Tahir Kıran: Her Şeyden Önce Fenerbahçe Gelir

Futbol Federasyonu ve Fenerbahçe'nin esi yöneticilerindenTahir Kıran, 'futbolda şike soruşturması' kapsamında gözaltına alan Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticilerle ilgili açıklamada bulundu.

Tahir Kıran: Her Şeyden Önce Fenerbahçe Gelir
04.07.2011 23:49 | Son Güncelleme: 05.07.2011 09:49

''Sevgili Fenerbahçeliler, Sevgili Futbol Dostları'' cümlesiyle başlayarak şu ifadeleri kullandı:

Geçmişi sayısız zaferle dolu olan ve ülkemizin her zaman gurur kaynağı olmuş 104 yıllık Fenerbahçemizin böyle çirkin bir olayın içinde olabileceğine inanmıyorum. Bireysel bir takım ahlaksızlıkların tüm camiayı bağlamaması kulübümüzün ismine gölge düşürmemesi gerektiği düşüncesindeyim.

Fenerbahçemizin adının şikeye bulaştırılmış olması tüm taraftarlar gibi bana da derin bir üzüntü veriyor. Ben yapılacak soruşturma sonrasında kulübümüzün aklanacağına ancak bu işe karışan isimlerin hak ettiği cezayı alacağına inanıyorum.

Bazı internet sitelerinde "Şike ihbarını Tahir Kıran mı yaptı?" şeklinde haberleri görünce üzüntüm ikiye katlandı. Yaşam şeklini Fenerbahçe'ye göre belirlemiş, sarı lacivertli renklere gönül vermiş biri olarak bu tip mesnetsiz iddialarla adımın birlikte anılmasının ismimi karalamak isteyen kişilerce ortaya atıldığını düşünüyorum.

Bu siteyi yakından takip edenler iyi bilirler. Fenerbahçemizi iyi yönetmediğine ve zarar verdiğine inandığım Aziz Yıldırım'ı Fenerbahçe ile ilgili sadece ve sadece taraftara ve camiamıza şikâyet ederim. Nitekim de bu sayfalar aracılığıyla tüm şeffaflığı ile bugüne kadar böyle yaptım. Fakat bu yakınmalarımda dahi kulübümüze zarar vereceğini düşündüğüm hiçbir şeyi kaleme almadım. Kulağıma her gelen duyumu bu sayfalara yansıtmadım. Çünkü benim için aziz olan tek şey Fenerbahçemizdir. Her şeyden önce Fenerbahçe gelir. Son iki yıldır da Fenerbahçemizin zarar görmemesi için sesliğimi koruyordum.

Ancak yine internet sitelerinde bahsi geçen, kişisel telefonlarımın Aziz Yıldırım tarafından dinletildiği konusunda iddialar benim de kulağıma gelmişti. Bu konuda mahkeme tarafından yapılan bir araştırma vardı. Fakat bugüne kadar bu konuda "Telefonlarınızı Aziz Yıldırım dinletiyor" şeklinde somut bir açıklama tarafıma yapılmamıştı.

Şike soruşturması ile ilgili olarak Türk adaletine olan güvenim tam. Söz konusu sürecin en kısa zamanda tamamlanarak, adaletin yerini bulacağı konusunda şüphem yok. Fenerbahçemizin en az zararla ve aklanarak bu durumdan kurtulmasını diliyorum. Çıkacak sonuç her ne olursa olsun kalbimiz ve varlığımız daima Fenerbahçemizin yanında olacaktır." dedi.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title