Tahkim Kurulu Galatasaray'nin İtirazını Reddetti

Tahkim Kurulu Galatasaray'nin İtirazını Reddetti

Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Galatasaray Kulübü'nün Trabzonspor Maçında Yaşanan Olaylar Sonrası Aldığı 1 Maç Seyircisiz Oynama ve 10 Bin YTL Para Cezasına Yaptığı İtirazı Reddetti.

Tahkim Kurulu Galatasaray'nin İtirazını Reddetti

Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Galatasaray Kulübü'nün Trabzonspor maçında yaşanan olaylar sonrası aldığı 1 maç seyircisiz oynama ve 10 bin YTL para cezasına yaptığı itirazı reddetti.

Kurulun bugünkü toplantısı sonrası yapılan açıklamada, toplantıda Galatasaray Kulübü'nün dosyasının incelendiği belirtilerek, yapılan müzakereler sonucunda, müsabaka sırasında sahaya bıçak atılmış olması, her ne kadar bu bıçak kapalı olarak atılmış olsa da açık olarak atılma ihtimali karşısında kişilerin vücut bütünlüğünü tehlikeye attığı savunuldu. Değerlendirmede, ayrıca kapalı atılan bu bıçağın yan hakemin baldırına isabet etmesi ve atılan bir madeni paranın da yine yan hakemin burnuna isabet etmesinin dikkate alındığı kaydedildi.

Bu fiillerin vahamet arz etmesi karşısında Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) kararında subut, hukuki tavsif ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik görülmemekle itirazın reddi ile PFDK kararının, seyircisiz oynama cezası yönünden oy birliğiyle, para cezası bakımından oy çokluğuyla onanmasına karar verildiği bildirildi.