Tahir Elçi Haberleri

Tahir Elçi haber, Tahir Elçi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tahir Elçi - 06.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ-16
Kaza, saat 13.00 sıralarında, TEM'in Çorlu gişeler mevkisinde meydana geldi. Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu olan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı ziyarete giden ailesinin bulunduğu, Özkan Yalgı yönetimindeki 34 ZN 6617 plakalı minibüs, arka lastiğinin patlaması sonucu kontrolden çıkıp, bariyerlere çarptı. Kazada araçta bulunan Demirtaş'ın annesi Sadiye ve babası Tahir Demirtaş, kardeşi Sadiye Demirtaş Buluttekin ile Mehmet Akkaya, Süleyman Akkaya, Tahir Elçi Yalgı, Roni Türkmen ve Fesih Türkmen hafif yaralandı.
Tahir Elçi - 28.11.2019
TBMM Genel Kurulu
HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, Tahir Elçi'nin öldürülmesinin üzerinden dört yıl geçtiğini, cinayetin faillerinin hala yargı önüne çıkarılamadığını belirtti.
Tahir Elçi - 28.11.2019
İzinsiz Tahir Elçi anmasına polis engeli
ANKARA Adliyesi önünde, Diyarbakır eski Baro Başkanı Tahir Elçi'yi, ölümünün 4'üncü yıl dönümünde anmak için basın açıklaması yapmak isteyen avukatlara polis izin vermedi.
Tahir Elçi - 28.11.2019
Şehit polis memuru Ahmet Çiftaslan mezarı başında anıldı
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 4 yıl önce eski Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin de hayatını kaybettiği terör saldırısında şehit olan polis memuru Ahmet Çiftaslan, kabri başında anıldı.
Tahir Elçi - 28.11.2019
İzinsiz Tahir Elçi anmasına polis engeli
ANKARA Adliyesi önünde, Diyarbakır eski Baro Başkanı Tahir Elçi'yi, ölümünün 4'üncü yıl dönümünde anmak için basın açıklaması yapmak isteyen avukatlara polis izin vermedi.
Tahir Elçi - 28.11.2019
Tahir Elçi, ölümünün 4'üncü yıl dönümünde anıldı
DİYARBAKIR'da 4 yıl önce Baro Başkanı'yken tarihi Dört Ayaklı Minare önünde basın açıklaması yaptığı sırada çıkan çatışmada yaşamını yitiren Tahir Elçi, vurulduğu yerde anıldı.
Tahir Elçi - 28.11.2019
Eski Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi İstanbul'da anıldı
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 4 yıl önce 2 polisin şehit olduğu terör saldırısında hayatını kaybeden eski Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, Bakırköy Adalet Sarayı'nda anıldı.
Tahir Elçi - 28.11.2019
Ölümünün 4'üncü yılında dostları Tahir Elçi'yi anlatıyor: Özlüyoruz
Ölümünün dördüncü yılında dostları Tahir Elçi'yi anlatıyor: Onu özlüyoruz
Tahir Elçi - 27.11.2019
TBMM Genel Kurulu
Tahir Elçi'nin öldürülmesi Daha sonra HDP'nin, "Tahir Elçi'nin öldürülmesi" ile ilgili araştırma önergesinin bugün görüşülmesi önerisi ele alındı.
Tahir Elçi - 24.11.2019
Haftanın tarihine bakış
2017- FETÖ'nün para kasası olarak bilinen iş adamı Memduh Çıkmaz, MİT operasyonuyla Sudan'dan Türkiye'ye getirildi. ? 28 Kasım? 1912- Arnavutluk bağımsızlığını ilan etti.? 1920- Mehmet Akif (Ersoy) ve Eşref Edip "Sebilü'r-Reşad" dergisini Kastamonu'da çıkarmaya başladı.? 1924- Futbolda ilk Fenerbahçe-Beşiktaş maçında Fenerbahçe, rakibini 2-0 yendi.? 1928- İlk kadın avukat Beyhan Hanım, İstanbul 1. Ticaret Mahkemesinde bir kadın sanığı savundu.? 1934- Hakimiyeti Milliye gazetesi "Ulus" adıyla çıkmaya başladı.? 1935- Bursa'da Merinos Fabrikası ile Gemlik'te Suni İpek Fabrikasının temeli atıldı.? 1936- Ereğli Kömür Şirketinin hükümetçe satın alınmasına dair Ankara'da sözleşme imzalandı.? 1938- Atatürk'ün vasiyetnamesi açıldı. Atatürk, vasiyetinde, parasının nemasından yakınlarına, manevi evlatlarına aylık, İnönü'nün çocuklarına yükseköğrenim ödeneği bağlanması koşuluyla parasını ve Çankaya'daki mülkünü CHP'ye bıraktı. Nemadan kalacak miktarın her yıl Türk Dil ve Tarih kurumlarınca paylaşılmasını istedi.? 1940- İkinci Dünya Savaşı ortamında 500 kilogramdan fazla tahıl stoklarına Ticaret Bakanlığınca el konulması kararlaştırıldı.? 1943- Churchill, Stalin ve Roosevelt, Tahran'da bir araya geldi.? 1951- Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kabul edildi. Kanun, 1 Ocak 1952'de yürürlüğe girdi.? 1961- Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Can Bartu, İtalya'nın Fiorentina takımına transfer oldu. Bartu, 11 Temmuz'da Lazio takımıyla anlaşmış ancak askerliği nedeniyle bu transfer gerçekleşememişti.? 1967- NATO Genel Sekreteri Brosio Ankara'da Dışişleri Bakanı İhsan Sabri Çağlayangil ile görüştü ve Atina'ya geçti. Türk jetleri Kıbrıs üzerinde uyarı uçuşları yaptı.? 1979- Vatikan Devlet Başkanı Papa 2. Jean Paul resmi ziyaret için Türkiye'ye geldi.? 1995- Yahudi asıllı iş adamı Nesim Malki, Bursa'da uğradığı silahlı saldırıda öldü.? 2002- Abdullah Gül başkanlığında kurulan 58. Hükümet güvenoyu aldı.? 2002- Türk şiirinin büyük ustalarından, "Garip" şiir akımının yaşayan son temsilcisi Melih Cevdet Anday, İstanbul'da 87 yaşında vefat etti.? 2002- Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Bülent Tanör İstanbul'da öldü.? 2006- Papa 16. Benediktus, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in davetlisi olarak Türkiye'ye geldi.? 2008- Cep telefonu kullanıcılarına yeni iletişim olanakları sağlayacak üçüncü nesil mobil iletişim sistemleri (3G) ihalesi Ankara'da yapıldı.? 2011- Türkiye'de düğün, cenaze, asker uğurlama gibi toplumsal olaylarda geleneksel olarak ikram edilen keşkek, UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne alındı.? 2015- Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi, Diyarbakır'da teröristlerce açılan ateş sonucu hayatını kaybetti.
Tahir Elçi - 23.09.2019
TBB Başkanı Feyzioğlu Siirt'te
Binanın içini çok güzel insanlarla dolduracaklarını belirten Feyzioğlu, şöyle konuştu: "Biz sadece Siirt'in avukatlarına bir bina kazandırmıyoruz, biz aynı zamanda Siirt halkına bir tesis kazandırmak istiyoruz. Faydalı olacağına umut ediyorum. Biz Doğu ve Güneydoğu Anadolu'ya pozitif ayrımcılık yaptık. Zor şatlarda yaşayan her ile, her meslektaşımızın bulunduğu her baroya pozitif ayrıcalık yaptık, yapmaya da devam edeceğiz Allah'ın izniyle. Burası inşallah 14 ayda tamamlanacak. Kapalı alanı 3 bin 500 metrekare civarında olacak. Oldukça yeterli bir alan. Burada mesleki ve akademik çalışmalar yapacağız. Halk için kurslar düzenleyeceğiz. Çocuklarımız için faaliyetler yapacağız. Neticede Siirt Barosu halkla iç içe yaşayan bir baro olma özelliğini artırarak devam edecek." Feyzioğlu, baroda 2 konferans salonunun yer alacağını ve bu salonlardan birine Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki terör saldırısında hayatını kaybeden eski Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, diğerine de Siirt'te 2 Kasım 2015'te uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden avukat Mehmet Nezir Okur'un isminin verileceğini aktardı.
Tahir Elçi - 22.09.2019
Adli tıp'tan 'delil karartma' iddialarına yalanlama
ADLİ Tıp Kurumu Başkanlığı, bir kurum çalışanının FETÖ soruşturması kapsamında verdiği ifadeye dayanılarak ortaya atılan, 'Tahir Elçi cinayetinde, delil karartıldı' iddialarının, yalan ve iftira olduğunu açıkladı.
Tahir Elçi - 22.09.2019
Adli tıp'tan 'delil karartma' iddialarına yalanlama
ADLİ Tıp Kurumu Başkanlığı, bir kurum çalışanının FETÖ soruşturması kapsamında verdiği ifadeye dayanılarak ortaya atılan, 'Tahir Elçi cinayetinde, delil karartıldı' iddialarının, yalan ve iftira olduğunu açıkladı.
Tahir Elçi - 21.09.2019
"(Tahir Elçi cinayetinde delil karartıldı) iddiaları yalandır"
Adli Tıp Kurumu Başkanlığı, bir kurum çalışanının, "Tahir Elçi cinayetinde delil karartıldı" iddialarının tamamen yalan ve iftiradan ibaret olduğunu bildirdi.
Tahir Elçi - 31.08.2019
Dha yurt bülteni - 12
TAHİR ELÇİ'NİN KABRİNİ ZİYARET ETTİ İmamoğlu, CHP İl Başkanlığı'ndaki basın toplantısının ardından beraberindekiler ile birlikte öldürülen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin kabrini ziyaret edip, dua okudu.
Tahir Elçi - 31.08.2019
İmamoğlu, görevden uzaklaştırılan belediye başkanları ile bir araya geldi
Mızraklı ve Türk ile görüştü Daha sonra Yeniköy Mezarlığında eski Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin mezarını ziyaret eden İmamoğlu, merkez Kayapınar İlçe Belediyesinde İçişleri Bakanlığı tarafından terör örgütü ile bağlantıları ve haklarında devam eden soruşturmalar nedeniyle 19 Ağustos'ta görevden uzaklaştırılan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile bir araya geldi.
Tahir Elçi - 09.07.2019
Bakan Gül: Trafik teröristleri, vatandaşımızın huzurunu bozamaz
'KİMSE KENDİNİ YETKİLİ MERCİLER YERİNE KOYMASIN' Bakan Gül, İstanbul Pendik'te, baklavacılar Hasan Sel ve kardeşi Hüseyin Sel'in 'yol' tartışmasında, içinde 7 aylık hamile kadın ve eşinin bulunduğu otomobile saldırısıyla ilgili şunları söyledi: "Dün mahkeme, hukukun gereğinin kararını vermiştir. Hukuk ve hak yerini bulmuştur. Bir hukuk devleti olan Türkiye'de herkesin emin ve güvende hissettiği bir iklim herkes için zarurettir, hukuk devleti de bunun için vardır. İster arabada ister trafikte ister çarşıda, pazarda nerede olursa hukukun üstünde hiçbir güç yoktur. Kimse kendini trafik polisi, kolluk kuvveti, hakim, savcının yerine koymasın. Yaşanan hadisede bir hanımefendinin araç içinde yaşadığı bu vakayı hiçbir vicdan kabul edemez. Nitekim yargı ve kolluk güçleri gereğini yapmıştır. Türkiye hukuk devletidir. Kimse kendini yetkili merciler yerine koymasın. Hukuk bunun için gereğini yapacaktır. İster çarşıda, pazarda ister gece gündüz özellikle kadına, çocuğa, dezavantajlı gruba, kimsesizlere; yaşam tarzından, inancından, cinsiyetinden dolayı hiçbir şekilde ayrımcı, şiddete dair bir olayı tasvip edemeyiz. Bu anlamda yargının verdiği karar; esasen her zaman beklediğimiz, milleti tatmin eden, toplumda infial yaratan olaylarda milletin yanında duran, hukuku güçlendiren kararlar anlamında önemli bir gelişmedir. Bizler de başından sonuna kadar takip ettik. Hukukun üstünde bir güç yoktur. Herkesin buna göre davranması lazım. Yargı mercileri de gereken cezaları verecektir. Magandalar, trafik teröristleri sokaktaki kaba saba birtakım eylemleriyle vatandaşımızın huzurunu bozamaz." 'TAHİR ELÇİ, DEMOKRASİ ÜSTÜNLÜĞÜ İÇİN GAYRET GÖSTEREN HUKUK ADAMIYDI' Bakan Gül, Diyarbakır Barosu eski Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesiyle ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirterek, "Bugün Diyarbakır Baromuzu da ziyaret ettik.
Tahir Elçi - 09.07.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 17
'KİMSE KENDİNİ YETKİLİ MERCİLER YERİNE KOYMASIN' Bakan Gül, İstanbul Pendik'te, baklavacılar Hasan Sel ve kardeşi Hüseyin Sel'in 'yol' tartışmasında, içinde 7 aylık hamile kadın ve eşinin bulunduğu otomobile saldırısıyla ilgili şunları söyledi: "Dün mahkeme, hukukun gereğinin kararını vermiştir. Hukuk ve hak yerini bulmuştur. Bir hukuk devleti olan Türkiye'de herkesin emin ve güvende hissettiği bir iklim herkes için zarurettir, hukuk devleti de bunun için vardır. İster arabada ister trafikte ister çarşıda, pazarda nerede olursa hukukun üstünde hiçbir güç yoktur. Kimse kendini trafik polisi, kolluk kuvveti, hakim, savcının yerine koymasın. Yaşanan hadisede bir hanımefendinin araç içinde yaşadığı bu vakayı hiçbir vicdan kabul edemez. Nitekim yargı ve kolluk güçleri gereğini yapmıştır. Türkiye hukuk devletidir. Kimse kendini yetkili merciler yerine koymasın. Hukuk bunun için gereğini yapacaktır. İster çarşıda, pazarda ister gece gündüz özellikle kadına, çocuğa, dezavantajlı gruba, kimsesizlere; yaşam tarzından, inancından, cinsiyetinden dolayı hiçbir şekilde ayrımcı, şiddete dair bir olayı tasvip edemeyiz. Bu anlamda yargının verdiği karar; esasen her zaman beklediğimiz, milleti tatmin eden, toplumda infial yaratan olaylarda milletin yanında duran, hukuku güçlendiren kararlar anlamında önemli bir gelişmedir. Bizler de başından sonuna kadar takip ettik. Hukukun üstünde bir güç yoktur. Herkesin buna göre davranması lazım. Yargı mercileri de gereken cezaları verecektir. Magandalar, trafik teröristleri sokaktaki kaba saba birtakım eylemleriyle vatandaşımızın huzurunu bozamaz." 'TAHİR ELÇİ, DEMOKRASİ ÜSTÜNLÜĞÜ İÇİN GAYRET GÖSTEREN HUKUK ADAMIYDI' Bakan Gül, Diyarbakır Barosu eski Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesiyle ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirterek, "Bugün Diyarbakır Baromuzu da ziyaret ettik.
Tahir Elçi - 09.07.2019
"Türkiye hukuk devletidir"
Gül, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye'de hukuk devleti vardır. Hukuk işlemektedir. Hiç kimse kendisini yetkili merciler yerine koymasın, hukuk bunu yapanlar için elbette işleyecektir ve gereğini yapacaktır. İster çarşıda ister pazarda ister gece ister gündüz, özellikle kadına, çocuğa, dezavantajlı gruplara, kimsesizlere, yaşam tarzı, inancı, cinsiyetinden dolayı hiçbir şekilde ayrımcı şiddete dair bir olayı tasvip edemeyiz. Bu anlamda yargının verdiği karar esasen her zaman beklediğimiz milleti tatmin eden toplumda infial uyandıran konularda milletin yanında duran hukuku güçlendiren kararlar anlamında önemli bir gelişmedir. Biz de başından sonuna kadar takip ettik. Hukukun üstünde hiçbir güç yoktur. Hukuk üstündür. Herkesin, tüm vatandaşların buna göre davranması lazım. Aksi takdirde yargı mercileri de gereken cezayı verecektir. Magandalar trafik teröristleri sokaktaki kaba saba birtakım eylemlerle vatandaşımızın huzurunu bozmaya kimsenin hakkı yok. Bozarlarsa yargı elbette gereğini yapacaktır." Diyarbakır Barosu'nu ziyaret ettiğini belirten Gül, "Diyarbakır Baro Başkanlarından Tahir Elçi'yi de rahmetle anıyorum.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tahir Elçi Haberleri | Tahir Elçi Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Tahir Elçi haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Tahir Elçi kimdir, hayatı ve biyografisi. Tahir Elçi'nin ölümüyle ilgiyle iddianame tamamlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.3.2021 06:16:49. #1.14#
title