Tahkim Kurulu Gelecek Hafta Karar Verecek

Tahkim Kurulu Gelecek Hafta Karar Verecek

Turkcell Süper Lig'de Trabzonspor ile Sivasspor Takımları Arasında 12 Ağustos'ta Yapılan ve Çıkan Olaylar Nedeniyle Tamamlanamayan, Bu Arada Trabzonspor'un 5 Maç Seyircisiz Oynama Cezası Almasına Neden Olan Karşılaşmanın Tekrarlanması Kararına Yapılan İtirazlarla İlgili, Tahkim Kurulu'nun Kararı Gelecek Haftaya Kaldı.

Tahkim Kurulu Gelecek Hafta Karar Verecek

Turkcell Süper Lig'de Trabzonspor ile Sivasspor takımları arasında 12 Ağustos'ta yapılan ve çıkan olaylar nedeniyle tamamlanamayan, bu arada Trabzonspor'un 5 maç seyircisiz oynama cezası almasına neden olan karşılaşmanın tekrarlanması kararına yapılan itirazlarla ilgili, Tahkim Kurulu'nun kararı gelecek haftaya kaldı.

Tahkim Kurulu, karşılaşmanın hakemi Bülent Demirlek'in mazereti nedeniyle gelememesi üzerine karar vermedi.

Yaklaşık 5.5 saat süren toplantıda, Tahkim Kurulu üyeleri, karşılaşmanın 4. hakemi Koray Gencerler, gözlemci İbrahim Aksoy, temsilciler Metin Demir ve Tufan Öktüren'i dinledi.

Toplantı sonrası açıklamada bulunan Tahkim Kurulu Başkanı Türker Arslan, ilgilileri dinlemelerinin ardından bazı tespitler yaptıklarını belirterek, ''Arkadaşlara sorularımızı sorduk. Aramızda bazı konuları tartıştık. Bu konuyu Bülent Demirlek'i dinledikten sonra netleştireceğiz. Asıl tartışmamızı gelecek hafta yapacağız'' diye konuştu.

Bu arada, Tahkim Kurulu, 20 Eylül Perşembe günü saat 15.00'te toplanarak konuyu yeniden ele alacak.

Kaynak: AA