Tahir Elçi Haberleri

Tahir Elçi haber, Tahir Elçi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tahir Elçi - 21.09.2018
Dört Ayaklı Minare Restorasyonun Ardından Ziyarete Açıldı
'DÖRT AYAKLI MİNARE, DİNİMİZİN DÖRT MEZHEBİNİ TEMSİL EDİLİYOR' Kültür ve Turizm Bakan Mehmet Nuri Ersoy da,  Anadolu'da tek olma özelliğiyle olan bir eserin önünde konuştuklarını ifade ederek, "Dört Ayaklı Minare, dinimizin dört mezhebini temsil ediliyor. 2015 yılında maalesef yaşanan terör olaylarında Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi ile 2 polis hunharca saldırı sonucu şehit oldular.
Tahir Elçi - 15.07.2018
Baro Başkanlarından, Üniversite Mezunlarına Hakim Olma Yolunun Açılmasına Tepki
28 Kasım 2015 tarihinde suikaste kurban giden Diyarbakır Barosu Başkanı sevgili dostumuz Av. Tahir Elçi'nin soruşturmasının halen tamamlanamamış olması, hatta dosyada tek bir şüphelinin dahi olmaması, faillerinin yargı önüne çıkarılmamış olması kabul edilemez niteliktedir.
Tahir Elçi - 22.06.2018
Dha Yurt Bülteni - 14
BAROLARDAN, BAKAN SOYLU'YA TEPKİ DİYARBAKIR Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesinin 130'uncu haftası nedeniyle yapılan anma etkinliğine katılan 12 baronun başkan ve temsilcileri, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya tepki gösterdi.
Tahir Elçi - 15.06.2018
PKK'lıların Yaktığı Tarihi Camiyi Devlet Ayağa Kaldırıyor
Sur'da 28 Kasım 2015'te Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin hayatını kaybettiği, polis memurları Ahmet Çiftaslan ve Adem Erdur'un şehit edildiği saldırının ardından terör örgütü PKK'ya yönelik başlatılan "Bayrak-12 Sur Müşterek Özel Birlik Operasyonu" 103'üncü gününde 9 Mart 2016'da başarıyla tamamlanmıştı.
Tahir Elçi - 04.06.2018
Pervin Buldan: Güle Güle Akp, Güle Güle Erdoğan
Van'da Cumhuriyet Caddesi üzerinde kurulan seçim bürosunun açılışına katılan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, açılış öncesi toplanan kalabalığa hitap etti. Ara sokakta seçim otobüsü üzerinde konuşma yapan Buldan, seçimlere 20 gün kaldığını belirterek, Türkiye'nin kaderinin HDP ile değişeceğini söyledi. Buldan, şöyle konuştu: "AKP'nin 16 yıllık baskısına 'dur' diyecek bir zamana geldik. AKP bu ülkeyi hukuksuz yönetiyor. 16 yıldır Kürtleri inkar ettiler, Diyarbakır'da Recep Bey, 'Kürt kardeşim var ama Kürt sorunu yok' dedi. Ona göre Kürt sorunu yok. Onlar MHP ile ittifak yaptılar, onların gündeminde Kürt sorunu yok. Onların sorunu sadece kurt sorunu. Recep Bey ama bizim seninle sorunumuz var, bizim AKP ile sorunumuz var. Bu ülkede Kürt sorununu görmeyen, tanımayan, inkar eden bir zihniyet her zaman yok olmaya mahkumdur. AKP'nin de 20 günlük bir süresi kalmıştır. Kürt sorununu çözmeyen, Kürtleri yok sayan bir zihniyete sahip olan AKP yok olmaya, çözülmeye mahkumdur. Güle güle AKP, güle güle Erdoğan." Buldan, Kürtler dini, namaz kılmayı, oruç tutmayı Erdoğan'dan öğrenmediğini söyleyip, şöyle devam etti: "Her inanca saygı duymak zorundasınız. Kürdün dinine de, Alevinin inancına da farklı inançlara da herkese saygı duymak zorundasınız. Bir ülkenin cumhurbaşkanı bir halka 'Dinsiz' diyemez. Tayyip Bey Diyarbakır'da 'Saat kulesini yıktılar' dedi. Saat kulesi ile Dört Ayaklı Minare'yi birbirinden ayırt edemeyecek bir cumhurbaşkanı var. Dört Ayaklı Minare, Tahir Elçi'nin yerde yatan bedenidir, Tahir Elçi'nin önünde yaşamını yitirdiği bir anıttır.
Tahir Elçi - 04.06.2018
Dha Yurt Bülteni - 17
Van'da Cumhuriyet Caddesi üzerinde kurulan seçim bürosunun açılışına katılan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, açılış öncesi toplanan kalabalığa hitap etti. Ara sokakta seçim otobüsü üzerinde konuşma yapan Buldan, seçimlere 20 gün kaldığını belirterek, Türkiye'nin kaderinin HDP ile değişeceğini söyledi. Buldan, şöyle konuştu: "AKP'nin 16 yıllık baskısına 'dur' diyecek bir zamana geldik. AKP bu ülkeyi hukuksuz yönetiyor. 16 yıldır Kürtleri inkar ettiler, Diyarbakır'da Recep Bey, 'Kürt kardeşim var ama Kürt sorunu yok' dedi. Ona göre Kürt sorunu yok. Onlar MHP ile ittifak yaptılar, onların gündeminde Kürt sorunu yok. Onların sorunu sadece kurt sorunu. Recep Bey ama bizim seninle sorunumuz var, bizim AKP ile sorunumuz var. Bu ülkede Kürt sorununu görmeyen, tanımayan, inkar eden bir zihniyet her zaman yok olmaya mahkumdur. AKP'nin de 20 günlük bir süresi kalmıştır. Kürt sorununu çözmeyen, Kürtleri yok sayan bir zihniyete sahip olan AKP yok olmaya, çözülmeye mahkumdur. Güle güle AKP, güle güle Erdoğan." Buldan, Kürtler dini, namaz kılmayı, oruç tutmayı Erdoğan'dan öğrenmediğini söyleyip, şöyle devam etti: "Her inanca saygı duymak zorundasınız. Kürdün dinine de, Alevinin inancına da farklı inançlara da herkese saygı duymak zorundasınız. Bir ülkenin cumhurbaşkanı bir halka 'Dinsiz' diyemez. Tayyip Bey Diyarbakır'da 'Saat kulesini yıktılar' dedi. Saat kulesi ile Dört Ayaklı Minare'yi birbirinden ayırt edemeyecek bir cumhurbaşkanı var. Dört Ayaklı Minare, Tahir Elçi'nin yerde yatan bedenidir, Tahir Elçi'nin önünde yaşamını yitirdiği bir anıttır.
Tahir Elçi - 02.06.2018
Hdp Eş Genel Başkanı Pervin Buldan Açıklaması
Buldan, partisince Ağrı merkezindeki Tahir Elçi Caddesi'nde düzenlenen halk buluşması ve milletvekili aday tanıtım programında partililere hitap etti.
Tahir Elçi - 12.05.2018
Görüntülü) Tuna Bekleviç'in Yürüyüşü Diyarbakır'da Sona Erdi
Ankara'dan Diyarbakır'a 16 Nisan'da 'Kardeşlik Yürüyüşü' başlatan Tuna Bekleviç, 27 gün sonra Diyarbakır'a ulaştı. Diyarbakır'da eski Baro Başkanı Tahir Elçi'nin vurulduğu Dört Ayaklı Minare'ye ulaşan Bekleviç, yürüyüşü burada sona erdirdi.
Tahir Elçi - 12.05.2018
Dha Yurt Bülteni-11
-Detaylar Haber-Kamera: Engin ÖZMEN-Ali Can ZERAY/EDİRNE, =========================================== Tuna Bekleviç'in yürüyüşü Diyarbakır'da sona erdi Ankara'dan Diyarbakır'a 16 Nisan'da 'Kardeşlik Yürüyüşü' başlatan Tuna Bekleviç, 27 gün sonra Diyarbakır'a ulaştı. Diyarbakır'da eski Baro Başkanı Tahir Elçi'nin vurulduğu Dört Ayaklı Minare'ye ulaşan Bekleviç, yürüyüşü burada sona erdirdi.
Tahir Elçi - 05.04.2018
5 Nisan Avukatlar Günü
Öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'yi de anan Tanrıkulu, Elçi'nin öldürülmesiyle ilgili soruşturmanın bir an önce sonuçlanmasını istedi.
Tahir Elçi - 28.03.2018
Dha Yurt Bülteni-16
Diyarbakır'da insan hakları ve hak ihlalleri ile ilgili bir çok basın açıklamasının yapıldığı yerde bulunan İnsan Hakları anıtı önünde, Sur ilçesinde zarar gören Dört ayaklı minare'de basın açıklamasının ardından, çıkan çatışmada vurularak öldürülen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin cenaze töreni yapılmıştı.
Tahir Elçi - 09.03.2018
Teröristler Tahrip Etti Devlet Yeniden Ayağa Kaldırıyor
AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, Sur'da 28 Kasım 2015'te Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin hayatını kaybettiği, polis memurları Ahmet Çiftaslan ve Adem Erdur'un şehit edildiği saldırının ardından terör örgütü PKK'ya yönelik başlatılan "Bayrak-12 Sur Müşterek Özel Birlik Operasyonu" 103'üncü gününde 9 Mart 2016'da başarıyla tamamlandı.
Tahir Elçi - 06.03.2018
Dört Ayaklı Minare'ye Vatandaş İlgisi
Sur ilçesinde 28 Kasım 2015'te Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin hayatını kaybettiği, polis memurları Ahmet Çiftaslan ve Adem Erdur'un şehit edildiği saldırının ardından terör örgütü PKK'ya yönelik başlatılan "Bayrak-12 Sur Müşterek Özel Birlik Operasyonu" 103'üncü gününde 9 Mart 2016 günü tamamlandı.
Tahir Elçi - 04.03.2018
Elçi'nin Ölümünde Şüpheliyi Görüntü, Ses ve Adli Mimari Uzmanları Belirleyecek
DİYARBAKIR'ın merkez Sur ilçesinde 3 yıl önce basın açıklaması yaptığı tarihi Dört Ayakli Minare'nin önünde çıkan çatışmada ölen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi olayıyla ilgili emniyet, ajans ve işyeri güvenlik kameralarının görüntülerinin, yurt dışında görüntü, ses ve adli mimari...
Tahir Elçi - 28.02.2018
Dört Ayaklı Minare 2 Yıl Aradan Sonra Ziyarete Açılıyor
Merkez Sur ilçesinde Kasım 2015'te düzenlenen operasyonlar sırasında, PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmalarda Dört Ayaklı Minare hasar gördü. 28 Kasım 2015'te Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, tarihi minarenin yanında basın açıklaması yaptıktan sonra, PKK'lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada öldürüldü.
Tahir Elçi - 28.02.2018
Dha Yurt Bülteni-12
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------------- Okuldan görüntü Heyetin gelişi Heyetin okul müdürü ile konuşması Sınıftaki sıraya karanfil bırakılması Oktay Kaynarca'nın konuşması Haber-Kamera: Mehmet YİRUN, Ferhat DERVİŞOĞLU, Yılmaz BEZGİN-HATAY-DHA) =============================== Baro Başkanı Elçi'nin ayaklarının altında öldürüldüğü tarihi Dört ayaklı minare 2 yıl sonra ziyarete açılıyor DİYARBAKIR Merkez Sir ilçesinde bulunan ve 28 Kasım 2015 tarihinde Baro Başkanı Tahir Elçi'nin ayaklarının altında öldürüldüğü tarihi Dört ayaklı minarenin 2 yıl sonra yeniden ziyaretçilere açılacağı belirtildi.
Tahir Elçi - 20.01.2018
Diyarbakır Bakan Özhaseki Rahmetli Tahir Elçi Nerede Vuruldu
Bakan Özhaseki Rahmetli Tahir Elçi nerede vurulduÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Diyarbakır merkez Sur ilçesindeki, Sur Eylem Planı kapsamında yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
Tahir Elçi - 20.01.2018
Bakan Özhaseki, Tahir Elçi'nin Vurulduğu Yeri Sordu
ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Diyarbakır merkez Sur ilçesindeki, 'Sur Eylem Planı' kapsamında yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
Tahir Elçi - 20.01.2018
Bakan Özhaseki, Tahir Elçi'nin Vurulduğu Yeri Sordu
ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Diyarbakır merkez Sur ilçesindeki, 'Sur Eylem Planı' kapsamında yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
Tahir Elçi - 20.01.2018
Dha Yurt Bülten-9
AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük'ün Safranbolu ilçesinde partisinin ilçe danışma meclisi toplantısına katıldı. Öğretmenevi'nde düzenlenen toplantıda partililere seslenen Şahin, Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığı görevinden sonra partiye üye olması gerektiğini belirterek, şöyle devam etti: "Bu teşkilat içerisinden 2 tane cumhurbaşkanı, 4 meclis başkanı çıkmıştır, belki de 5'tir. Bakanlar çıkmıştır ama yezidbaşı olalım diye bu teşkilat bize bu görevleri vermemiştir. Meclis başkanı yaptık, yezitbaşı olun diye bize bu görevleri vermemiştir. Seni cumhurbaşkanı yaptık, yezitbaşı olun diye bu görevleri vermemiştir. Bir gece o zaman sayın genel başkanımız başbakanımızdı beni aradı, gecenin 2'si dedi ki 'Mehmet Ali Bey istişareler yaptık. Meclis başkanlığı için seni aday göstermeyi düşünüyoruz', 'Emriniz olur sayın genel başkanım başbakanım' dedim. Abdullah Gül Bey'in cumhurbaşkanlığı seçilmesi olayını hatırlayın lütfen, bir grup toplantısıydı. Ak Parti'den kim cumhurbaşkanı adayı olacak soruldu, genel başkanımız başbakanımız çıktı, 'Cumhurbaşkanı adayımız Abdullah Gül kardeşimiz' dedi, değil mi? Kendisini gösteremez miydi? Genel başkandı, belki de en fazla ona layık bir görev ama bir kardeşini kendi nefsine tercih etti. Biz böyle bir terbiyeyle, ahlakla, misyonla yetişmiş olan insanlarız ve Abdullah Gül beyi grup olarak hep destekledik, onun aday olması partimiz hakkında kapatılma davası açılmasına neden oldu hatırlayınız." Şahin, Abdullah Gül'ün 'yezitbaşı' gibi izlenim verdiğini ifade ederken konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bütün bunları göğüsledik, eksik olmasın Sayın Gül de görevini yaptı. Partimizin kurucularındandır, ilk başbakanımızdır, sonra dışişleri bakanlığı yapmıştır. Doğrusu benim gönlümden geçen cumhurbaşkanlığı görevi sona erdikten sonra gelip partimize üye olmasıydı. Gelip, 'Bu hareketin ben kurucularındanım. Artık görevim sona ermiştir. Artık ben de partimizin emrindeyim. Üye olarak partiye kaydoluyorum' demesi lazımdı. Şimdi adeta bir yezitbaşı gibi görüntü ortada olması, böyle bir görüntü verdiğini söylemek istemiyorum ama böyle bir izlenim var kamuoyunda. Basında böyle bir izlenim var. Kendisi benim dava arkadaşımdır, birlikte siyaset yaptık, başbakanken ben yardımcılarından biriydim, o cumhurbaşkanıyken ben meclis başkanıydım, dolayısıyla ülkemize birlikte hizmet ettik. Dolayısıyla bu teşkilatın, bu milletin, özellikle genel başkanımızın, davamızın liderinin talimatıyla bir takım görevlere gelmiş olan kişilerin bir hizip içerisinde olmaması, eğer böyle bir görüntü var ise bunun derhal üzerinden atması gerekir. Siz Safranbolulu kardeşlerimizin Sayın Gül'den böyle bir beklenti içerisinde olduğunu biliyorum. Sizin hissiyatınıza da tercüman olmak için bu ifadeleri kullanıyorum. Dolayısıyla biz bir davaya inanmış o dava içerisinde üzerimize ne görev düşerse onu en iyi şekilde yapmanın gayreti ve çabası içerisinde olmuşuz. Bundan sonra da öyle olacağız." GÖRÜNTÜLER GEÇİLİYOR Haber-Kamera: KARABÜK, -  ================================================== Bakan Özhaseki : Rahmetli Tahir Elçi nerede vuruldu? ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Diyarbakır merkez Sur ilçesindeki, "Sur Eylem Planı" kapsamında yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
Tahir Elçi - 19.01.2018
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Güre Açıklaması
Elçi hakkındaki soruşturma Eski Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesi olayına ilişkin soruşturmanın sürdüğüne dikkati çeken Güre, şöyle devam etti: "Soruşturma kapsamında yapılan tüm aşamalardan baro yönetimi, eşi Türkan Elçi ve avukatlarının bilgisi vardır.
Tahir Elçi - 19.01.2018
Başsavcı Güre: Tek Tıp Kıyafetler Geldi, Uygulama İçin Yönetmeliği Bekliyoruz
DİYARBAKIR Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, 696 sayılı KHK'nın ardından 'Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar' nedeniyle cezaevinde hükümlü ve tutuklu bulunanların giyeceği tek tip kıyafetlerin Diyarbakır'daki D ve E Tipi Ceza İnfaz kurumlarına gönderildiğini, uygulamaya geçmek için yönetmeliğin çıkmasını beklediklerini söyledi. Başsavcı Güre, ayrıca, 28 Kasım 2015'te öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi soruşturması ile ilgili yapılan eleştirilerin de haksız ve doğru olmadığını da ifade ederek, "Tahir Elçi soruşturmasının sonu nereye varırsa varsın nihayete erdireceğiz" dedi.
Tahir Elçi - 19.01.2018
Dha Yurt Bütlteni-7
Görüntü Dökümü --------------------- -Hastanenin görüntü -detaylar Haber: Hasan KIRMIZITAŞ / AZEZ (SURİYE)   ======================================== Başsavcı Güre: Tek tıp kıyafetler Diyarbakır'daki Cezaevlerine geldi, uygulama için yönetmelik bekliyoruz DİYARBAKIR Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, KHK ile çıkartılan Tek tip kıyafet uygulaması için Tek tip kıyafetlerin Diyarbakır'daki D ve E Tipi Ceza infaz kurumlarına geldiğini, uygulamaya geçmek için yönetmeliğin çıkmasını beklediklerini söyledi. Başsavcı Güre, öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi soruşturması ile ilgili yapılan eleştirileri haksız ve doğru olmadığını da ifade ederek, "Tahir Elçi soruşturmasının sonu nereye varırsa varsın nihayete erdireceğiz" dedi.
Tahir Elçi - 19.01.2018
Diyarbakır-Başsavcı Güre Tek Tıp Kıyafetler Diyarbakır'daki Cezaevlerine Geldi, Uygulama İçin...
DİYARBAKIR Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, KHK ile çıkartılan Tek tip kıyafet uygulaması için Tek tip kıyafetlerin Diyarbakır'daki D ve E Tipi Ceza infaz kurumlarına geldiğini, uygulamaya geçmek için yönetmeliğin çıkmasını beklediklerini söyledi. Başsavcı Güre, öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi soruşturması ile ilgili yapılan eleştirileri haksız ve doğru olmadığını da ifade ederek, Tahir Elçi soruşturmasının sonu nereye varırsa varsın nihayete erdireceğiz dedi.
Tahir Elçi - 19.01.2018
Diyarbakır-Güre; Khk Kapsamında Çıkarılan Tek Tip Kıyafetler Diyarbakır Cezaevi'ne Gönderildi (1)
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre : "KHK kapsamında çıkarılan tek tip kıyafetler Diyarbakır Cezaevi'ne gönderildi.
Tahir Elçi - 19.01.2018
Dha Yurt - Başsavcı Güre: Tek Tıp Kıyafetler Diyarbakır'daki Cezaevlerine Geldi, Uygulama İçin...
DİYARBAKIR Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, KHK ile çıkartılan Tek tip kıyafet uygulaması için Tek tip kıyafetlerin Diyarbakır'daki D ve E Tipi Ceza infaz kurumlarına geldiğini, uygulamaya geçmek için yönetmeliğin çıkmasını beklediklerini söyledi. Başsavcı Güre, öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi soruşturması ile ilgili yapılan eleştirileri haksız ve doğru olmadığını da ifade ederek, "Tahir Elçi soruşturmasının sonu nereye varırsa varsın nihayete erdireceğiz" dedi.
Tahir Elçi - 18.01.2018
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu Açıklaması
Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesiyle ilgili de açıklamalarda bulunan Feyzioğlu, şöyle dedi: "Olaydan sonra Diyarbakır Başsavcılığı, biri benim olduğum gün, tam 3 kez olay yerine keşfe gitmek ve keşif yerinde mermi çekirdek ve kovanlarını toplamak istedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tahir Elçi Haberleri | Tahir Elçi Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Tahir Elçi haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Tahir Elçi kimdir, hayatı ve biyografisi. CHP'li Tanal'dan TBMM'de Cübbeli Basın Toplantısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.4.2021 17:16:19. #1.15#
title