özgür Hızal da, 2020 Mali Yılı Performans Programı ve 2020 Mali Yılı Bütçe Taslağı hakkında konuştu. İZSU'nun, İzmir için hayati öneme sahip bir kurum olduğunu belirte Hızal, şunları söyledi: "AK Parti Grubu olarak 5 yıllık stratejik planın geçmesi için olumlu oy kullandık. İzmir'in geliştirilmesi için doğru bir plan yaptınız, eksikleri olmasına karşın olumlu baktık. Başkan, 'marka kent' diyor. Hedefimiz İzmir'i dünya kentleri arasına sokmak. Başkan aday olduğu süreçte bunları dile getirdi, herhalde aynı sorunlar devam ediyordur. Şu da bir gerçek; 8 aylık bir süreçte bu kadar yapısal, ciddi sorunların ortadan kaldırılmasını elbette beklemiyoruz.1 milyar 100 milyon gelir gider arasında bütçe açığı var. Bunun denk hale gelmesini sağlayacak olan finansal girdi borçtur. İlkesel olarak, AK Parti olarak borçlanmaya karşı değiliz. Borçlanma yoluyla elde edilecek gelirin cari harcamalara ve borca harcanmasına karşıyız." AK PARTİ SU ZAMMINA KARŞI ÇIKTI Suya yapılan zammı da eleştiren Özgür Hızal, "31 Mart'ta seçim kazanılıyor, İzmirliye şirin gözükmek adına indirim yapıyorsunuz. Şimdi yüzde 15'lik zam var. Biz sizden indirim yapmanızı da istemiyoruz. Kaynakların doğru kullanılması sonrasında yüzde 15 zam yapmamanızı istiyoruz. Kayıp kaçak oranlarının aşağıya çekilmesini istiyoruz. Altyapı sorunlarının çözülmesini istiyoruz. Bu bütçelerle bu şekilde devam edilirse bir 85 yıl daha sürecek. Biz sizden gerçekten yüzülebilir körfez projesi istiyoruz. Bu şekilde projelerle değil, doğru hayata geçilebilir verilerle istiyoruz. Aksi halde değil 3 yıl sonra 13 yıl sonra bile yüzülebilir körfez hayalini gerçekleştiremeyeceğiz. Tüm bu gerekçelerle AK Parti olarak bütçe tasarısı ve performans programına olumsuz oy kullanacağız" dedi.  'TAVİZ VERMEDEN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRECEK' Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı CHP Yeşim Tekoğlu da, yaptığı açıklamada eleştirilere yanıt vererek, şunları söyledi: "Özgür Bey bize 'suya zam yapmayın' dedi. Ben de size iktidar partisine mensup olduğunuz için, 'elektriğe ve mal alımlarına zam yapmayın' diyorum. Kiraz dahil her yerde yatırımlarımız programımızda var. İzmir'de içme suyu ve atık su hizmetlerini sürdürülebilir, adil, kaliteli, bilimin ışığında sağlamak misyonumuzdur. İZSU önümüzdeki yılda da hedefinden taviz vermeden çalışmalarını sürdürecektir. 2020 mali yılı performans programı tüm birimlerimizin koordinasyonu sağlanarak yapılmıştır. Faaliyet raporunun temelidir." AK Parti'li Hüsnü Boztepe de, kayıp kaçak su oranlarını açıkladıktan sonra, "Su kaybımız 92 milyon metreküp. Eğer bunun önüne geçilmezse, Tahtalı Barajı kadar su kaybımız olacak" dedi.
Tahtalı Barajı - 27.8.2019
Değirmendere'de mermer ocağı eylemi
İZMİR'in içme suyunu sağlayan Tahtalı Barajı havzasının yakınındaki Değirmendere Mahallesi sınırları içine kurulmak istenen mermer ocağı için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile firma yetkilileri tarafından düzenlenen halkın katılım toplantısı, mahalle sakinleri tarafından protesto edildi.
Tahtalı Barajı - 27.8.2019
Dha yurt bülteni -17
Değirmendere'de mermer ocağı eylemiİzmir'in içme suyunu sağlayan Tahtalı Barajı havzasının yakınındaki Değirmendere Mahallesi sınırları içine kurulmak istenen mermer ocağı için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile firma yetkilileri tarafından düzenlenen halkın katılım toplantısı, mahalle...
Tahtalı Barajı - 23.8.2019
İzmir'de su kesintisi sona erdi
Tahtalı devreye girmişti Karayolları 2. Bölge Müdürlüğünün İzmir Çevre Yolu, Kuzey Dalı (Menemen-Aliağa-Çandarlı) otoyol inşaatı nedeniyle, Manisa bölgesindeki kuyulardan İzmir'e su aktaran isale hattının iki noktasında boruların güzergahının değiştirilmesi gerekmesi üzerine harekete geçilmişti. İZSU Genel Müdürlüğü, bu kapsamda 20 Ağustos'ta hattaki suyu keserek çalışmalarına başlamış ve çalışma süresince; Karşıyaka, Çiğli, Bornova ve Bayraklı'nın bazı mahallelerinde zorunlu olarak su kesintisi yapılmıştı. Vatandaşların çalışmalar süresince tamamen susuz kalmaması içinde İZSU, Tahtalı Barajı'ndan bu bölgelere dönüşümlü olarak su verdi.
Tahtalı Barajı - 23.8.2019
İzmir'de su kesintisine tepki
İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada çalışmaların 25 Ağustos'a kadar devam edeceği, bu süreçte kesinti uygulanan ilçelerin bir bölümüne Tahtalı Barajı'ndan dönüşümlü su verildiği bildirildi.
Tahtalı Barajı - 15.8.2019
İzmir'de su kesintisi
İZSU Genel Müdürü Raif Canbey, vatandaşların çalışmalar süresince tamamen susuz kalmaması için Tahtalı Barajı'ndan Çiğli ilçesine kısıtlı da olsa su aktaracaklarını belirterek, "Otoyol çalışması nedeniyle ortaya çıkan bu kesintiden etkilenen tüm hemşerilerimizden özür dileriz.
Tahtalı Barajı - 6.7.2019
Sağlığına kavuşan leyleğin uğurlanma anı gülümsetti
Dün (cuma) iki görevli, doğaya bırakmak üzere leyleği Tahtalı Barajı yakınlarına getirdi.
Tahtalı Barajı - 6.7.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 2
Ahmetbeyli Mahallesi'ndeki Yoncaköy Mevkisi yakınlarından geçen vatandaşlar, 26 Haziran Çarşamba günü, yol kenarında sağ ayağından yaralı bir leylek buldu. Konudan haberdar edilen Menderes Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, olay yerine gelerek leyleği teslim aldı. Tedaviye alınan leyleğin ayağından, saçma ile yaralandığı belirlendi. Tedavisinin ardından sağlığına kavuşturulan leyleğin, tekrar doğaya salınmasına karar verildi. Dün (cuma) iki görevli, doğaya bırakmak üzere leyleği Tahtalı Barajı yakınlarına getirdi.
Tahtalı Barajı - 31.5.2019
DHA YURT BÜLTENİ-3
1)İZMİR'DEKİ BARAJLARIN DOLULUK ORANLARI ARTTI İZMİR'de, bu yıl kış ayında yağan rekor yağışların da etkisiyle, barajlar doldu. Barajlardaki güncel dolululuk oranları, geçen yılın ortalamasına göre arttı.Son yıllarda en fazla yağışın düştüğü kış aylarını geride bırakan İzmir'de, barajlardaki doluluk oranları sevindiriyor. Zaman zaman yaşanan su baskınları ve fırtınalar İzmir'lilere zor anlar yaşatsa da, şehirdeki tüm barajların doluluk oranları, geçen yılın ortalamasına göre arttı. İzmir'in içme suyu ihtiyacını karşılayan ve geçen yıl yüzde 44.6 doluluk oranına sahip olan Tahtalı Barajı'ndaki seviye, yüzde 87.
Tahtalı Barajı - 25.3.2019
Ege'de Barajlar Doldu
İzmir'in güney aksına su veren Tahtalı Barajı'nda su seviyesi yüzde 83,4, Balçova Barajı'nda ise yüzde 80,6 oldu.
Tahtalı Barajı - 17.1.2019
İzmir'deki Barajlar Yağmura Doydu
İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, 306 milyon metreküp su tutma kapasitesine sahip Tahtalı Barajı'na ocak ayının 16 gününde 57 milyon metreküp su geldi.
Tahtalı Barajı - 7.1.2019
İzmir'de İki Gün Süreyle Su Kesintisi
İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) Genel Müdürlüğü, İzmir'in su ihtiyacının büyük kısmını karşılayan Tahtalı Barajı'ndan kente su ileten ve Gaziemir Akçay Caddesi'nde bulunan isale hattında meydana gelen arızanın tamirini yapacağı, bu nedenle baz ilçelere iki gün süreyle su...
Tahtalı Barajı - 7.1.2019
İzmir'de 36 Saatlik Su Kesintisi
İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, İzmir'in su ihtiyacının büyük kısmını karşılayan Tahtalı Barajı'ndan kente su ileten ve Gaziemir Akçay Caddesi'nde bulunan isale hattında meydana gelen arızanın tamirinin yapılacağı belirtildi.
Tahtalı Barajı - 20.12.2018
Yağmur Barajları Doldurdu
İZMİR'İN İÇME SUYUNU KARŞILAYAN BARAJLARDA SON DURUM İzmir'in içme suyunu karşılayan Çeşme Kutlu Aktaş Barajı, Tahtalı Barajı, Balçova Barajı, Güzelhisar ile Ürkmez Barajı'nda da su seviyeleri güncellendi.
Tahtalı Barajı - 8.11.2018
İzmir'in O Barajında Sular Çekildi, Bir Köy Ortaya Çıktı
İzmir’in içme suyu ihtiyacını karşılayan Tahtalı Barajı’nda, yağışların azalmaya başlamasıyla sular çekildi ve baraj suları altında kalan minare dahil olmak üzere eski köy kalıntıları gün yüzüne çıktı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tahtalı Barajı Haberleri | Tahtalı Barajı Haber - Haberler - Sayfa 2 - Tahtalı Barajı haberleri, son dakika tahtalı barajı haber ve gelişmeleri burada. İzmir'de yağmur altında su kuyruğu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.11.2020 12:08:35. #1.14#
title